Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Medikinet Kullananlar Yorumları – 10, 20, 30 mg Kullanıcı Yorumları

Medikinet Kullananlar Yorumları – 10, 20, 30 mg Kullanıcı Yorumları

Medikinet kullananlar yorumları ile ilaç hakkında birçok tüyo verirler. Medikinet kullananlar kadınlar kulübünde bu ilaca dair tüm deneyimlerini aktarmaktadır. Bu ilaçla ilgili daha önce bir tecrübesi bulunmayan bireyler ise bu yorumlardan faydalanarak, ilacı kullanmaya başlarlar. Metilfenidat hidroklorür bu ilacın etken maddesi olarak karşımıza çıkar. Peki, Medikinet Kullananlar Yorumları nasıldır?

 Beyinde ve sinirlerde yer alan hiperaktivite ve uyartı kontrolüne olumlu etkiler sağlayan bu ilaç, merkezi sinir sistemini uyarması ile bilinir. Beynin normalin altında çalışan bölgelerinde hareketlilik oluşan bu ilaç her eczanede bulunur. Dikkatin, konsantrasyonun artması için tercih edilen bu ilaç, kısa sürede büyük etkiler doğurur. İlaç hakkında birçok sayfada, olumlu yüzlerce yorum bulunur. Gelin bu Medikinet kullanıcı yorumlarına daha yakından tanıyalım.

Medikinet Nedir, Ne İşe Yarar?

Medikinet nedir, ne işe yarar gelin hep beraber inceleyelim. Genel olarak beynin normalin altında çalışması durumunda etki gösteren bu ilaç, daha çok 6 ile 18 yaş arasındaki çocuklar ve ergenlik çağındaki gençler için kullanılır.

Dikkatin, konsantrasyonun artırılması ve dürtüsel davranışların azalmasına yardımcı olan bu ilaç, büyük bir ilgi görüyor. Bu konuda Medikinet 10 mg Kullananlar Yorumları da oldukça değinmiştir. Dikkat eksikliğinin giderilmesinde etki sağlayan ilaç, davranış terapisi tedavisinde kullanılır. Aşırı hareketlilik ya da dikkat sorunlarının görüldüğü çocuklarda kullanılan bu ilaç, adeta anne babaların kurtarıcısıdır. Doktor tavsiyesiz kullanılması önerilmeyen ilacın yan etkileri de bulunmaktadır.

Bunun yanında buna benzer olarak Salazopyrin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Medikinet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Medikinet 10 mg kullanıcı yorumları kısmından hariç, bu ilaçla ilgili bilmeniz gereken birçok unsur vardır. Ek olarak ilacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise ilacı kullanmamanız tavsiye ediliyor. Bu ilaç hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği görülen çocukların zekasına etki sağlamamaktadır. İlacın kesinlikle doktor reçetesi ile yazılmış olması gerekmektedir.

İlacı başkası ile paylaşmamaya da özen göstermeniz gerekiyor. Medikinet ilacı gebelik ve emzirme sürecinde doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalı. Tedavi esnasında alkol kullanımından uzak durmak gerekir. Alkol, ilacın yan etkilerini artırmaya yönelik etkiler gösterir. 6 yaşından küçük çocukların bu ilacı kullanması tavsiye edilmemektedir.

Bunun yanında buna benzer olarak Andazol Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Medikinet 10 mg Kullananlar Yorumları

Medikinet 10 mg Kullananlar Yorumları
Medikinet 10 mg Kullananlar Yorumları

Rahatsızlık boyutunuza ve boy kilo oranınıza göre doz farklılıkları olacaktır. 10 mg gibi dozajları da kişiden kişiye kullanım farklılığına sebep olmaktadır. Hiperaktivite tanısı konmuş kişilerin kullandığı bir ilaçtır. Ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İşte Medikinet 10 mg Kullananlar Yorumları sizlerle:

 • İlacımı doktorumun tavsiyesi üzerine aldım. Gayet iyi gidiyor, sadece bazı zamanlarda etki etmediğini düşünüyorum. Beni çok etkilemediğini düşünüyorum.

