Ana Sayfa » Fiyatları » Cointreau Likör Fiyat 2023 – Cointreau Portakal Likörü Fiyat

Cointreau Likör Fiyat 2023 – Cointreau Portakal Likörü Fiyat

Cointreau Likör Fiyat ve Cointreau Portakal Likörü Fiyat yazımız ile karşınızdayız. Birçok insan bu portakal likörünü oldukça sevmiştir. O yüzden hangi marketlerde satıldığını ve fiyatının ne olduğunu merak etmektedir. Yazımız içerisinde sizlere Cointreau Likör Fiyatlarından bahsedeceğiz. Ayrıca diğer likör, viski ve alkol fiyatları ile alakalı yazılarımızı da bağlantı yardımı ile inceleyebilirsiniz.

Cointreau Likör Fiyat 2023 Güncel

Cointreau Likör Fiyat Güncel
Cointreau Likör Fiyat Güncel

Bu likör, Saint-Barthélemy-d’Anjou, Fransa’da üretilen güçlü, tatlı ve renksiz portakal aromalı bir üçlü sek türüdür. İnsanlar bunu bir aperatif ve sindirim (yemeklerden önce veya sonra tüketilen alkollü bir içecek) olarak kullanmaktadır. Ve margarita, sepet ve kozmopolit gibi epeyce ikonik kokteyllerin bir bileşenidir.1870’lerde yaratılan ve 1889 Dünya Fuarı’ndan sonra tanınan likör, tatlı ve acı portakal kabuklarından ve şeker pancarından alkolden yapılır. İşte Cointreau Likör Fiyat listesi şu şekildedir:

  • 35’lik Cointreau Likör = 410 TL
  • 50’lik Cointreau Likör = 700 TL
  • 70’lik Cointreau Likör = 930 TL
  • 100’lük Cointreau Likör = 1250 TL

Portakal Likörü Cointreau Fiyat 🍻

Cointreau, 1990 yılında bir birleşme sonucunda kurulan Paris merkezli bir şirket olan Rémy Cointreau tarafından üretilmektedir. Ancak likörün kendisi, Cointreau ailesinin Angers, Fransa’da imza içeceği mükemmelleştirdiği 1885 yılına kadar uzanıyor. Resmi Cointreau web sitesine göre, bu likörün aroması, dönemin diğer likörlerine göre üç kat daha yoğundu ve aynı zamanda daha az tatlıydı. Bu güne kadar, Cointreau Damıtımevi hala Angers’de bulunmaktadır. İşte Portakal Likörü cointreau Fiyat 35’lik 410 TL‘dir.

Cointreau Fiyat Migros

Bu likör hakkında yapılan birkaç yorumdan bahsedelim. İlk başta içerken çok şaşırdım. Çünkü alkolün tadını hiç alamadım. Bu yüzden üzülmeye başlamıştım ki ortalara doğru geldiğimde ağzıma portakal tadı gelmeye başladı. İçerisinde hiçbir tatlandırıcının olmadığını da fark ettim. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Amarula Likör Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Cointreau Fiyat Migros 50’lik 535 TL‘dir.

Cointreau Portakal Likörü Nerede Satılır?

Cointreau Portakal Likörü Nerede Satılır? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her tekelde ve büyük marketlerde bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse migros’ta satıldığını biliyoruz. Diğer portakal likörleri göz önüne alındığında Cointreau daha fazla sevilmektedir. Bu yüzden satışı da çok fazla yapılmaktadır.

Cointreau portakal likörü ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak hazırlanan Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Cointreau Likör Fiyat yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın