Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Karnın Sol Tarafında İğne Batması Gibi Ağrı – Karın Ağrısı Sebepleri

Karnın Sol Tarafında İğne Batması Gibi Ağrı – Karın Ağrısı Sebepleri

Karnın sol tarafında iğne batması gibi ağrı gibi durumlar hangi bölgede olursa olsun önemsenmelidir. Ayrıca ağrının şiddeti de dikkate alınması gereken konular arasında olmalıdır. Bununla beraber ağrı önemsiz olsa bile bir rahatsızlığın nedeni ve belirtisi konumunda olacaktır. Bununla beraber nasıl geçeceği ve hangi sebepten ötürü geliştiği de gelişecek olan durumlar arasında olacaktır. Ayrıca kullananların yorumlarını da sizler için derledik. Bunun yanı sıra benzer Sağlık yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Karnın Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik

Karnın Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik olaylarının kesin olarak takıntı haline getirilmemesi gerektiği vurgulanmaktadır. Ayrıca kişilerin kendi başlarına tedavi etmekle uğraşmaması da önemli olan konumdadır. Bu şekilde bir durum yaşayan kişilerin uzman doktorlara danışmaları ve gerekli tetkiklere yönelmeleri de gereken olan konular arasındadır.

Karnın Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik
Karnın Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik

Bazı rahatsızlıklar ufak çaplı olmakla beraber evde uygulanacak olan yöntemlerle ortadan kaldırılacaktır. Karın bölgesinde gelişen ağrılara yönelik olarak da bu düzeyde bir sonuç almak mutlak olarak gelişecektir. Bununla beraber karında iğne batma hissinin rahatlıkla ortadan kaldırılması gibi bir durum da ortaya çıkacaktır.

Karın bölgesinde ortaya çıkan ağrıların giderilmesi farklı faktörlere bağlı olarak gelişecektir. Bununla beraber ağrıların farklı rahatsızlıklara bağlı olarak gelişmesi durumunda uzman doktorlara danışmakta da yarar vardır. Bununla beraber evde uygulanacak olan yöntemlere bağlı olarak kesin sonuç almak kadar bu tip faaliyetlerde de bulunmak önemlidir. Bu evrede de teşhisler ve gerekli tedaviler gündeme gelecek olan konular arasında kalacaktır.

Karnın Sol Tarafında Ağrı Neden Olur?

Karın bölgesinde gelişen ağrıların nedenleri de son derecede merak edilen konular arasındadır. Ayrıca karnın sol tarafında ağrı neden olur konusu hususunda pek çok neden de baş göstermektedir. Kişilerin genel itibarıyla endişe içinde oldukları tablolarla karşı karşıya kalmalarını tetiklemektedir. Karın bölgesinde var olan bu ağrılar kişilerin hayat kalitesini de ciddi manada etkileyen konular arasındadır. Kişilerin günlük hayatını etkileyen bir konumdadır. Ayrıca günlük işleri yapmayı daha da zor hale getiren bir konumdadır. Bu tip durumları tetikleyen bazı hastalıklar da kendini göstermektedir.

 • Pankreatit
 • Divertiküloz
 • Çölyak hastalığı
 • Böbrek taşları
 • Yumurtalık kistleri
 • Hazımsızlık
 • Bağırsak tıkanıklıkları
 • Gaz
 • Laktoz intoleransı
 • Aşırı stres
 • Zona hastalığı

Ayrıca dilerseniz Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir Mi? yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Karnın Solundaki Ağrı Nasıl Geçer?

Karnın sol bölgesinde gelişen ağrıyı gidermek adına farklı farklı uygulamalara yönelmek mümkündür. Bu hususta bazı pratik çözümleri kullanmakta yarar vardır. Özellikle karnın solundaki ağrı nasıl geçer konusu dahilinde de bu yöntemlerin her biri kesin çözüm üretecek bir noktada da yer alacaktır.

 • Gazlı içeceklerin tüketiminden kaçınmak
 • 3 litre suyun içerisine maydanoz ve limon ekleyerek içmek
 • Ayak ve karın bölgesini sıcak tutmak. Bu sonuca ulaşmak için sıcak su torbası kullanmak ve sıcak tutan kalın kıyafetler giymeye gayret etmek.
 • Karın bölgesine masaj yaparak, bu bölgede yer alan gazın dışarıya atılmasını sağlamak.
 • Yemeklerden hemen sonra limonlu maden suyu tüketmek
 • Hafif gelişen ağrılarda bitki çayları içmek
 • Zencefili salatalarda ve çaylarda tüketmeye özen göstermek

Bu tip uygulamalar her zaman karnın sol tarafında gelişen ağrılara karşı çözüm gelişecektir. Bununla beraber karnın sol bölgesinde gelişen ağrıların çözümü niteliğinde olacaktır. Ayrıca bu tedavi yöntemlerinin evde kolayca uygulanması da önemli bir durumdur. Ancak başka nedenlerden dolayı bu ağrıların gelişmesi faktörü de doğrudan bu yöntemler etkili olmayacaktır.

Erkeklerde Alt Karın Ağrısı Neden Olur?

Erkeklerde Alt Karın Ağrısı Neden Olur? Erkeklerde alt karın ağrısı birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Bunlar arasında şunlar yer alabilir:

 1. İdrar yolu enfeksiyonu: İdrar yolu enfeksiyonları alt karın ağrısına neden olabilir. Bu ağrı genellikle idrar yaparken artar.
 2. Prostat enfeksiyonu: Prostat enfeksiyonları, erkeklerde alt karın ağrısı, idrar yaparken yanma hissi ve idrar yolu semptomlarına neden olabilir.
 3. Üretrit: Üretrit, üretranın enfeksiyonu veya inflamasyonu ile ilişkili bir durumdur. Bu durumda da alt karın ağrısı, idrar yaparken yanma ve idrar yolu semptomları ortaya çıkabilir.
 4. İnmemiş testis: Testisler, fetal gelişim sırasında karın içinde başlar ve normal olarak doğumdan önce skrotuma (torbalara) iner. Ancak bazen bir veya her iki testis, skrotuma inemeyebilir. Bu durumda testislerin karın içinde kalması alt karın ağrısına neden olabilir.
 5. Kasık fıtığı: Kasık fıtığı, kasıkta bir boşlukta bulunan bağırsakların veya yağ dokusunun kasık bölgesinde sarkmasıdır. Bu durumda da alt karın ağrısı ortaya çıkabilir.

Bu nedenler dışında, birçok başka neden de alt karın ağrısına neden olabilir. Bu nedenle, alt karın ağrısı şikayeti yaşayan erkeklerin bir sağlık uzmanına başvurması ve uygun bir teşhis ve tedavi planı için değerlendirilmesi önemlidir.

Son olarak Karnın Sol Tarafında İğne Batması Gibi Ağrı ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Karnın Sol Tarafında İğne Batması Gibi Ağrı yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz sağlık kategorimizdeki yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın