Ana Sayfa » Maaşları » CNC Operatörü Maaşları 2024! – CNC Operatörü Nasıl Olunur?

CNC Operatörü Maaşları 2024! – CNC Operatörü Nasıl Olunur?

CNC Operatörü Maaşları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Birçok fiziksel üretim sağlayan şirketler büyük makineler kullanma gereksinimi duymaktadır. Bu nedenle bu makinelerin üretimleri de oldukça önemlidir. Üretim aşamasına yardımcı olan meslek ise CNC Operatörlüğü olarak bilinmektedir. Bu yazımızda sizlere CNC Operatörleri ne kadar maaş aldıkları hakkında bilgiler sunacağız. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CNC Operatörü Nedir?

İş makineleri üretimleri için de belirli bir sistem gerekmektedir. Bu sistem ile beraber şirketler iş makinelerinin kullanımını yaparlar. İş makinesi üretimi için ise CNC Operatörlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu meslek, kullanılan makinelerin parçalarını tasarlamak ve üretmek ile yükümlüdür. Tezgahlar sayesinde CNC Operatörleri’nin kullanıma sundukları sistem ile beraber otomatik sistem üretimi yapılabilmektedir. Bu sayede iş zamanında ve yanlışlık riskinde azalmaya gidilmektedir.

CNC Operatörü Nasıl Olunur?

Bu mesleğe erişebilmek için belirli adımlardan geçmeniz gerekmektedir. İlgili sertifika eğitimi alındıktan sonra CNC Operatörü ünvanı elde edilmektedir. İnsanların internet üzerinde araştırdığı bir diğer konulardan bir tanesi de herkes bu mesleği elde edebilir mi sorusu olmaktadır. Aşağıdaki listede CNC Operatörü olmak için gerekli olanlar yer alıyor.

 • İlkokuldan mezun olmak
 • Gereken görevleri yerine getirmek için yeterli fiziksel özelliğe sahip olmak
 • “Tehlikeli görevlerde yer alabilir” raporunu elde edebilmek

Üst kısımda yer alan maddelerin hepsine sahip olan bir kişi, CNC Operatörlüğü mesleği için eğitim sertifikası başvurusunda bulunabilir. Daha sonra eğitim sonrası alınan sertifika ile beraber iş başvuruları yapılmaktadır.

Aynı zamanda bir diğer yazımız olan Radyoterapi Bölümü Maaşları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı CNC Operatörü Maaşları

Ülkemiz harici yurtdışı üzerinde herhangi bir ülkede çalışmak, Türk lirasından farklı bir para birimi ile ödeme alacağınızdan ötürü daha fazla getiriye sahip olabilirsiniz. Bu nedenle CNC Operatörleri yurtdışında çalışma yaptıkları süre boyunca Euro ve dolar üzerinden maaş almaktadırlar. O yüzden almanya CNC operatörü maaşları gibi farklı ülkelerin maaşları da merak edilenler arasında yer almaktadır.

 1. Almanya CNC Operatörü Maaşları: 3077 € 
 2. CNC Operatörü İsviçre Maaşı: 5172$

CNC Torna Operatörü Maaşı

Bir CNC Torna Operatörü, kariyerinde çalıştığı yıllar boyunca pozisyonlarında artış görebilmektedir. Bu nedenle operatör maaşları yıllara göre artış göstermektedir. Aşağıdaki listede CNC Torna Operatörü Maaşları yer almaktadır.

En DüşükOrtalamaEn Yüksek
CNC Torna Ustası20.670₺31.090₺42.220₺
CNC Torna ve İşleme Merkezi Ustabaşı26.420₺50.280₺75.220₺

CNC Freze Operatörü Maaşları

Meslek grubu olarak CNC Freze Operatörleri birçok dalda görev alabilme imkanın sahiptirler. Bu nedenle birçok fabrikada birçok ünvan ile görev yapabilmektedirler. O yüzden aşağıdaki liste üzerinde farklı ünvanlar ile CNC Freze Operatörü Maaşları listesini inceleyebilirsiniz.

 • CNC Freze Operatörü Maaşı Başlangıç : 20.300₺
 • CNC Freze Operatörü Maaşı Ortalama : 27.120₺
 • CNC Freze Operatörü Maaşı En Yüksek : 65.310₺
 • CNC Freze Tezgah Elemanı Maaşı Başlangıç : 20.070₺
 • CNC Freze Tezgah Elemanı Maaşı Ortalama : 25.840₺
 • CNC Freze Tezgah Elemanı Maaşı En Yüksek : 45.990₺

CNC Programcı Maaşı

Sanayilerde birçok makine kullanılmaktadır. Ayrıca bu makineler sayesinde işler daha hızlı ve daha düzenli bir şekilde halledilmektedir. Bu nedenle CNC adı verilen bu sistemler profesyonel CNC Programcıları üzerinden kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu programcıların yazmış oldukları program ile beraber makineler tezgah üzerinde işlemlerini yapabilmektedirler. O yüzden büyük öneme sahip olan bu mesleğin maaşları da aşağıda yer almaktadır.

 1. CNC Programcısı Başlangıç Maaşı: 23.260₺
 2. CNC Programcısı Ortalama Maaşı: 36.580₺
 3. CNC Programcısı En Yüksek Maaşı: 85.340₺

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

CNC Operatörü Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın