Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Reflü İlaç İsimleri

Reflü İlaç İsimleri

Reflü İlaç İsimleri yazımız ile karşınızdayız. Bu hastalık dünya genelinde görülen çok yaygın bir hastalıktır. Hastalığın artışındaki sebepler arasında beslenme alışkanlığının değişmesi ve obezitenin artması gibi faktörler etkili olmaktadır. Reflü genellikle mideden ağza acı veya ekşi bir sıvının gelmesiyle oluşmaktadır. Fakat Reflü belirtileri kişiden kişiye değişmektedir. İşte bu hastalığa iyi gelen reflü için ilaç çok kısa sürede etkisini göstermektedir. Genellikle bu belirtiler yemeklerden yarım saat sonra ve geceleri ortaya çıkmaktadır. En yaygın görülen belirtileri ise ekşime, kusma ve ağza acı sıvı gelmesidir. İşte Reflüye hangi ilaç iyi gelir? Diye merak ediyorsanız yazımızda göreceksiniz.

Reflüye İyi Gelen İlaçlar

Reflüye İyi Gelen İlaçlar
Reflüye İyi Gelen İlaçlar

Mide asidinin patolojik bir şekilde mideden yemek borusuna gelmesine reflü denmektedir. Genellikle yemek yedikten sonra olan reflü gece yatmadan önce de belirti gösterebilir. Reflü hastaları göğüs kafesinin arkasında yanma hissederler. Bu şikayetten dolayı doktora giden hastalar reflü şurubu gibi Reflüye İyi Gelen İlaçlardan kullanmak isterler. Ülkemizde sıkça rastlanan bu hastalık kolay kolay geçen bir rahatsızlık değildir. Uzun süre bu ilaçları kullanmanız gerekir. Reflü ilaçları kullanıldıktan kısa bir süre sonra etkisini göstererek rahat bir şekilde yaşamanızı sağlar. Bu hastalığa en iyi gelen ilaçlar proton pompası inhibitörü olarak bilinen ilaçlardır. Halk arasında mide koruyucu olarak bu ilaçlar bilinmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ritalin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

En İyi Reflü İlacı

Reflüye ne iyi gelir? Diye merak ediyorsanız bu ilaç ile ilgili çok etkili ilaçlar mevcuttur. Bazı özel durumlarda ameliyat olmak gerekir. Fakat bu ameliyat çok çok ciddi durumlarda yapılmaktadır. Çünkü Reflü için kullanılan ilaçlar bu hastalığı hemen atlatır. Eczanelerde reflü iyi gelen 5 grup ilaç vardır. Bunların etki güçleri yaklaşık olarak birbirine benzemektedir. Midede asit salgısını bastıran bu ilaçlar genellikle günde 1 kere sabah kahvaltıdan yarım saat önce alınmalıdır. En İyi Reflü İlacı olarak hepsi eşit şekilde etki göstermektedir. İşte o ilaç isimleri şunlardır:

1-Omeprazol

Omeprazol asit, reflü ve yemek borusu ülseri’nin önlenmesinde kullanılan etkili bir ilaçtır. İçerisindeki etken madde omeprazol midenin ürettiği asidi azaltarak mide ekşimesi, hazımsızlık ve yutma güçlüğü gibi belirtileri hafifletir.

2-Pantoprazol

Pantoprazol yetişkinlerde ve 5 yaşından büyük çocuklarda reflü hastalığının ve GÖRH’nin neden olduğu mide asidinden kaynaklanan özofagus tedavisinde kullanılmaktadır.

3-Lansoprazol

Lansor mide asidini azaltarak rahat bir yaşam sürdürmeye yardımcı olan etkili bir ilaçtır. Yan etkileri arasında ishal, karın ağrısı ve mide bulantısı yaygın olarak görülmektedir.

Gastrit Reflü İlaç İsimleri

Bu hastalığa yakalanan kişiler internette Gastrit Reflü İlaç İsimleri hangileridir diye merak etmektedirler. İlaçları kullanırken lütfen doktorunuzun size söylediği sürede kullanınız. Çünkü Reflü tedavisinde önemli bir nokta tedavi süresi bittikten sonra hastaların büyük çoğunluğu bu sorunu tekrar yaşamaktadır. Gastrit reflü ilaçları arasında şunlar bulunmaktadır:

1-Rabeprazol

Şiddetli hastalıklarda günde 2 kere kullanılan bu ilaç mide asidini azaltarak mide ekşimesi ve mide yanması gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yaygın yan etkileri ise mide ağrısı, ishal ve baş ağrısıdır.

2-Esomeprazol

Diğer adıyle Nexium midede üretilen asidi azaltarak reflüye ve ülser gibi mide sorunlarına çok iyi gelmektedir. Eczanelerden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Boğaz Reflüsü İlaç İsimleri

Midede üretilen asidin yemek borusundan yukarı çıkarak boğaza ulaşmasına Boğaz Reflüsü denmektedir. Belirtiler arasında boğaz ağrısı ve tahriş olmuş gırtlak rahatsızlığı vardır. Kötü beslenen insanlarda, sürekli sıkı giyinen insanlarda ve fazla kilolu olan insanlarda sıklıkla görülür. Yukarıda sayılan ilaç isimleri de Boğaz Reflüsü İlaç İsimleriyle aynıdır.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Reflü İlaç İsimleri yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (5 Oy)
Yorum yapın