Medikinet 20 mg Kullananlar Yorumları

Medikinet 20 mg Kullananlar Yorumları
Medikinet 20 mg Kullananlar Yorumları

Her ilaçta olduğu gibi Medikinet’te de belirli dozlar vardır. (10, 20, 30 mg gibi) Bu dozların kişilerdeki etkileri haliyle farklı olacaktır. Kişilerin boy, kilo, vücut değerleri, rahatsızlık derecesi ve alerjenlerine bakarak çeşitli dozları uzmanlar reçete edebilmektedirler. Medikinet 20 mg Kullananlar Yorumları sizlerle:

 • Yaklaşık 4 aylık bir tedavi süresince bu ilacı defalarca kez kullandık bir şikayetimiz yok yalnızca karın ağrısı yaptığını dile getirebiliriz. Oldukça şiddetli olduğu dönemler oldu.

Medikinet 30 mg Kullananlar Yorumları

İlaçların etkisi yetmedikçe dozunu artırmak en bilindik yöntemlerdendir. İçerisindeki etken maddelerin artması tedavi sürecini daha rahat atlatmaya yaramaktadır. Bunun yanında süresini de kısaltır. Hiperaktivite günümüzdeki çocukların hemen hemen hepsinin ortak sorunudur. Medikinet 30 mg Kullananlar Yorumları sizlerle:

 • Çocuğumda uzun bir süredir bu hiperaktivite mevcuttu. Biz de doktorumuzla beraber bu ilaca başladık. 20 mg ilk başlarda kullandığımız dozdu. Fakat akabinde artırma kararı aldık şuan memnunuz. Daha sakin ve iyi halde.

Medikinet 40 mg Kullanıcı Yorumları

Hiperaktivite ve dikkat eksikliği için sıklıkla doktorlarımız tarafından reçete edilen bir ilaçtır. 40 mg dozu ise en kuvvetli dozajlar arasında bulunmaktadır. Hal böyleyken insanlar da Medikinet 40 mg Kullanıcı Yorumları hakkında bilgi almak istemektedirler. Çünkü herhangi bir yan etkisi veya negatif özelliğinin olup olmadığı merak konusudur. Şimdi sizlere Medikinet yorumlarını sunacağız:

 • Çocuğum için kullanıyoruz 2. haftadayız. Dikkat eksikliği için kullanıyoruz ve etkisini hissetmeye başladık. Masa başında eskiden hiç oturmazken şimdi biraz biraz oturuyor ve çalışıyor.
 • Gayet başarılı olduğunu düşünüyorum son günlerde ama etkisi yok denecek kadar az. Doktoruma doz artışını soracağım.

Ayrıca Lustral Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Medikinet 10 mg Kullanıcı Yorumları

En ufak dozlardan olan 10 mg ufak sıkıntılar yaşayanlar için kullanılmaktadır. Böylece çok büyük olmayan dikkat dağınıklıkları ve haller için birebirdir. Bunun yanında Medikinet 10 mg Kullanıcı Yorumları arasında iyi ve kötü görüşleri sizler için derledik:

 • Uzun bir süredir kullanıyorum son derece iyi bir ilaç devam edeceğim. Doktoruma teşekkür ederim.
 • İlk başlarda etkisi az olsa da şimdi yavaş yavaş kullanışlı bir hal aldı.
 • Baş ağrısı yaptığını düşünüyorum psikolojik olabilir tabi bilemiyorum.

Medikinet İlacın Kullanım Şekli

Özellikle Medikinet ilacın kullanım şekli bir hayli merak ediliyor. Her eczanede bulunan bu ilaç, doktorunuz tarafından nasıl reçete edildiyse, o biçimde kullanılmasına özen göstermeniz gerekiyor. Tedavi esnasında hekimiz ile iletişimi koparmamanız büyük bir önem taşır. Kafanıza göre dozu artırıp, azaltmanız tedavinizi olumsuz anlamda etkileyecektir.

İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile tüketmeye özen gösteriniz. İlacın kullanma talimatını atmamaya özen gösterin. Medikinet 10 mg Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. İlerleyen zaman içerisinde bu talimatlara gereksinim duyabilirsiniz. Her eczanede bulunan bu ilacı aldıktan sonra, kesinlikle size reçete edildiği gibi kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. İlacı kafanıza göre kullanırsanız beklenmedik, kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumu önlemek adına, doktorunuz sizin için ne tavsiye ediyorsa, o tavsiyelere kulak asmanız gerekiyor. İlacı az dozda ya da çok fazla dozda kullanmadan kaçının.

Ayrıca Enfexia Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Medikinet Yan Etkileri

Medikinet yan etkileri dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Her ilaç gibi bu ilacın da muhakkak yan etkileri bulunmaktadır. Her insanın bünyesi ayrı olduğu için, ne tür etkilerin görüleceği belli olmaz. Karın ağrısı, nefes almada güçlük bu ilacın en belirgin yan etkilerindendir. Medikinet Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Bunlara ek olarak kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğazda şişlik gibi durumlarda hekiminiz ile mutlaka iletişime geçmeniz gerekir. Bunlara ek olarak baş ağrısı, gergin hissetme, uykuya dalmada zorluk çekmek de ilacın yan etkileri arasındadır. Kalp atışlarında düzensizlik, sürekli değişen ruh hali de ilacın yan etkileri arasında yer alır. Medikinet Yan Etkileri:

 • Karın ağrısı
 • Nefes darlığı
 • Vücuttaki uzuvların şişmesi

Son olarak aşağıda ilaçla alakalı birtakım bilgilerin cevaplarını sizler için sunacağız.

Ayrıca, Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Medikinet Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (30 Oy)
“Medikinet Kullananlar Yorumları – 10, 20, 30 mg Kullanıcı Yorumları” üzerine 18 yorum
 1. Bildiğin uyuşturucu göz altı morlukları bi cok kas ağrısı etki ediyor evet ama bunları göze alarak kullanıyoruz ne yazııkı bi anne olarak üzgünüm.

  Cevapla
 2. Oglum rıtalın medıkınet kullandı. Su an medıkınet kullanıyor. Derslerini yapmıyor. Yapamıyor derse katılımı yok. Dikkatini artırdığını pek dusunemem. Durdusellıgı var eh biraz engelliyor. Aksam yine aynı c cakmak bulup ates yakmaya calısıyor. Bilm m ne olucak. Kullan mak istemiyor artık 10yasında .

  Cevapla
 3. İlacı daha yeni kullanmaya basladık etkisi kaç gün sonra başlar acaba hala bi değişkenlik yok çünkü

  Cevapla
 4. Bizde yeni başladık okula gidiyor karın agrısı oluyor yemek kahvaltı yiyemiyor.iştah gitti sonuç nasıl olur acaba

  Cevapla
  • Bizde daha yeni başladık iştah kesiliyor muş doktor söyledi ama 8 saat sonra normale dönüyor muş ama takip etmek lazım

   Cevapla
 5. Merhabalar benim oğlumda medikinet 10mg kullanıyor 15 gün oldu baslayali dikkat dağınıklığı da çok etkili oldu fakat okadar duygu durum bozukluğu ve okadar öfkeli agrasif biri oldu ki böyle aynı durumda olan varmı acaba

  Cevapla
 6. Biz bugün başladık ama tedirginim büyüyünce etkisi üzerinde kalırsa zararı falan olur mu kendimi çocuğa kötü birsey yaptı gibi hissettim

  Cevapla
 7. 2yildir oğluma kullaniyorum.
  Istahsizlik duygu durumu deyiskligi.
  aşıri sinirlilik yada duygusallik yapiyor. Binun icin cok dikkatli kullaniyorum.sevdiyi yemekleri yapiyorum balik yagi kullaniyorum.yoksa iştahini kestiyi icin gelisimini engeliyor. Icmese derseodaklanamıyor

  Cevapla
 8. Bize doktor daha dün yazdı okadar çıkmazdayim anlatamam okul düzenin bozuyormus bilmiyorum eskiden bizler nasıl büyüdük daha 6 yaşında ben evladıma nasıl yeşil reçete vereceğim çok zor bir durum Rabbım sen bütün annelerin sesini duy bilinmez yerinden evlatlarımıza şifa ver

  Cevapla
 9. Günlük 1000 mg üzerinde DHA içeren balık yağı verin çocuklarınıza.
  3-4 ay sonra dikkat eksikliği belirtileri azalacak Allah’ın izniyle.

  Cevapla
 10. benim kızınmda kullanıyor iştahını kesiyor veriyim vermiyim kararsız kalıyorum ve çok üzülüyorum

  Cevapla
Yorum yapın