Ana Sayfa » Fiyatları » Portekiz Telefon Fiyatları 2023 – Portekiz iPhone Fiyatları – Güncel!

Portekiz Telefon Fiyatları 2023 – Portekiz iPhone Fiyatları – Güncel!

Portekiz Telefon Fiyatları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda Avrupa Birliğinde önemli yere sahip Portekiz’in telefon fiyatlarını inceleyeceğiz. Bildiğiniz üzere ülkemizin son dönemlerde çekmiş olduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle insanlar turistik gezilerinde daha ucuz telefon sahibi olma yöntemlerini aramaktadır. Portekiz de ülkemize nazaran vergilendirme sisteminden dolayı her ne kadar para birimi euro olsa da bizden daha ucuza telefon satışı yapmaktadır. Bu nedenle ülkemizdeki insanlar Portekiz telefon fiyatları 2023 yılında ne kadar olduğu konusunu detaylı bir şekilde araştırmaktadır. Ayrıca bunun gibi çeşitli ürün fiyatları için bağlantıya tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Portekiz’de Elektronik Fiyatları

Bildiğiniz üzere harita üzerinde Portekiz Avrupa birliği içerisinde yer alan bir ülkedir. Bu nedenle dev elektronik eşya şirketlerinin kurulduğu ülkelerin yakınında bulunmaktadır. O yüzden Ülke içerisine elektronik eşya giriş çıkışı çok fazla olmaktadır. Son yıllarda Portekiz’de Elektronik Fiyatları farklılık göstermektedir. Özellikle ülkemizin ekonomisi sayesinde Euro’nun artması sebebiyle ülkeye giren elektronik eşyaların fiyatları bir hayli artmıştır. O yüzden en çok da telefon fiyatları merak edilmektedir.

Portekiz’de Telefon Fiyatı Ne Kadar?

Telefon günümüzde artık küçükten büyüğe tüm yaş grubunun elinde yer alan bir elektronik alet olarak bilinmektedir. Bu durum yüzünden telefon satışları oldukça fazladır. Fakat her ülkenin kendi ekonomisine göre dışarıdan getirilen ürünlere vergilendirme sistemi ile fiyat katlanması yaşanmaktadır. Portekiz de Avrupa bölgesinde gezilebilecek güzel ülkeler arasında yer aldığından dolayı insanlar turistik gezilerinde buradan telefon alınabileceğine dair araştırmalar yapmaktadırlar.

Diğer tüm dünya üzerinde çoğunluk sağlayan Apple şirketi, Portekiz gibi bir ülkede de en çok kullanılan telefon markaları arasında yer almaktadır. Dolar ve Euro kurunun birbirine yakın olmasından kaynaklı sadece ülkelerin eklemiş olduğu vergilendirme sisteminden gelen ek ücret ile satışlar yapılmaktadır. Yani bu da demek oluyor ki Portekiz’de satılan telefonlar Türkiye’de satılan telefonlardan daha ucuzdur.

Portekiz Telefon Fiyatları 2023

Her geçen yıl Türk lirasının değer kaybetmesi ile birlikte artık yurtdışı fiyatları ile bir ürün satın almak git gide zor hale gelmektedir. Doğal olarak şirketler yeni bir ürün çıkardıklarında son teknolojiyi kullandıkları için maliyetleri de artıyor. Bununla birlikte satış fiyatı da haliyle artış gösteriyor. Son model bir telefonu 1000€ ‘nun üzerinde bir fiyat ile alabiliyoruz. Genel avrupa ülkelerinde telefon fiyatları ortalama olarak aynı diyebiliriz. Bu nedenle Portekiz’de de fiyatlar Avrupaya göre çok farklılık göstermeyecektir.

Portekiz iPhone Fiyatları

Portekiz iPhone Fiyatları
Portekiz iPhone Fiyatları

Tüm dünya üzerinde en fazla kullanılan telefon markalarından biri olan Apple şirketi, iPhone gibi bir modeli Portekiz’de çok fazla sayıda satmaktadır. Aynı zamanda Portekiz para birimi Euro olduğundan dolayı herhangi bir Avrupa ülkesinden farklı bir fiyat da görmek mümkün değildir.

Apple Fiyatları Portekiz

Apple fiyatları genel olarak diğer tüm ülkelere aynı fiyatlandırma ile gitmektedir. Fakat ülkeler kendileri dışarıdan gelen ürünlere vergilendirme yaptıkları için yüksek fiyatlar görünür. Bu sistem Türkiye için de geçerlidir. Bu nedenle ülkemizde Apple fiyatları oldukça fahiş bir ücret ile satılmaktadır.

iPhone 11 Fiyatları Portekiz

Son modelin çıkmasından bu yana biraz zaman geçse de iPhone 11 ülke genelinde en fazla kullanılan düşük model iPhone’lar arasında yer almaktadır. Bu nedenle insanlar iPhone 11 fiyatlarını da merak etmektedirler.

  • iPhone 11 128 GB Fiyatı: 670 Euro

Portekiz’de iPhone 12 Fiyatı

Ortalama bir iPhone sahibi olmak isteyen kişiler iPhone 12 ile tatmin olabilirler. Bu nedenle yine ülke genelinde iPhone 12 fiyatları da merak ediliyor.

  1. iPhone 12 mini 256GB Fiyatı : 894 Euro
  2. iPhone 12 256GB Fiyat: 1017 Euro

iPhone 13 Pro Max Portekiz Fiyatı

iPhone 14 ile en çok kıyaslanan model olan iPhone 13 de merak edilenler arasında yer alıyor. Bu nedenle Portekiz iPhone 13 Fiyatları da aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

iPhone 13 mini 512GB966 Euro
iPhone 13 512GB1302 Euro
iPhone 13 Pro 1TB1792 Euro
iPhone 13 Pro Max 1TB1903 Euro

Ayrıca, benzer bir yazı İtalya Telefon Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone 14 Pro Max Portekiz’de Fiyatı

Çıkan en son modellerden bir tanesi olan iPhone 14 tüm dünya genelinde merak edilmektedir. Fiyatlar ülkeler için farklılık gösterdiği için Portekiz’e ziyaret edecek kişiler iPhone 14 Pro Max fiyatlarını merak etmektedir.

  • iPhone 14 Fiyatı: 972 Euro
  • iPhone 14 Pro Max Portekiz’de Fiyatı: 2023 Euro

Portekiz Telefon Fiyatı Samsung

Ülkede her ne kadar Apple marka telefon trendi olsa da kullanıcılar Samsung marka telefonu da tercih edebilmektedirler. Aynı zamanda dışarıdan gelen turistler de kendileri kullanabilmeleri için Samsung marka telefon araştırmalarını da yapmaktadırlar. Bu nedenle bu yazımızda Portekiz Telefon Fiyatı Samsung ne kadar olduğuna da yer verdik.

  • Samsung Galaxy A13 32 GB Fiyatı: 179.90 Euro
  • Samsung Galaxy A13 64 GB Fiyatı: 209.90 Euro
  • Samsung Galaxy A13 128 GB Fiyatı: 239.90 Euro

Görmüş olduğunuz gibi iPhone ile kıyasladığımız zaman bellek farklılıkları daha düşük şekilde Samsung satışa sunabiliyor. Bu nedenle insanlar Samsung modeli de tercih edebiliyorlar.

Ayrıca diğer Fiyatları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Artık Portekiz Telefon Fiyatları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın