Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dropia Kullanıcı Yorumları – Dropia Nedir? – Dropia Ne İşe Yarar?

Dropia Kullanıcı Yorumları – Dropia Nedir? – Dropia Ne İşe Yarar?

Dropia Kullanıcı Yorumları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Hastalar kullandıkları ilacın etkilerini diğer hastalarla paylaşmakta ve deneyimlerini aktarmaktadır. Aynı zamanda diğer kullananlar yorumları konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dropia Nedir

Dropia Nedir
Dropia Nedir

İnternet üzerinde Dropia nedir sorusu sıklıkla araştırılmaktadır. Dropia ilacı, yetişkin kişilerde tip 2 diyabet hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilaç diyabet hastası olan kişilerde kan şekeri seviyesinin kontrolünün sağlanmasına yardımcı olur.

İlacı tek başına kullananlar var veya diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir. En üst düzey faydanın sağlanması adına her gün aynı saatte alınması gereklidir. Doktorunuz sizin için doğru olanı söyleyecektir.

Dropia 15 mg

Dropia 15 mg, beyaz renkli ve her tarafı 15 baskılı olan bikonveks yuvarlak tabletlerden oluşmaktadır. Ayrıca Dropia 30, 60 ve 90 tabletlik ambalajlarda satılır. Bu ilaç tip 2 diyabet hastalığının tedavisinde kullanılır. Tip 2 diyabet genelde yetişkin hastalarda görülen şeker hastalığı türüdür.

Bu ilaç şeker hastası olan kişinin kan şekerinin normal düzeyde olmasını sağlamaktadır. Vücudun kendi ürettiği insülini daha iyi kullanmasını sağlar. Ayrıca Dropia 15 mg, tip 2 diyabet hastalığını tedavi etmek için kullanılan antidiyabetik bir ilaçtır.

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dropia Ne İşe Yarar

Doktoru tarafından Dropia verilen hastalar internet üzerinde Dropia ne işe yarar şeklinde aramalar yaparak ilacın ne işe yaradığını öğrenmeye çalışırlar. Dropia, yetişkin hastalarda tip 2 diyabet hastalığının tedavisi için kullanılır. Ayrıca Dropia ilacının yararları şunlardır:

 • Kan şekeri seviyesini kontrol etmeye yardımcı olur.
 • Böbrek hasarı ve körlük gibi diyabetin sebep olduğu komplikasyonları önlemeye yardımcı olur.
 • Sinir sorunlarını önler.
 • Vücudun kendi üretmiş olduğu insülini daha iyi kullanmasını sağlar.

Dropia Met Yan Etkileri

Dropia Met ilacı da tip 2 diyabet tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tıp tedavisinde kullanılan her ilacın yan etkisi bulunmaktadır. Ayrıca Dropia Met’in de yan etkileri bulunmaktadır. İşte Dropia Met yan etkileri şunlardır:

 1. Retinanın kalınlaşması
 2. Duyu azalması
 3. Karaciğer iltihabı
 4. Kansızlık
 5. Gaza bağlı mide ve bağırsaklarda şişkinlik
 6. Kilo artışı
 7. Görme bozuklukları
 8. Baş ağrısı
 9. İdrarda kan tespiti
 10. Cinsel güçsüzlük
 11. Belirli bölgelerde şişme
 12. Üst solunum yolu enfeksiyonu
 13. Yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının iltihabı uykusuzluk
 14. B12 emiliminde ve serum seviyelerinde azalma
 15. Tat alma bozukluğu
 16. Bulantı
 17. Kusma
 18. İshal
 19. Karın ağrısı
 20. İştah kaybı
 21. Deri üzerinde oluşan kızarıklık
 22. Kurdeşen
 23. Şiddetli kaşıntı

Dropia Kullanıcı Yorumları

İlaçların kişilerde bırakmış olduğu etkiler farklıdır. Ayrıca Bunun sebebi ise her vücudun kendine özel olmasıdır. Her insan vücudu diğerinden farklıdır. Bu yüzden ilaçlar insanlarda aynı etkileri göstermez.

İnternet üzerinde ilaç kullanan kişiler deneyimlerini ve ilacın etkilerini diğer kullanıcılar ile paylaşmaktadır. İşte Dropia kullanıcı yorumları şöyledir:

 • “Aşırı derecede kilo almaya başladım.”
 • “Önermiyorum şişkinlik kilo artışı yapıyor.”
 • “Bu ilaç bende çok baş ağrısı yaptı.”
 • “Kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu daha gözle görülür bir yan etki yaşamadım.”

Dropia 30 mg Zayıflatır Mı

İnternet üzerinde araştırılan sorulardan birisi de Dropia 30 mg zayıflatır mı sorusudur. Ayrıca Dropia ilacı tip 2 diyabet hastalarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilacın etkileri arasında zayıflatma bulunmamaktadır.

Dropia ilacının en yaygın yan etkilerinden birisi kilo artışıdır. Zayıflatma etkisi olmayan bu ilacın tam tersi istemsiz kilo aldırma etkisi bulunmaktadır.

Aç Karnına İçilen Şeker Hapları

Her ilacın kullanım şekli farklı olmaktadır. Bazı ilaçlar şurup şeklinde olurken bazıları hap şeklinde olmaktadır. Aynı şekilde bazı ilaçlar yemek yendikten sonra alınırken bazıları aç karına alınmalıdır. Kullanmakta olduğunuz ilacın kullanım talimatlarını doktorunuz veya eczacınız sizlere söylemektedir.

Aç karnına içilen şeker hapları tercih edilmemektedir. Ayrıca Bunun sebebi şeker ilaçlarının oldukça ağır ilaçlar olması ve bu durumda mideye zarar verebilecek olmasıdır. Genellikle şeker hapları yemekle beraber veya yemekten sonra alınmaktadır.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Dropia Kullanıcı Yorumları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (3 Oy)
“Dropia Kullanıcı Yorumları – Dropia Nedir? – Dropia Ne İşe Yarar?” üzerine 8 yorum
 1. karnımın sağ sol alt kısımda şişkinlik ve hafif ağrı görmede bulanıklık karın bölgesinde şişkinlik. olmaya başladı kullanmaya başladım dan buyana 1 ay oldu .

  Cevapla
 2. karnımın sağ sol alt kısımda şişkinlik ve hafif ağrı görmede bulanıklık karın bölgesinde şişkinlik. olmaya başladı kullanmaya başladım dan buyana 1 ay oldu .

  Cevapla
 3. kilo şekerin en önemli sebebidir. peki neden bu ilaç kilo aldırır? kilo aldıran bu ilacı hekim nefen yazar ?

  Cevapla
Yorum yapın