Ana Sayfa » Maaşları » Kalp Damar Cerrahisi Maaşları 2023 – Cerrahi Asistan Maaşları

Kalp Damar Cerrahisi Maaşları 2023 – Cerrahi Asistan Maaşları

Kalp ve damar cerrahisi maaşları 2023 yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Sağlık sektörünün en önemli yapı taşlarından biri doktorlardır. Doktorların her birinin uzmanlık alanı farklıdır. Biz bu yazımızda sizlere kalp ve damar cerrahisi ne iş yapar, kalp ve damar cerrahisi maaş bilgilerini ve daha birçok bilgi aktaracağız. Cerrah maaşları 2023 yılı baz alındığında özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde farklılık göstermektedir. Hastalığımıza doğru teşhis konulması için vücudumuzu dinlemeli ve açık bir şekilde uzman doktora anlatılmalıdır. Vücudumuzun temellerinden olan kalp ve damar sistemimizin çalışmasında aksaklıklar olduğunda bir kardiyoloğa görünmemiz gereklidir. Kardiyolog sorunları tespit ederek bizi tedavi eder ancak cerrahi bir operasyon söz konusu olduğunda bizi kalp ve damar cerrahisine yönlendirir. Aynı zamanda kalp ve damar cerrahisinin diğer adı kardiyovasküler cerrahisidir. Aynı zamanda diğer Maaşları kategorisindeki yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kalp Damar Cerrahisi Ne İş Yapar?🏥

Kalp Damar Cerrahisi Ne İş Yapar?
Kalp Damar Cerrahisi Ne İş Yapar?

Günümüzde ölüm oranları oldukça artmış ve hala daha artmaya devam etmektedir. İnsan sağlığını tehdit eden en büyük şikayetler kalp ve damar rahatsızlıklarından ileri gelir. Kalp ve damar cerrahisi, kalp hastalıklarını tedavisinde ve kalbin çalışmasını etkileyen 3 ana damardan kaynaklı rahatsızlıkları da tespit ederek tedavi sürecine almaktadır. Bu nedenle kalp ve damar cerrahisinin uzmanlık alanına giren hastalıklar da kalbin kendisi, onu besleyen damarlar, kalp kapakçıkları ve birlikte çalıştığı dolaşım sistemine yöneliktir. Aynı zamanda en yaygın kalp ve damar cerrahisi hastalıkları şunlardır;

 • Kalp krizi
 • Kalp yetmezliği
 • Anjina
 • Hipertansiyon
 • Damar sertleşmesi
 • Miyokardit
 • Aort hastalıkları
 • Kalp tümörü

Kalp Cerrahı Kaç Yıl Okur?🚑

Doktorluk popüler bir meslek olduğu için ya da aile baskısı ile karar verilip okunacak bir bölüm değildir. Çünkü bilindiği üzere çalışma koşulları genellikle çok ağırdır. Kalp ve damar cerrahisi doktoru olmak için zorunlu 12 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra 6 yıl üniversite eğitimini de tamamlamak gerekmektedir. 6 yıllık, oldukça ağır ve nöbetlerle dolu bir eğitim süreci olan bir bölümdür. Daha sonra kalp damar cerrahisi ihtisas dalı almak için TUS sınavındaki puanı almak gereklidir.

Kalp Damar Cerrahisi Asistan Maaşları

Kalp ve damar cerrahisi asistan maaşları; maaş, sabit, performans (ek ödeme), nöbet ve döner sermaye şeklinde yatırılmaktadır. Aynı bölüm için üniversite ve hastanelerde nöbet sayısı döner sermaye ödemesi farklı olduğu için kalp ve damar cerrahisi asistan maaşları da farklılık göstermektedir.

 1. En Düşük Aylık Maaş: 15.000 TL
 2. En Yüksek Aylık Maaş: 20.000 TL
 3. Ortalama Aylık Maaş: 17.000 TL

Ayrıca dilerseniz bu yazımıza benzer olan Doktor Olmak İçin Kaç Puan Gerekir? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kalp Damar Cerrahisi Doktorları Maaşları

Onca yıllık eğitim ve staj döneminden sonra akıllara kalp damar cerrahisi kaç lira maaş alır sorusu gelmektedir. Alanında uzman olan hekimlerin birçok görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Kalp ve damar cerrahisi uzman doktorları emeklerinin karşılığı olarak aşağıdaki sayılarda maaş alıyorlar.

 • En Yüksek Aylık Maaş: 113.340 TL
 • En Düşük Aylık Maaş: 54.660 TL
 • Ortalama Aylık Maaş: 68.330 TL

Kalp Damar Cerrahisi Devlet Hastanesi Maaşı

Devlet hastanelerinde döner sermaye ve nöbet süresine göre maaşlar değişiklik göstermektedir. Uzmanlık süresine göre kalp damar cerrahisi devlet hastanesi maaşı;

 1. En Düşük Aylık Maaş: 32.000 TL
 2. En Yüksek Aylık Maaş: 41.130 TL

Kalp Damar Cerrahisi Özel Hastane Maaşı

Ülkemizde en çok gelire sahip olan uzmanlar kalp ve damar cerrahisi uzmanlarıdır.  Ülkemizde 10 yıllık bir deneyime sahip kalp ve damar cerrahı özel hastanelerde yüksek maaşlar almaktadır. Eğer kendi kliniği olup anlaşmalı hastanelerde ameliyata giren kalp ve damar cerrahlarının aylık geliri altı haneli rakamlara ulaşmaktadır. Deneyim ve aktivitesine göre kalp damar cerrahisi özel hastane maaşı;

 • En Düşük Aylık: 105.000 TL
 • En Yüksek Aylık: 180.000 TL

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Kalp Damar Cerrahisi Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın