Ana Sayfa » Fiyatları » Dewars Viski Fiyat 2023 – 1 Litre Fiyatı Ne Kadar?

Dewars Viski Fiyat 2023 – 1 Litre Fiyatı Ne Kadar?

Dewars viski fiyat 2023 yılında da halkın en çok merak ettiği konulardan biri haline gelmiştir. Dewars, yüzde 40 alkol oranıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İskoç kökenli bir marka olması sebebiyle dünyanın tüm ülkeleri tarafından sıkça tercih ediliyor. Nitekim 1846 yılında ‘John Dewar’ tarafından üretilen Dewars, 180 yılı aşkın bir maziye sahip. Bu da markanın popülaritesini arttırmanın yanı sıra dikkat çekmesini sağlıyor. Bunun yanında diğer alkol fiyatları yazılarımızı incelemek isterseniz de bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dewars Whisky Fiyatı 🥃

Dewars Whisky Fiyatı
Dewars Whisky Fiyatı

Sevilerek içilen Dewars, dünyanın sayılı viski üreticilerinden biridir. Nitekim dünyada viski çeşitleri; İskoç viskisi, İrlanda viskisi ve Amerikan viskisi olarak üçe ayrılmaktadır. Bu seçeneklerden birinin de Dewars olması birçok kişi tarafından beğeniyle tercih edilmesini açıklıyor. Viski yapımında İskoç tariflerinin yanı sıra kendinden de bir şeyler katan Dewars, içenlere göre eşsiz bir lezzet sunuyor. Yalnızca rafine zevklere sahip olan kişiler tarafından tercih edildiği de görülüyor. İşte Dewars Whisky Fiyatı şu şekildedir:

Dewars 12 Yıllık Blent Viski: 650 TL
Dewars White Label Blend Viski: 525 TL

Dewar’s Viski Fiyat 1 Litre

Dewar’s viski, İskoçya’da üretilen bir viski markasıdır. Ülkemizde de satışı olan Dewar’s, 1846 yılında John Dewar tarafından kurulmuştur ve günümüzde dünya genelinde bilinen bir viski markasıdır. Dewar’s viski, malt ve tahıl viskilerinin karışımından oluşan bir blended (karışık) viskidir ve farklı yaşlarda viskilerin harmanlanmasıyla elde edilir. Bununla birlikte Dewar’s, dünya çapında farklı çeşitleri olan viskiler üretir ve bunlar genellikle meşe fıçılarda olgunlaştırılır. Sevilerek tüketilen Dewar’s viski, genellikle pürüzsüz ve hafif bir tat profiliyle tanınır.

  • Dewar’s Viski Fiyat 1 Litre = 650 TL

Dewar’s 12 Viski Fiyat

Dewar’s 12 viski fiyatı ülkelere ve satış noktalarına göre değişebilir. Ayrıca vergi, ithalat ücretleri, döviz kuru gibi faktörler de fiyatlara etki edebilir. Bu nedenle, Dewar’s 12 viski fiyatı hakkında kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Ancak genel olarak, Dewar’s 12 viski fiyatı diğer premium viskilere kıyasla orta seviyede bir fiyat aralığındadır. Farklı ülkelerdeki fiyatlarına ilişkin bilgiyi yerel alkollü içecek satış noktalarından veya çevrimiçi olarak araştırarak öğrenebilirsiniz. Fakat ülkemizde Dewar’s 12 Viski Fiyat 650 TL‘den satılmaktadır.

Dewar’s Viski 15 Yıllık Fiyat

Dewar’s 15 Yıllık viski, Dewar’s ailesinin premium viski serisinde yer alan bir İskoç viskidir. Çoğunlukla İskoçya’da, Aberfeldy’deki Dewar’s viski damıtımevi tarafından üretilir. Dewar’s 15 Yıllık viski, en az 15 yıl meşe fıçılarda olgunlaştırılmış malt ve tahıl viskilerinin bir karışımıdır. Ayrıca bu uzun süreli olgunlaştırma süreci, viskinin karakteristik lezzet ve kokularının oluşmasına ve derinleşmesine olanak tanır. Dewar’s 15 Yıllık viskinin tadı, vanilya, bal, kuru meyve, baharat ve hafif bir dumanlı tat ile zengindir. Bu viskinin düzgün ve pürüzsüz bir dokusu vardır ve genellikle tek başına ya da buzla servis edilir. Az sayıda bulunan Dewar’s Viski 15 Yıllık Fiyat 900 TL‘dir.

Dewar’s White Label Viski Fiyatı

Dewar’s White Label viski, Dewar’s ailesinin en ünlü viski markalarından biridir. İskoçya’da, Aberfeldy’deki Dewar’s viski damıtımevi tarafından üretilir. White Label, malt ve tahıl viskilerinin bir karışımıdır ve genellikle 3 ila 4 yıl meşe fıçılarda olgunlaştırılır. Bu genç olgunlaştırma süresi, viskinin hafif ve taze tatlarının oluşmasına neden olur.

Dewar’s White Label viski, pürüzsüz ve hafif bir tat profiline sahiptir. Vanilya, bal, karamel ve hafif meyve notaları ile zengin bir aroma sunar. Genellikle tek başına ya da buzla servis edilir ve kokteyllerde kullanılmak için de ideal bir seçimdir. Dewar’s White Label viski, İskoç viskisi sevenler arasında oldukça popüler bir seçimdir ve dünya genelinde yaygın olarak bulunabilir. Günümüzde Dewar’s White Label Viski Fiyatı 525 TL‘dir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Red Label Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dewars Viski Ne ile İçilir?

Dünyanın birçok ülkesinde viskinin sek içilmesi tavsiye edilir. Fakat bu durum genellikle Türkiye için geçerli değildir. Türkiye’de viskinin yanında çeşitli mezeler oldukça sık tercih ediliyor. Bu nedenle Dewars viski ne ile içilir sorusu da yaygın olarak soruluyor. Viski içerken yanında badem ya da biraz çikolata yenmesi oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Bu sayede viskinin tadı da yumuşamış olur.

Bunun yanı sıra yaygın olarak uygulanan ikili ise cips ve viskidir. Her ikisi de ağzın tadını büyük ölçüde değiştirdiği için doğru şekilde birleştirilirse güzel bir ikili ortaya çıkabiliyor. Bunun yanı sıra hafif ekşi tatlara sahip olan bir peynir tabağı viskiyi yudumlarken çok daha lezzetli bir deneyim sağlar. Viskinin yanında hangi peynirin gideceğini bulmak ise markalar arasında değişiklik gösterebileceği için biraz deneme yanılma yöntemiyle mümkün olabiliyor. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hıbıkı Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Dewars viski fiyat yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın