Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu, bilinen tıbbi yöntemlerin aksine kullanılan alternatif yöntemler günümüzde oldukça popüler. Bilinçli ve uzmana danışılıp kullanıldığı taktirde oldukça yararı olan yöntemleri sizler için araştırdık. Bilinçsiz olarak yapılan çeşitli bitkisel tedavilerin kulak zarına ve dış kulağa ciddi zararları olabilir. Örneğin kulağınıza rastgele bir bitki suyu veya bir karışım döktünüz. Bu sizin kulağınızda çok ciddi zararlar verebileceği gibi kalıcı hasarlara da neden olabilir. Ayrıca bu bitkisel çözümlerin yani alternatif tıbbın bilimsel bir dayanağı yoktur bu bilgileri göz önüne alarak ciddi şekilde araştırarak uygulamalar yapabilirsiniz. Ancak İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri de sizlerle… Bizim bulduğumuz çeşitli yöntemleri ise bir tıp doktoruna veya alanında uzman kişilere mutlaka danışmayı unutmayınız.

Kulak Çınlaması (Tinnitus) Nedir?

Tıpta “tinnitus” olarak bilinen ve kulakta sürekli çalan bir ıslık sesini andıran rahatsızlıktır. Kişiyi özellikte sessiz ortamlarda rahatsız eden bu frekans çeşitli ses desibellerinde olabiliyor. Kimi zaman tek kulakta kimi zamanda iki kulakta görülebiliyor. İbrahim saraçoğlu kulak çınlaması ile alakalı birçok bitkisel çözüme yer vermiştir, yazının devamında mevcuttur. Ayrıca çevre seslerini bastıracak yükseklikte de olabiliyor. Bu durumda genellikle hastada ciddi psikolojik rahatsızlıklar tespit ediliyor. Fakat birkaç dakika süren geçici olan türleri de mevcuttur.

Sürekli Kulak Çınlamasının Nedenleri Nelerdir?

 • Yaş ilerledikçe çeşitli işitme kaybı
 • Sinüzit, nezle veya orta kulak gibi rahatsızlıkların sebep olduğu geçici çınlama
 • Yüksek Tansiyon problemi
 • Boyun ve baş bölgelerinde yaralanma
 • Kan değerlerindeki normalden fazla olan değişiklikler
 • Vücuttaki hormonal denge (Özellikle hamile ve regl olan kişilerde)
 • Asker olan kişilerin kulaklarında (Çünkü silah veya bomba sesleri çok yüksek desibelde olduğu için kulağa zarar verebilir.)
 • Çok yüksek sese maruz kalan insanlar (işçiler, kamyon şoförleri, askerler…)
 • Yüksek stres veya psikolojik sıkıntılar yaşayan kişiler

Kulak Uğultusuna Bitkisel Çözüm

Kulak Uğultusuna Bitkisel Çözüm
Kulak Uğultusuna Bitkisel Çözüm

Birçok kişinin ortak problemi olan kulak çınlaması için tıbbi çözümlerin yanı sıra bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Özellikle de günlük hayatta kullandığımız besinlerin iyi gelmesi sizi şaşırtacaktır.

 • Zeytinyağı
 • Soğan Suyu
 • Elma Sirkesi

Ve daha birçok besini aşağıda sizlerle paylaştık.

Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu, Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir?

Kulak çınlaması bitkisel tedavi için İbrahim Saraçoğlu neler tavsiye etti bir bakalım.

Soğan Suyu: Kulak çınlaması probleminde oldukça fazla kullanılan soğan suyu, doğal bir antibiyotiktir. Ayrıca kulak içerisindeki tahrişleri ve yaraları da tedavi etme özelliğine sahiptir. Ayrıca oldukça da fazla tüketilmesi gereken soğanın çok ciddi faydası vardır. Soğanın suyunu sıkarak ve içerisinde biraz da pirinç suyu ilave ederek tüketebilirsiniz.

Zeytinyağı: En bilinen yöntemlerden olan zeytinyağı içerisinde bulunan antioksidanlar nedeni ile kulak çınlamasının giderilmesinde oldukça etkilidir. Biraz ılıtıp daha sonra çınlayan kulağa 3 damla dökülmelidir. Döktükten sonra 3-4 dakika kadar yan şekilde yatın ve tesir etmesini bekleyin.

Elma Sirkesi: Elma sirkesini çınlayan kulağa 3-5 damla kadar damlatmalısınız. Elma sirkesi kulağınızı rahatsız eden virüs veya bakterilerin öldürülmesinde etkilidir. Ayrıca içerisinde bulunan malik asit iltihap kapmasını önler. Kulak çınlamasına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu şeklinde merak ettiğiniz sorunun cevabı ise burada saklı.

Sarımsak: Bilinen en doğal antibiyotiklerin başında gelen sarımsak, tüketilmesi gereken gıdalar arasındadır.

Zencefil: Doğal bir tedavi yöntemi olan Zencefil suyu içerek tüketebileceğiniz bir metottur. Kaynar suya zencefil çubuğu atarak 10 dakika kaynatın ardından tüketin. Çınlamanızı azaltacaktır.

Fesleğen Yaprağı: Havanda veya farklı bir yerde ezerek suyunu çıkarın. Ardından hafif ısıtıp ılık hale getirdiğiniz suyu kulağınıza damlatıp biraz bekleyin. Günde 2 kere uygulayın.

Susam Yağı: Susam yağı kulağın içerisinde bulunan kiri temizlediği gibi iltihap kapmanızı da önler. Biraz ateşte ısıtıp ılık hale getirdiğiniz susam yağını her iki kulağa da 5er damla damlatınız ve ardından 3-4 dakika kadar yan şekilde bekleyiniz. Daha sonra pamukla temizleyebilirsiniz.

Greyfurt: Gün içerisinde 2 bardağa kadar tüketebileceğiniz, düşük kalorili, iltihapları önleyen hem vitamin deposu hem de özelliklerini sayarak bitiremeyeceğimiz greyfurt suyunu tüketebilirsiniz. Çınlamanızı azaltacaktır. Kulak çınlaması nasıl geçer ibrahim saraçoğlu bu şekilde söylemektedir.

Ananas: İçerisinde bulunan etkin maddeler yardımı ile kulak içerisinde oluşan iltihapları, yaraları ve çınlamayı önleyen faydalarını sayarak bitiremeyeceğimiz ananası ister dilim şeklinde, ister de meyve suyu şeklinde tüketebilirsiniz.

Kulak Çınlamasını Önlemek İçin Ne Yapabiliriz?

 • Yüksek sesle müzik dinlememelisiniz. Gürültülü ortamlardan uzak durmalısınız.
 • Asitli içeceklerden (Kola, gazoz, soda vb..) uzak durmalısınız.
 • Kahve, sigara veya çeşitli uyarıcı maddelerden uzak durmalısınız.
 • Stresli bir durumda uzun süre kalmamalı ayrıca gergin olmamalısınız.
 • Tuzu gereğinden fazla tüketmemelisiniz. Çünkü kulak çınlamasına neden olacaktır.
 • Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm ararken bilinçsiz kullanımdan uzak durmalısınız. Ciddi zararlar verebilirsiniz.
 • Çok sessiz ortamlarda bulunmamalısınız.
 • Kulağınıza sivri şeyler sokmayınız, daha çok zarar verebilirsiniz.

Bu içeriğimize benzer olan Kuranda Göz Seyirmesi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Hakkında Doktor Önerileri Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi

Öncelikle İbrahim Saraçoğlu Önerisi: Kulak çınlaması şikayeti ile gelen hastalara lahana suyunu ve aslan pençesi bitkisinin suyunu öneriyor. Ayrıca bir soğan kürü önerisi de mevcut: 1.5 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 soğanı bölerek atınız ve kaynatınız ardından 2 haftayı aşkın süre boyunca aç karna tüketiniz.

Feridun Kunak Önerisi: Kulak için önerdiği bir kür tarifi var, 1 litre kaynayan suyun içerisine 1 demet maydanoz, biraz mısır püskülü, biraz kiraz sapı ve yarım limon koyup kaynatıyor. Ardından 15 dakika kadar kaynatıp gün içerisinde tüketmemizi öneriyor.

Sağlık kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Kulak çınlaması bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca bahsi geçen hiçbir yöntem uzmana danışılmadan kullanılmamalıdır.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın