Ana Sayfa » Fiyatları » The Famous Grouse Fiyat 2023 – Bu Viski Hakkında Her Şey!

The Famous Grouse Fiyat 2023 – Bu Viski Hakkında Her Şey!

Famous Grouse Fiyat yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda en çok tercih edilen ve sevilen viski markalarından Famous Grouse ile alakalı olarak fiyat bilgisi, yorumlar ve aromaları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca diğer viski ve alkol fiyatları ile alakalı yazılarımızı da bağlantı yardımı ile inceleyebilirsiniz.

Famous Grouse Fiyat 2023

Gloag Ailesi’nin hikayesi, Matthew Gloag’ın İskoçya’nın Perth şehrinde şarap ithal eden ve yeniden satmak için yerel Viskiler satın alan bir bakkalı olduğu 1800’lerin başlarına kadar uzanıyor. İki nesil sonra, Matthew adlı büyük yeğeni aile işini devraldı ve The Grouse adını verdiği özel bir Scotch’u harmanladı. 1905’te Viskiyi “The Famous Grouse” olarak yeniden adlandırdıklarında, artık ünlü olan orman tavuğu etiketini tasarladı.. Marka, 1970 yılında Highland Distillers’a satılarak üretim ve pazarlama kaynaklarını ayırdı ve 1980’de dünyanın en popüler Scotch Whiskey’lerinden biri haline geldi. Bu eşsiz Famous Grouse Fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte Famous Grouse fiyat listesi aşağıdaki tablodaki gibidir.

 • Famous Grouse 35 cl fiyat: 120,90 TL
 • 50 Lik The Famous Grouse: 142,00 TL
 • 70 Lik The Famous Grouse: 225,00 TL
 • Famous Grouse 100 cl fiyat: 305 TL
 • 450 Lik The Famous Grouse: 1,450,00 TL
 • 70 Lik The Famous Grous Smoney Black: 255,00 TL
 • 70 Lik The Famous Grouse 12YO: 285,90 TL

The Famous Grouse Fiyat

The Famous Grouse Fiyat
The Famous Grouse Fiyat

Öncelikle The Famous Grouse harmanlanmış İskoç Viskisi, 1896’dan beri yaptıkları ana üründür. Yıllar içinde birkaç değişiklik oldu. Harmanlama için mevcut alkollü içkilerin erişilebilirliğini değiştiren damıtma fabrikaları satın alındı ​​​​ve satıldı. Şimdi sizlere en çok beğenilen viskiler arasındadır ve ortalamanın üstünde bir fiyatı vardır.

 • The Famous Grouse Fiyat ortalama (70’lik fiyatı) 250 TL’dir. Detaylı fiyatlara yukarıdan bakabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz Black Ram Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Famous Grouse Viski Tadım Notları

İnsanlar genellikle bir viskiyi denemeden önce tadını kokusunu ve benzeri özelliklerini merak eder. Özellikle ülkemizde viski fiyatlarının bu denli fazla olması sebebiyle viski seçimlerinde insanlar viski yorumlarını okumaya özen gösterir oldu. Aynı zamanda tadı lezzetli mi? Kokusu nasıl? gibi soruları da merak ediyor. Hal böyle olunca aşağıda görmüş olduğunuz tadım notlarını derledik. İşte Famous Grouse Viski Tadım Notları sizlerle!

 • Görünüm / Renk : Sıcak Altın rengi.
 • Burun / Aroma /  Koku : Kurabiye, ekşi elma, galeta ve kuru leylak notalarıyla keskindir.
 • Lezzet / Tat / Damak : Damak, bu fiyat noktasında, kurabiye, kremalı malt, bir miktar şekerleme ve bir tutam duman ile oldukça karmaşıktır.

Ayrıca dilerseniz Savoy Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Famous Grouse Viski Yorum

Gerek ülkemizde gerekse de tüm dünyada birçok insan tarafından tüketilen meşhur viski Famous Grouse, akşam yemeklerinde, arkadaş eğlencelerinde ve çeşitli organizasyonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Dolayısıyla Famous Grouse Viski Yorum yapılan ve konuşulan bir alkol halini almıştır. Şimdi sizlere viski konusunda bilgili ve tat olarak deneyimli kişilerin yorumlarını paylaşacağız.

 • Pürüzsüz, biraz tatlı, tek başına veya bir kokteylde harika. En sevdiğim günlük yudumlarken viski!
 • Malt, tahıl ve meyve tadı alıyorum – hem kendi başına hem de bir kokteylde harika bir burun ve pürüzsüz bir bitiş.
 • Pürüzsüz, kolay ve basit. Olağanüstü bir şey olmasa da Famous Grouse oldukça güvenilir bir şeyler var. Şimdiye kadar bildiği en iyi fiyat performans viskisi.
 • Bana biraz ağır geldi. Sanırım bu viski benim için ideal olan değil.

Famous Grouse 100 cl Fiyat

Özellikle özel günler için favori olan Famous Grouse 100 cl fiyat 305 TL‘dir. Ülkemizde ve yurt dışında severek tüketilen bu viski hakkında yapılan yorumları incelediğimizde oldukça güzel olduğunu belirtmişlerdir. Sizde viski seviyorsanız kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

Famous Grouse 70 cl Fiyat

Fiyatlar değişebilir ve pazar koşullarına göre değişebilir, ancak genellikle The Famous Grouse 70 cl lik bir şişe yaklaşık olarak 10-12 GBP arasındadır. Buda yaklaşık 200 TL bir fiyat etiketi taşır. Lütfen not edin ki bu bir tahmin fiyattır ve yerel satıcılar ve perakendeciler fiyatları belirleyebilir ve fiyatlar bölgeden bölgeye değişebilmektedir.

The Famous Grouse Viski Fiyatı 1 Litre

Arkadaşlar arasında eğlence olsun, aile yemekleri olsun sürekli bu gibi günlerde masalarda eksik olmayan The Famous Grouse Viski Fiyatı 1 Litre 305 Türk Lirasına satılmaktadır. Bununla birlikte oldukça çok sevilen bu viski çok uzun yıllardan beri tüketilmektedir. Ayrıca İskoç viskisi olması da ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir.

Bu viski ile alakalı sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak hazırlanan Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Famous Grouse Viski Fiyat yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.3/5 - (6 Oy)
Yorum yapın