Ana Sayfa » Fiyatları » Gardasil Aşı Fiyatı 2024 – HPV Aşı Fiyatı

Gardasil Aşı Fiyatı 2024 – HPV Aşı Fiyatı

Gardasil Aşı Fiyatı 2024 bir diğer adı ile HPV Aşı fiyatı 2024 yılında gelen zamlarla birlikte en merak edilen konulardan biri olmuştur. İnsanların son zamanlarda özellikle aşıların ve ilaçların fiyat artışı olduğu bu dönemde güncel fiyatları merak etmeleri çok doğaldır. Ayrıca yazımıza geçmeden önce diğer içeriklerimizin fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Gardasil Aşı Fiyatı 2024

Gardasil aşı fiyatı 2024, HPV rahatsızlığı için kullanılan bu aşının ne kadar olduğu da herkesin dikkatini çeken bir konudur. Cinsel yolla bulaşan bu rahatsızlığa karşı olarak Gardasil aşısı bir korunma metodudur. Papilloma virüsü olarak da bilinen HPV’nin etkili olması açısında ideal bir önleyicidir. Bu virüs farklı farklı rahatsızlıklara neden olacak ve ölüm durumunu dahi yaratacağından dolayı yapılması gereken türdedir. Ayrıca cinsiyet fark etmeden Gardasil olmak tavsiye edilen bir konumda olmaktadır. Gardasil aşısıyla birlikte cinsel yolla bulaşan hastalıklar dünya genelinde ciddi oranda azalma içine girmiştir. Bununla beraber etkili bir korunma yöntemi olarak da açığa çıkmaktadır.

Aşı AdetiFiyat
Gardasil 4 lü aşı fiyatı2500-3000 ₺
Gardasil 9 lu aşı fiyatı3000-4000 ₺

HPV Aşısı Eczane Fiyatı

Öncelikle HPV Aşısı bir diğer adı ile Gardasil aşısı demektir. HPV rahatsızlığı için bu aşı kullanılmaktadır. Maalesef bu aşıyı devlet karşılayamıyor. Bu yüzden kendiniz ödemeniz gerekmektedir. Ancak siz yine de bu aşıyı kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmayı unutmayınız.

  • Gardasil 4 lü aşı fiyatı, yaklaşık olarak 2500-3000 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Gardasil 9 lu aşı ise 3000-4000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Gardasil Aşısı Tedavi Eder Mi?

Gardasil Aşısı Tedavi Eder Mi
Gardasil Aşısı Tedavi Eder Mi

Öncelikle Gardasil aşısı hakkında merak edilen pek çok soru vardır. Bu sorular arasında Gardasil aşısı tedavi eder mi daha da öne çıkmaktadır. Bu aşı koruyucu özelliğe sahiptir. Ancak HPV virüsünü barındıran kişilerde tedavi edici bir yeterliliğe sahip olmayacaktır. Her tür cinsel yolla bulaşan rahatsızlığa karşı olarak da son derecede uygun bir haldedir.

Gardasil aşısı, ayrıca tüm HPV türlerine karşı da koruma sağlamayacaktır. Ayrıca Gardasil aşısını yaptırma esnasında PAP Smear testi olmakta da yarar vardır. Bu testle beraber HIV rahatsızlıklarını bütünüyle görmek ve gerekli tedavi süreçlerine başlamak son derecede gerekli olacaktır. Bu sayede de cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalmamak açısından gereklidir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Yavru Köpek Aşı Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gardasil Ne Zaman Yapılmalı?

Gardasil’in ne zaman yapılması gerektiği de son derecede önemli olan konular arasındadır. Ayrıca HPV aşısı olarak da bilinen bu ilacın mutlaka HPV’ye bağlı hastalıklara maruz kalmadan önce yapılması ifade edilmektedir. Bu aşıların 12 yaş civarında olan erkek ve kız çocuklarına yapılması gerektiği ifade edilmektedir. Ancak 9 ile 45 yaş aralığında olan herkes için Gardasil yaptırmak uygun olacaktır.

Gardasil aşısının çocuklara yapılmasının temel nedeni daha önceden cinsel temasta bulunmaması ve HPV virüsüne maruz kalmamasından dolayı kaynaklanmaktadır. HPV virüsünün etkisi baş göstereceği zamanlarda bu aşının etkisi olmayacağından dolayı mutlaka bu şekilde hareket etmek gerekecektir. Gardasil ne zaman yapılmalı şeklinde bir arayış hep bu yönde ortaya çıkmalıdır.

Gardasil aşısının genelde erkek çocuklara yaptırılması tavsiye edilecek bir konudur. Kadınların korunması ve HPV bulaşma oranının ciddi düzeyde azalması hususunda bu detay önemli olacaktır. Bununla beraber Gardasil aşısı ne zaman yapılmalı sorusu da yanıt bulacaktır.

Gardasil Aşısının Yan Etkisi Var Mı?

Gardasil aşısının olumsuz tarafları olsa da ciddi boyutlarda olmayacaktır. Ancak Gardasil aşısının yan etkisi var mı sorusu da yaygın olarak gündeme gelmektedir. Bu tip yan etkilerin ciddi boyutlarda olmaması nedeniyle kendiliğinden geçecek düzeyde olduğu da bilinecektir.

  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Bayılma
  • Baş dönmesi
  • İğne yapılan noktada ağrı, şişlik ve kızarıklıklar

Yukarıdaki yan etkileri gösteren kişilerin Gardasil aşısını kimler yaptırmamalıdır sorusuna cevap olabileceği gibi doktor tavsiyesine de ihtiyaç uymaktadır.

Gardasil Aşısını Kimler Yaptırmamalıdır?

HPV virüsüne karşı koruma sağlayan Gardasil aşısını kimler yaptırmamalıdır? konusu da her zaman dikkat çekecek bir husustur. Bu konuda titiz olmak ve gerekli bilgileri almak da son derecede önemlidir. Sağlık sorunlarına mahal vermemek için Gardasil aşısına dair bu şekilde bilgi sahibi olmak da gereken bir husus olmaktadır.

  • Hamileler
  • Gardasil aşısının içerdiği etken maddeye karşı alerjisi olanlar
  • Ağır derecede hasta olanlar

Gardasil Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gardasil aşısına dair bilinmesi gereken pek çok detay vardır. Ayrıca Gardasil aşısı nasıl uygulanır da bunlardan bir tanesidir. Kolun üst kısmından yapılan bu aşının kaç doz olacağına da doktorlar karar verecektir.

Ayrıca, Gardasil Aşısı Tedavi Eder Mi? ile alakalı sıkça sorulan sorulardan bazılarını sizler için bir araya getirdik.

Son olarak Gardasil Aşı Fiyatı 2024 yazımızın sonuna geldik. Yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Dilerseniz aşağıdan diğer fiyatları kategorimizdeki yazıları da inceleyebilirsiniz:

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi aracılığıyla ana sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın