Ana Sayfa » Fiyatları » Bells Viski Fiyatları 2023 – Bell’s Viski Fiyatı Güncel

Bells Viski Fiyatları 2023 – Bell’s Viski Fiyatı Güncel

Bells Viski Fiyatları ve Bell’s Viski Fiyatı 2023 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda bir İskoç viskisi olan Bell’s Viski Fiyatlarını inceleyeceğiz. Üretildiği yere göre sınıflandıran viskiler; İskoç, İrlanda, Amerikan olarak üçe ayrılmaktadır. Daha az popüler olan viskiler de olsa da temel olarak bu şekilde ifade edilmektedirler. Bunun yanında tüm alkol çeşitleriyle birlikte fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bells Viski FiyatlarıBell’s Viski Fiyat 2023 🥃

Bells Viski Fiyatları hakkında vereceğimiz bilgilerden önce bu ünlü viskinin tarihçesinden kısaca bahsetmek isteriz. 1851’de Arthur Bell, müthiş bir şekilde harmanlanmış bir viski oluşturmak için çeşitli maltları bir araya getirmeye başladı. Bu süreçte yalnız değildi, Bell’in iki oğlu 1890’lı yıllarda ortaklıkla işe katıldı. Oğullarından biri iç pazar yönetimine diğeri ise denizaşırı markanın başına getirildi. 1880’lerde şirket harmanlanmış viskiye odaklandı. Çok uzun zaman geçmeden ise bir içki fabrikası alma yoluna gidildi. İlerleyen süreçte müthiş satışlar yapmaya başlayan bu marka, 1970’li yıllarda İskoçya’da en çok satılan viski haline geldi.

Bell’s Viski Fiyat 2023 🥃Fiyat (₺)
35’lik Bells 🟠219 ₺
50’lik Bells 🟡285 ₺
75’lik Bells 🟠399 ₺
100’lük Bells 🟡550 ₺

Ayrıca Amarula Likör Fiyat yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bells Viski Alkol Oranı

Günümüzde özellikle İngiltere’de daha çok tüketilen Bells Viski, aynı standartta bulunan diğer viskilere göre tadımda farklar yaratmaktadır. Daha çok tatlı aromalar içeren Bells Viski Alkol Oranı %43 olarak belirtilmektedir. Bunun yanında fiyat performans ürünü olarak değerlendirilmektedir. Bunca yıldır çok sevilen Bell’s Viski Fiyatı ise dünya genelinde çok pahalı olmasa da ülkemizde alkol vergileri nedeniyle biraz daha pahalıdır. Farklı marketlerde ve tekel bayilerde bulabileceğiniz Bells Viski için boyutlarına göre fiyat listelemesi yaptık. Bell’s Viski Fiyat 2023 hakkındaki bilgilerimiz sizlerle…

35’lik Bells Viski Fiyat 🥃

35'lik Bells Viski Fiyat
35’lik Bells Viski Fiyat

Bir viskiyi denemek için en uygun boyut 35’lik olandır. Viski severler için ise bu deneyim çok önemlidir. Fakat fazla viski tüketmeyen insanlar viskilerin aralarındaki farkı genellikle anlamamaktadır. Baskın olan aromaları doğal olarak daha çok farkedilmektedir. Bunun yanı sıra daha alt notalarını keşfetmek zor olmaktadır. En ince detaylarıyla tadım yapan viski severler için 35’lik Bells Viski Fiyat = 219 Türk Lirası’dır.

Ayrıca JB Viski Fiyat yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

50’lik Bells Viski Fiyatı

Yaklaşık 40 tane tahıl ve malt karşımı olan Bells, tıpkı çoğu viski gibi karamel rengindedir. En baskın haliyle arpa tadını almak ve bunun yanında meyve tatlarını da deneyimlemek mümkündür. Yıllardır kalitesini bozmayan Bells Viski, klasik olmasıyla bilinmektedir. Çoğu viski yıllandırılmış olmasıyla nam salmışken Bells, yaşı belirtilmeyen bir başka deyişle şişe üzerinde yıl ibaresi yer almayan viskiler kategorisinde bulunmaktadır. Bu da çok uzun süre olgunlaştırılmadığı, yani fıçıda çok zaman yıllandırılmadığı anlamına gelmektedir.

En çok merak edilenler arasında olan boyutlar arasında 50cl bulunmaktadır. En güncel haliyle 50’lik Bells Viski Fiyatı 285 Türk Lirası’dır.

70’lik Bell’s Viski Fiyatı

35’lik ve 50’lik viskiden sonra sırada 70’lik Bell’s Viski Fiyatı bulunmaktadır. Genel olarak ürünlerin boyutları arttıkça fiyatları daha uygun olmaktadır. Bu durum viskiler için de geçerlidir. Tüm boyutlar arasında karşılaştırma yapıldığında en fazla olan 100’lük viski daha uyguna gelmektedir. Özel tüketim vergisinden en çok payını alan ürünlerden olan viskiler için son olarak fiyatlar şu şekildedir:

  • 70’lik Bell’s Viski Fiyatı : 399 Türk Lirası

100’lük Bells Viski Fiyatı

Ülkenize ve pazardaki fiyat dinamiklerine bağlı olarak, 100’lük bir şişe Bells viski fiyatı değişebilir. Bells viski, bir Scotch viski markasıdır ve fiyatı genellikle diğer Scotch viski markalarıyla kıyaslandığında ortalama bir fiyata sahiptir. En doğru fiyatı öğrenmek için lokal bir alkol satıcısına başvurmanız önerilmektedir.

  • 100’lük Bells Viski Fiyatı : 550 Türk Lirası

Bells Viski Fiyat Migros

Türkiye’nin en büyük süpermarketlerinden biri olan Migros’ta birçok alkol çeşidi satılmaktadır. Bazı zamanlar fiyatlarında indirime giden bu süpermarket, alkolde de indirimler yapmaktadır. Kendi ürettikleri markalar dahil çok tercih edilen Migros’ta satılan viskiler arasında Jack Daniels, JW Red Label, Chivas Regal gibi çok sevilen ürünler de bulunmaktadır. İndirim yapılmadığı sürece tüm viski fiyatları aynıdır. Yani Bells Viski Fiyat Migros listesi şu şekildedir:

  • 35’lik Bell’s Viski = 219 TL
  • 50’lik Bell’s Viski = 285 TL
  • 70’lik Bell’s Viski = 399 TL
  • 100’lük Bell’s Viski = 550 TL

Bells Viski Yorumları

Yazımıza son olarak Bells Viski Yorumları hakkında eklemeler yaptık. Bu viskiyi hiç denemeyen kişiler için önemli olabilecek yorumları seçerek şu şekilde listeledik:

  • “Şişeyi açtığım anda bu viski beni geçmişe götürdü. Çok eskiden içtiğim Bells, hala aynı kalitesinde.”
  • “Tadı ve aynı zamanda içimi biraz sert. Ama buna rağmen sevdim. Ayrıca şişesi çok güzel.”
  • “Hem uygun fiyatlı hem de rahat içimli bir viski. Artık bunu tercih edeceğim.”
  • “Tam bir fiyat performans ürünü. Kesinlikle aldığınıza değecek.”

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak Bells Viski Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Bells Viski Fiyatları 2023 yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın