Ana Sayfa » Fiyatları » Campari Likör Fiyatları 2024 – Campari İçki Fiyat

Campari Likör Fiyatları 2024 – Campari İçki Fiyat

Campari Likör Fiyatları ve Campari İçki Fiyat yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda en çok tercih edilen ve sevilen likör markalarından Campari ile alakalı olarak fiyat bilgisi, yorumlar ve aromaları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca diğer likör, viski ve alkol fiyatları ile alakalı yazılarımızı da bağlantı yardımı ile inceleyebilirsiniz. Campari ne likörü? Yazımızın içerisinde detaylı bilgiler bulunuyor.

Campari Fiyat 2024

Campari Fiyat
Campari Fiyat

Fiyat bilgilendirmesine geçmeden hemen önce Campari Likör hakkında bilgilendirme yapalım. Bir İtalyan imparatorluğunu başlatan zengin, narenciye Likörü. 1860 yılında bir çiftçinin onuncu oğlu Gaspare Campari  tarafından kurulmuştur. Ayrıca dilerseniz Black Ram Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gruppo Campari, on dört yaşında garsonluk yaparak yiyecek ve içecek hizmetlerine ilgi duymaya başladı. Milano’da bir  dizi çok başarılı yerel bar  açmaya devam etti ve bodrum katında kendi Likörlerini ve kokteyl bitterlerini formüle etmeye başladı. Bugün Gruppo Campari , Aperol, Appleton Estate Rum, Grand Marnier, Skyy Vodka, Wild Turkey Bourbon, Cabo Wabo Tequila ve daha onlarcası dahil olmak üzere dünyanın  en unutulmaz Spirits markalarından bazılarına sahiptir. Şimdi sizlere bu eşsiz likörü yani Campari Fiyat 2024 yılında aşağıdaki tablodaki gibidir.

  • 70’lik Campari Likör Fiyat= 480 TL’dir

Campari Ne Likörü

Campari, İtalya kökenli bir likör türüdür. Bitter tadı ve karakteristik kırmızı rengiyle tanınır. Ayrıca Campari, Cinzano gibi diğer likörlerle karıştırılarak çeşitli kokteyller yapmak için kullanılır. Campari’nin ana bileşenleri arasında kinin, turunçgil aromaları ve bitki özleri yer alır. Bu malzemeler, Campari’nin acımsı tadını oluştururlar.

Birçok kişi Campari’yi sade olarak içmeyi tercih eder ancak bazen soda veya portakal suyu eklenebilir. Ayrıca camparinin kokteyl dünyasındaki popüler tariflerinden “Negroni” de tüm dünyada bilinen bir kokteyl haline gelmiştir.

Campari İçki Fiyat

Campari Likörü, milyar dolarlık Campari imparatorluğunu başlatan Apéritif’tir. Teknik olarak meyveler, otlar ve baharatlarla aşılanmış acı bir likördür. Kesin tarifi hala yakından tutulan bir sırdır . Ancak çoğu uzman, birincil aroma verici botaniklerden ikisinin chinotto (nadir bir narenciye meyvesi) ve cascarilla (karmaşık aromalı bir Carbbean çalısı) olduğundan emindir. Fiyatı ne kadar? konusuna gelirsek eğer, Campari İçki Fiyatı yaklaşık 480 Türk Lirası civarında bir ücreti vardır.

İLGİNÇ BİLGİ

Campari, orijinal olarak böceklerden elde edilen doğal bir renklendirici madde olan karmin boyalarıyla renklendirildi. 
Bu uygulama, nötr gıda boyalarının eski yöntemlerin yerini aldığı 2006 yılına kadar sürdü.”

Campari Likör Tadım Notu

Birincil acı portakal, angostura ve centiyana olmak üzere 60’tan fazla farklı bitki ile yapılmıştır. Campari’nin tarihi, 1860 yılında Novara’da, bugün hala kullanılmakta olan orijinal tarifin icadıyla başladı. 1904 yılında Sesto San Giovanni’de Campari’nin ilk üretim tesisi açıldı ve şirket markayı yurtdışına ihraç etmeye başladı. Şu anda 190’dan fazla ülkede dağıtılmaktadır. Ayrıca dilerseniz Savoy Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Görünüm / Renk: Parlak Kırmızı
  • Burun / Aroma / Koku: Aroma, narenciye ve yenibahar ile kesinlikle parlaktır.
  • Lezzet / Tat / Damak: Campari, kokteyllerin bir bileşeni olarak ünlüdür, ancak düzgün alındığında tatlar acı otlar, narenciye lezzetleri, vanilin ve egzotik baharatlarla tatlıdır.
  • Bitiş: Tüketim süresi orta uzunlukta olup, meyve ve bitki notaları ile doludur.

Campari Likör Yorum

Gerek ülkemizde gerekse de tüm dünyada birçok insan tarafından tüketilen meşhur likör Campari, akşam yemeklerinde, arkadaş eğlencelerinde ve çeşitli organizasyonlarda çok tercih edilen bir likördür. Dolayısıyla Campari Likör Yorum yapılan ve konuşulan bir likör halini almıştır. Şimdi sizlere likör konusunda bilgili ve tat olarak deneyimli kişilerin yorumlarını paylaşacağız.

  • Acı centiyana kökü ile doldurulmuş, ancak ardından tatlı narenciye kabuğu ile doldurulmuş, belirgin şekilde güçlü bir lezzet profili. Kokteyller için harika
  • Campari’nin acı portakalını severim ve greyfurt şerbeti veya iyi bir Negroni ile harika gider.
  • Bu Campari, bir elyaf. Acıları ve ormanı seviyorsanız, Campari’yi seversiniz.
  • Neredeyse greyfurt gibi hoş bir tart tadı.
  • Bu benim en sevdiğim likör. Acı-tatlı narenciye tadı cin, viski ve hatta portakal suyuyla (tadı greyfurt suyu gibi) iyi karışır. Şiddetle tavsiye edilir!

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak hazırlanan Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Campari Likör Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın