Ana Sayfa » Fiyatları » Amarula Likör Fiyat 2023 – Amarula İçki Fiyatı

Amarula Likör Fiyat 2023 – Amarula İçki Fiyatı

Amarula Likör Fiyat ve Amarula İçki Fiyatı yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda en çok tercih edilen ve sevilen likör markalarından Amarula ile alakalı olarak fiyat bilgisi, yorumlar ve aromaları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca diğer likör, viski ve alkol fiyatları ile alakalı yazılarımızı da bağlantı yardımı ile inceleyebilirsiniz.

HIZLI BİLGİLER
Sınıflandırma: Kremalı likör
Şirket: Distell Grubu/Terlato Şarapları
İçki Fabrikası: Güney Afrika 
Fıçı Tipi: Fransız meşesi
Piyasaya Sürülme Tarihi: 1989
Ödüller: En İyi Krem Likör, 2020 Dünya Likör Ödülleri

Amarula Fiyat 2023

Amarula Fiyat
Amarula Fiyat

Fiyat bilgilendirmesine geçmeden hemen önce marula bitkisinin olayı nedir ve Amarula şişesinin tasarımı hakkında bilgilendirme yapalım. Amarula aslında, özellikle ekvator altı Afrika’daki ülkelere özgü marula meyvesinin etinin yumuşatılmasıyla damıtılarak elde edilen bir likördür. Küçük bir elma büyüklüğünde, bu sarı kabuklu meyvenin eti, bir çeşit erik ve kavun arası, kendine özgü narenciye, keskin bir tada sahiptir. Ayrıca dilerseniz Black Ram Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Likörün Afrika ve ötesindeki başarısı, yaratıcılarını 2002 yılında nesli tükenmekte olan Afrika fillerini korumaya yardımcı olmayı amaçlayan Amarula Trust’ı kurmaya yöneltti. Likör şişesinin kenarları boyunca uzanan ince dişlerle sembolize edilen Amarula Trust, Afrika’nın sadece on yıl önce 5 milyon olan ve şimdi 400.000’e kadar düşen fil nüfusu, kaçak avcıların ve diğer hastalıkların kurbanları için para ve farkındalık yaratıyor… Şimdi sizlere bu eşsiz Amarula Fiyat 2023 yılında aşağıdaki tablodaki gibidir.

  • Amarula Likör Fiyatı= 250 TL’dir

Artıları

  • Lezzet olarak parlak ve keskin arasında tam doğru bir nota vuru.; Dokuda ise kadifemsi ve lüks gözükür.
  • Afrika’nın marula meyvesinden yapılan piyasadaki tek likördür.

Eksileri

  • Eşsiz karakteri ve kremsi dokusu kokteyllerde kullanımını sınırlar.

Amarula İçki Fiyat 🌟

Marula ağacının meyvesinden damıtılan ve kaynağı Güney Afrika’ya dayanan kremalı bir likördür. Amarula’nın aroması meyve ve karameldir. 2006 San Francisco World Spirits Yarışması’nda Altın madalya kazandı. Ayrıca etikette görkemli bir fil var ve Amarula’nın fillerin korunmasına adanmış koruma ve eğitim projeleri için fon toplayan bir amacı olduğu bilinmektedir. Fiyatı ne kadar? konusuna gelirsek eğer, Amarula İçki Fiyatı yaklaşık 250 Türk Lirası civarında bir ücreti vardır.

Amarula Ne Kadar?

İlk olarak Amarula fiyatları, birçok faktörlere bağlı olarak değişebilir, ancak genel olarak, bir şişe Amarula ortalama olarak 230-260 TL arasında değerlendirilir. Bununla birlikte, fiyatlar bölgenize, mağazaya ve talep ve arz düzeyine göre farklılık gösterir. Eğer Amarula satın almak istiyorsanız, farklı içki mağazalarını ve online perakendecileri karşılaştırarak fiyatlar hakkında bir fikir edinmeniz iyi bir fikir olabilir.

Amarula Likör Tadım Notu

Marula meyvesinin bu liköre verdiği lezzeti tarif etmek zor. Biraz cevizli ve aynı zamanda narenciyeli. Genel doku sütlüdür, kesinlikle kremalı bir likördür, ancak piyasadaki diğer birçok kremalı likörden biraz daha hafif ve daha az yapışkan ve tatlıdır. Bu nasıl kullanılıyor? Buz üzerinde yudumlayın ya da farklı bir kremalı likör gerektiren bir kokteylle değiştirmeyi deneyin ve ortaya çıkan içeceğin beklediğinizden biraz daha parlak olduğunu tadın. Ayrıca dilerseniz Savoy Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Amarula’yı bir kez açtıktan sonra altı ay içinde tüketmeniz tavsiye ediliyor. Muhtemelen o kadar uzun süre oturmayacaktır. Krem likörler bazen biraz pasaklı görünebilir ve kesinlikle yeni yüksek kaliteli zanaat versiyonlarının yavaş ama büyüyen bir hareketi olmuştur. Amarula, yeni olmasa da, ruh tabanının kaynağındaki locavore hareketinden bir ipucu alarak kesinlikle daha modern hissediyor. Ve belki de en önemlisi, tüm kadifemsi zenginliği ve çökmekte olan tadı için, tadı veya dokusunda ezici hissettirecek kadar ağır değildir. İşte Amarula Likör Tadım Notu:

  • Renk: Bardakta sütlü kahveye benziyor, çökmekte olan ama çok ağır olmayan bir kremsi
  • Burun: Portakalın belirgin narenciye notası, zengin vanilya ve çıtır çıtır çıtır ile birleşiyor. 
  • Damak: Peluş ve ağız doldurucu, başlangıçta damağa kadife gibi vurur, ancak yine de asla çok ağır veya aşırı güçlü hissetmeyi başarır. Vanilya fasulyesi, kremalı portakal, İtalyan nugası Torrone ve biraz kızarmış fındık aromaları hakimdir.
  • Bitiş: Baskın ceviz, narenciye ve kremsi tatlar kalıcıdır, ancak bitiş çok kaplayıcı veya rahatsız edici değildir. 

İLGİNÇ GERÇEK

Marula meyvesi tam olgunlaşmadan ağaçtan düşer. Yerde olgunlaşmayı bitirir ve eti yeşilden sarıya dönerek yemeye veya damıtılmaya hazır olduğunu gösterir. 

Amarula Likör Yorum

Gerek ülkemizde gerekse de tüm dünyada birçok insan tarafından tüketilen meşhur likör Amarula, akşam yemeklerinde, arkadaş eğlencelerinde, çeşitli organizasyonlarda ve özellikle kahvenin içinde sıkça tercih edilmektedir. Dolayısıyla Amarula Likör Yorum yapılan ve konuşulan bir, likör halini almıştır. Şimdi sizlere likör konusunda bilgili ve tat olarak deneyimli kişilerin yorumlarını paylaşacağız.

  • Burunda, egzotik Marula meyvesinin çok hafif bir aroması oluyor. Damağınıza çarparken neredeyse patlayan bir tat ile kendini gösterir. Tatlı bir tat, damağınızı güzelce kaplar ve uzun süren yavaş bir Marula salınımı verir.
  • Hafif bir narenciye aroması dışında Baileys’in zengin kremalılığını hayal edin. İlk denediğimde, neredeyse bana portakallı bir kremayı hatırlattı. Bu hoş bir sürpriz.

Ayrıca Amarula kahve likörü ile alakalı sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak hazırlanan Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak Amarula Likör Fiyat yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın