Ana Sayfa » Maaşları » Amerika Yazılım Mühendisliği Maaşları 2023!

Amerika Yazılım Mühendisliği Maaşları 2023!

Amerika Yazılım Mühendisliği Maaşları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Mühendislik, ülkemiz genelinde aranan meslekler arasında yer alıyor. Ülkemizdeki maaşların belli başlı olmasının yanında Amerika’da mühendis maaşları da merak edilenler arasındadır. Diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği Maaşları

Yazılım Mühendisliği Maaşları
Yazılım Mühendisliği Maaşları

Gelişen teknoloji ile beraber yazılıma olan ilgi de artış göstermektedir. Aynı zamanda hem ülkemizde hem de dünya genelinde yazılıma ilgi oldukça fazladır. Ülkemiz genelinde Amerika’da yazılımcı maaşları merak edilmektedir. Sadece yazılımcı maaşları değil, aynı zamanda Amerika mühendislik maaşları da ülkemizde merak edilenler arasında yer almaktadır. Aşağıdaki listede Türkiye içerisindeki yazılım mühendisi maaşları yer almaktadır.

  1. Türkiye’de yeni başlamış bir yazılım mühendisi maaşı: En düşük 21.190₺
  2. Sektör içerisinde birkaç yılı geçmiş bir yazılım mühendisi maaşı: Ortalama 26.490₺
  3. Kendini geliştirmiş ve şirket içerisinde yıllarını geçirmiş bir yazılım mühendisi maaşı: En yüksek 53.520₺

Amerika Yazılım Mühendisliği Maaşları

Yurtdışı üzerinde çok fazla yatırım fırsatı bulunmaktadır. Bu nedenle teknolojinin kalbi olarak bilinen Amerika üzerinde çok fazla yatırımcı yazılım sektöründedir. Türkiye’deki yazılımcılar da Amerika’da yazılım mühendisleri ne kadar kazanıyor merak etmektedirler. Biz de sizlere ortalama bir yazılım mühendisinin Amerika’da ne kadar kazanabileceğini aşağıda belirttik.

  • Başlangıç seviyede bir yazılım mühendisi Amerika’da Yıllık olarak 90.000 $ 163.000 $ maaş almaktadır.

Aynı zamanda buna benzer bir yazımız olan Yazılımcılar İçin Dizi Film Önerileri – En İyi Yazılım Filmleri yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Amerika’da Bilgisayar Mühendisi Maaşı

En az yazılım mühendisi kadar önemli bir yeri olan Bilgisayar Mühendisi de Avrupa’nın birçok noktasında iş imkanı bulabilmektedir. Biz de sizlere Amerika’da Bilgisayar Mühendisi Maaşı ne kadar olduğunu aşağıda belirtiyoruz.

MeslekDüzeyMaaş
Bilgisayar MühendisiBaşlangıç68.775 $
Bilgisayar MühendisiDeneyimli124.749 $

Amerika’da Mühendis Maaşları

Amerika mühendis maaşları ülkemize oranla daha yüksektir. Genel olarak ülkede meslek sahiplerine verdikleri hizmetlerin karşılığını fazlasıyla ödemektedirler. Özellikle mühendisler için maaşlar oldukça dolgun olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıdaki listede de birkaç mühendis maaşını sizin için listeledik.

  • Makine mühendisleri: 70.000 Dolar
  • İnşaat mühendisleri: 65.000 Dolar
  • Kimya mühendisleri: 65.000 Dolar
  • Çevre mühendisleri: 60.000 Dolar
  • Biyomedikal mühendisliği: 61.000 Dolar

Amerika Yazılımcı Maaşları

Bir yazılımcı olmak için mühendis olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Yazılımcıların genel olarak bilgisine ihtiyaç duyulduğu için herhangi bir okul okuması iş veren için bilgisinden öne geçmemektedir. Bu nedenle işe alımlarda diplomadan çok iş bilgisi sorulmaktadır. Abd yazılımcı maaşları da mühendis olmadan aşağıdaki gibi verilmektedir.

  1. ABD yıllık 110.638 Dolar ile mühendis olmayan yazılımcılar çalışmaktadır.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Amerika Yazılım Mühendisliği Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın