Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Tetradox Kullananlar Yorumları

Tetradox Kullananlar Yorumları

Tetradox Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan Tetrasiklin grubu bir tür antibiyotiktir. Tetradox 100 mg genellikle idrar yolu, bağırsak, göz, solunum yolu enfeksiyonları ve hayvanlardan bulaşan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Doktorlar Tetradoks‘u birçok hastalıkta reçete etmektedir. Çünkü içerisindeki etken madde Doksisilin sayesinde birçok rahatsızlığa çözüm bulmaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Tetradox 100 mg Kapsül Nedir?

Doktorların bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde reçete ettiği etkili bir antibiyotiktir. Doksisilin, bakterilerin hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları protein üretimlerini engelleyerek yok etmektedir ve böylece üremelerini engeller. Eczanelerde 100 mg’lık kapsül formunda bulunmaktadır. Böylece Tetradox 100 mg Kapsül Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Tetradox 100 mg Ne İşe Yarar?

Tetradox 100 mg Ne İşe Yarar? Sorusunu cevaplamak gerekirse idrar yolları ve genital enfeksiyonlarda ve solunum yolu hastalıklarında etkili bir ilaçtır. Bunların dışında hayvanlardan bulaşan hastalıkların tedavisinde ve cilt enfeksiyonlarına da iyi gelen bir ilaçtır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Dramamine Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tetradox 100 mg Kullanıcı Yorumları

Tetradox 100 mg Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde kullanıcılar bu ilaçtan son derece memnun kalmışlardır. Fakat bazı hastalarda yan etkiler görüldüğü için pişman olmuşlardır. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

  • Sivilce problemim yüzünden kullandığım bir ilaçtır. Gerçekten faydasını çok fazla gördüm.
  • Tarlada bacağıma kene yapmıştı diye doktor bu ilacı reçete etti. Umarım iyi bir ilaçtır.
  • Doktorum solunum yolu rahatsızlığım için tavsiye etti. Fakat yan etkilerinden korkuyorum.

Tetradox Nasıl Kullanılır?

Tetradox Nasıl Kullanılır? Sorusunu cevaplamadan önce bu ilacı 8 yaşından küçük çocuklar kesinlikle kullanmaması gerekir. Kapsülleri çiğnemeden bol su ile ve dik bir şekilde durarak tüketmelisiniz. Çünkü yemek borusunda tahrişe neden olabilir. İlacı kullandıktan sonra yarım saat uzanmayınız. Sivilce tedavisi için 8-9 hafta kullanmak gerekir. Fakat doktorunuzun farklı bir şey söylediyse onun dediği gibi kullanın.

Tetradox 100 mg Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Tetradox 100 mg Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?
Tetradox 100 mg Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler vardır. İlacın yan etkileri nadiren gözükür ve hafif bir şekilde atlatılır. Görülen yan etkiler genellikle 3-4 gün içerisinde geçmektedir. İşte o Tetradox 100 mg yan etkileri şunlardır:

  • Nefes almakta zorluk
  • Ciltte ve göz çevresinde içleri su veya kanlı sıvı dolu kabarcıklar
  • Ciltte geniş alanlarda soyulma
  • Şiddetli güneş yanıkları
  • Baş ağrısı
  • İştahsızlık
  • Görme bozukluğu

Tetradox Neden Ayakta İçilir?

Tetradox yemek borusunda tahrişe neden olabileceğinden dolayı çiğnenmeden ya da ezmeden bok su ile tüketmek gerekir. Fakat içerken dik oturur durumda olmalıyız. Bu yüzden Tetradox Neden Ayakta İçilir? Sorusu merak edilmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Acnegen Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tetradox Kilo Aldırır Mı?

Tetradox Kilo Aldırır Mı? Sorusu çok merak edilmektedir. Fakat bu ilaç ile ilgili herhangi bir kilo alma veya verme söz konusu değildir. Bazı hastalarda kilo alma kendi metabolizmasıyla ilgilidir. Bu yüzden bu soru sorulmaktadır.

Tetradox Sivilceleri Geçirir Mi?

Doktorlar sivilceyi geçirmesi için Tetradox’u reçete edebilirler. Çünkü içerisindeki etken madde sayesinde sivilce ve akne gibi sorunları ortadan kaldırır. Böylece Tetradox Sivilceleri Geçirir Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Tetradox Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Tedavi süresi hangi hastalık için kullanıldığına göre değişmektedir. Fakat ortalama olarak tedavi süresi 10 gündür. Doktorunuz size aksi bir şey söylemediği sürece 10 günden fazla kullanmamanız gerekir. Böylece Tetradox Ne Kadar Süre Kullanılmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Tetradox Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.3/5 - (9 Oy)
“Tetradox Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
Yorum yapın