Ana Sayfa » Fiyatları » Rus Araba Markaları – Lada Kime Ait?

Rus Araba Markaları – Lada Kime Ait?

Rus araba markaları başta Türkler olmak üzere diğer dünya ülkelerindeki kişiler tarafından da sıkça merak ediliyor. Çok kişi bilmese de aslında Rus markası bir araba Türkiye’nin de en çok satanları arasında yer alıyor. Bu markanın ismi Lada’dır. Lada, Rusya’nın en tanınmış araç markası olarak dikkat çekiyor. Lada’yı cazip kılan özellikler ise genellikle uygun fiyatlı olması, dayanıklı olması ve şık modellerinden kaynaklanıyor. Aynı sebepler keza Türkiye için de geçerli. Türkiye’de de uygun fiyatlı, dayanıklı ve şık Lada modelleri son derece popüler şekilde tercih ediliyor.Rus araba markaları Yazımızı okumaya devam edebilirsiniz

Rus Araba Markaları

Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!?

Alman Traktör Markaları 2023 – Dünyanın En iyi Traktörü
Rusya Telefon Fiyatları 2023 – Rusya’da iPhone Fiyatları – Güncel!
Rus Erkek İsimleri – Rusya’da En Yaygın İsimler
Rusya Market Fiyatları 2023 – Rusya Yemek Fiyatları

Rusya’nın orta gelir sınıfı tarafından sıkça tercih edilen Lada gibi markalarının yanı sıra bir de orta-üst kesim tarafından satın alınan Aurus araçları vardır. Rusya’nın lüks otomobil markası olan Aurus son derece yüksek kaliteyle üretilmiş malzemelerin yanı sıra sunduğu lüks tasarımla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Her geçen yıl üzerine koyarak ilerlemeye devam eden ve tasarım açısından kendini geliştiren Aurus yalnızca Rusya’da değil dünyanın pek çok ülkesinde popüler hale gelmiştir.

Rusya Hangi Marka Araç Üretiyor?

Rusya hangi marka araç üretiyor sorusunun yanıtı yukarıdaki soru ile aynı sayılabilir. Rusya’da birçok araba markası olsa da genel itibarıyla Lada ve Aurus popüler hale gelmiştir. Lada, Rusya’da Türkiye’nin Egea’sı ile eşdeğer tutulurken Aurus ise Türkiye’deki Passat modelleriyle eşdeğer seviyededir. Elbette bu benzetme tasarım, fiyat ve özellikler bakımından değil yaşayan nüfusun bakış açısından ötürü ortaya atılmıştır. Rusya’nın en popüler aracı olan Lada her yıl milyonlarca satılırken Aurus görece daha lüks bir marka olduğu için eliter bir kesme hitap etmektedir.

Lada Kime Ait?

Lada kime ait diye merak eden otomobil meraklıları için yanıt oldukça basittir. Rusya’nın en çok satılan ve dikkat çeken araç markası Lada, Avtovaz adlı otomobil üreticisi firma tarafından üretilmektedir. 1996 yılında kurulan Avtotaz Rus otomobil sektöründeki en büyük şirketler arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Lada modelinin üretimiyle birlikte dünya genelinde tanınır hale gelmeyi başaran Avtovaz popülaritesini artırmayı başarmıştır. Buna ek olarak pek kimse tarafından bilinmese de Lada’nın çoğunluk hissesi Renault’a aittir.

Fransız otomobil markası olan. Renault’un Lada’nın çoğunluk hissesine sahip olması dünya çapında da pek söz edilmeyen bir durumdur. Renault, Avtovaz ile kurduğu stratejik ortaklık sonucunda. Lada’nın geliştirilmesi ve uluslararası pazara kolay. Açılabilmesi için destek sağlamakla birlikte teknik açıdan da destek sağlamaktadır. Böylece Lada, Türkiye gibi ülkelerde de popüler hale gelmiştir.

Rusya’da Araç Fiyatları 2023

Rusya’da araç fiyatları 2023 yılı itibarıyla en çok merak edilen konular arasında yer. Almaya devam ediyor. Zira savaş gündemi devam ederken geçen dönemde yaşanan gelişmelerin. Ardından araç fiyatlarına ilişkin güncellemeler sıkça araştırılıyor. Rusya’da 2023 Haziran itibarıyla güncel araç fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Sıfır BMW 318d fiyatı: 4.660.000 Ruble
  • Sıfır BMW 320d xDrive fiyatı: 5.245.000 Ruble
  • Sıfır BMW 320i xDrive fiyatı: 5.690.000 Ruble
  • Sıfır BMW 330d xDrive fiyatı: 8.239.000 Ruble
  • Sıfır BMW 330i fiyatı: 7.800.000 Ruble
  • Sıfır Kia Rio fiyatı: 1.434.000 Ruble
  • Sıfır Kia Rio X fiyatı: 1.574.000 Ruble
  • İkinci El 2020 Model Volkswagen Passat fiyatı: 2.624.000 Ruble
  • İkinci El 2020 Model Skoda Octavia fiyatı: 2.230.000 Ruble

Yukarıda da görüleceği üzere Rusya’da araç fiyatları ortalamanın epey üzerindedir. Bu durumun en büyük etkenlerinden biriyse yaşanan savaş gündemi olduğu söyleniyor. Geçmiş yıllara kıyasla en büyük yükseliş son birkaç yılda yaşanmıştı.

?”Heyecan Verici İçeriklerimize Göz Atarken, bizdekalmasin.com Sayfamızda ki Diğer Yazılara da Göz Atabilirsiniz!”

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın