Daflon 500 Kullanıcı Yorumları

Daflon 500 Kullanıcı Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Daflon, hemoroid yani halk arasında adı “basur” olan hastalığın tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Her bir tablette 450 mg Diosmin ve 50 mg Hesperidin etken madde bulunmaktadır. Bu tablet damarın büzülme işlevini düzenleyen ve toplar damar yapısını koruyan bir yapıya sahiptir. Yazımız içerisinde Daflon’un ne işe yaradığından, ne kadar süre kullanıldığından, ne olduğundan vs. bahsedeceğiz.

Daflon 500 Nedir?

Günümüzde en çok maruz kalınan sağlık sorunlarından biri Hemoroid’dir. Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid, hareket halinde veya otururken çok ciddi ağrılar yapmasından dolayı kişinin hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu sorunun tedavisinde kullanılan ilaçlardan biri de Daflon‘dur. Bunun yanında hemoroid toplar damar yetersizliğinden kaynaklanan ağrıların, şişkinliklerin tedavisinde de kullanılan bir ilaçtır.

Bu içeriğimize benzer olan Validol Damla Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Daflon 500 Ne İşe Yarar?

Daflon 500 genel olarak toplar damarı koruyucu ve güçlenmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Bununla birlikte basur sorunu yaşan kişilerin o bölgedeki toplar damar genişlemesi önlenmekte ve damar duvarı sağlam bir şekilde korunabilmektedir. Gece oluşabilecek kramplarda, ağırlık ve şişkinlik oluşan bölgelerin iyileşmesini sağlayan etkili bir ilaçtır.

Daflon 500 Kullanıcı Yorumları
Daflon 500 Kullanıcı Yorumları

Daflon 500 Ne Kadar Süre Kullanılır?

Dafon 500 ne kadar süre kullanılır, daflon 500’ü doktor tavsiyesi üzerine kullanıyorsanız doktorunuz size ne kadar süre kullanılması gerektiğini söylecektir. Fakat reçetesiz olarak kullanan hastalar şöyle kullanabilmektedir. İlacı kullanmaya başladıktan sonra ilk 4 gün günde sadece 6 tablet sonraki 3 gün ise 4 tablet şekilde kullanımda fayda görmektedir. Hastalar tableti tok karınla ve bir bardak su ile almaları gerekmektedir.

Daflon Günde Kaç Tane İçilir?

Daflon tablet’i kullanım şekillerine göre içmeniz gerekmektedir. Eğer Hemoroid yani basur probleminiz için kullanıyorsanız ilacı almaya başladıktan sonra ilk 4 gün günde 6 tablet daha sonra 3 günde 4 tablet şeklinde kullanılmaktadır. Fakat venöz yetersizliği için kullanıyorsanız öğle ve akşam olmak üzere günde 2 tane kullanılmaktadır.

Bu içeriğimize benzer olan Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Daflon 500 Yan Etkileri

Daflon 500 kullanımda nadiren de olsa yan etkiler görülebilmektedir. Yan etkilerinin görülmesinin sebebi hastanın daflon’un içindeki etken maddeye ya da yardımcı maddelerden birine alerjisi olmasıdır. Bu yan etkiler şu şekildedir:

  • Hazımsızlık
  • Bulantı
  • Kusma
  • İshal
  • Bağırsak problemi
  • Mide rahatsızlığı

Daflon 500 Mg Fiyat

Eczanelerde satılan Daflon 500 mg bir zamanlar reçetesiz olarak satılabilmekteydi, fakat artık reçeteli olarak satılmaktadır. Daflon 500 mg ilacın fiyatı 86 TL‘dir. İlacı alırken lütfen açılmadığından emin olun.

Daflon Kullananlar

Daflon 500 mg kullanıcı yorumları genel olarak bu ilaçtan memnun kalmışlardır ve hastalıklarının çözümünü bu ilaç sayesinde olduğunu söylemektedirler. Bazı kişilerde yan etki yapmış olmasından dolayı memnun kalmayanlarda var tabi. İşte kullanıcı yorumları;

Doktorum basur tedavisi için önermişti, artık rahat hareket edebiliyorum.

Süleyman Bey

Ne lanet bir ilaç almaya başladıktan sonra bacaklarım ağrımaya başladı, kimseye tavsiye etmem.

Seçil Hanım

Söylenildiği gibi Hemoroid hastalığımda çok yardımcı oldu, eskiden koltuğa bile oturamazdım şimdi rahatlıkla oturabiliyorum.

Meral Hanım

Daflon 500 Kullanıcı Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın