Ana Sayfa » Fiyatları » Dideral Reçetesiz Fiyatı – Dideral Yan Etkileri

Dideral Reçetesiz Fiyatı – Dideral Yan Etkileri

Dideral Reçetesiz Fiyatı, Dideral’ın reçetesiz fiyatı, 2023 yılında 42.06 TL olarak belirlenmiştir. Ancak, bu ilacı almak için bir hastalık teşhisi konulmuş olması ve beyaz reçete kapsamında bu ilacın reçeteye yazılmış olması gerekmektedir. Bu nedenle, reçetesiz satın almak mümkün olmayabiliyor. Özellikle Fiyatlar, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenebiliyor. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Dideral fiyatlarını etkileyebiliyor.

BilgiDetay
Etken MaddePropranolol Hcl
Eczane Perakende Satış Fiyatı (KDV Dahil)42.84 TL
Geri Ödeme KoduA02368
Eczane Perakende Satış Fiyatı (KDV Hariç)38.94 TL
Reçete DurumuReçeteli Satılır
Sene İçindeki En Yüksek Fiyatı42.84 TL
İthal / İmalİmal [ Ref.Ülke :Turkiye ]
Ortalama Fiyatı39.95 TL
Ruhsat Sahibi FirmaSanofi Sağlık Ürünleri Ltd.Şti
ATC Kodu

Dideral 40 mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Dideral 40 mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?
Dideral 40 mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Dideral Reçetesiz Fiyatı, genellikle yüksek tansiyon tedavisi için reçete edilen bir ilaçtır. Özellikle içerisindeki etkin madde propranolol hidroklorür, stres hormonlarının aşırı salınımını engelleyerek vücudu gevşetip rahatlatır. Bu sayede kalp-damar sağlığını kontrol altında tutar. Ayrıca kalp krizi riskini önler ve kronik migren ile yoğun anksiyete belirtilerini hafifletir. Bunun yanında ilacın etkisini zamanla gösterdiği için uzun süreli kullanmak gerekebiliyor.

🚀 Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın! 

Fucicort Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı? Fucicort Krem Yan Etkileri

Dideral Yan Etkileri

Baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, kusma, ishal, kabızlık. Soğuk uzuvlar, ağız kuruluğu, saç dökülmesi, ereksiyon sorunları, göz kuruluğu. Deride kızarıklık ve halüsinasyon gibi durumlar yer alabiliyor. Ancak, ciddi yan etkiler ortaya çıkarsa, hemen doktorunuza başvurmanız gerekir.

Dideral Kullananların Yorumları

Dideral Kullananların Yorumları
Dideral Kullananların Yorumları

Dideral kullananların yorumları genellikle ilacın etkisinden memnun olduklarını göstermektedir. Örneğin, bazı kullanıcılar panik ataklarını kontrol altına alabildiklerini. Tansiyonlarının kontrol altında olduğunu ve migrenlerinin hafiflediğini belirtmişlerdir.

Dideral Ne İçin Kullanılıyor?

Özellikle yüksek tansiyon, düzensiz kalp atışı, anjina (göğüs ağrısını dindirir). Ayrıca migren, kalp kası hastalığı, nedeni belirsiz titremeler. Bunun yanında Aşırı kaygı durumu, tiroit hormonlarının aşırı salgılanması, kalp fonksiyonlarını desteklemek için kalp krizi sonrası. Böbreküstü bezlerde oluşan iyi huylu tümör ve anksiyete tedavisi için kullanılıyor.

Dideral Fiyat 2023

Dideral’ın 2023 yılındaki fiyatı 42.06 TL olarak belirlenmiştir. Dideral, reçeteli bir ilaçtır ve reçetesiz satılmamaktadır. Uzman hekimler tarafından dideral uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. 40 mg reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın