Ana Sayfa » Maaşları » Odyolog Maaşları 2024 – Devlet, Özel – Güncel!

Odyolog Maaşları 2024 – Devlet, Özel – Güncel!

Odyolog maaşları 2024 ve Devlette Odyolog Maaşları konusunda da her bir kişi merak edecek bir tutum içerisine girecektir. Ayrıca sağlık sektöründe yer alan bu uzmanların ne kadar kazandığını ve mesleğini ne şekilde icra ettiklerini bilmeleri de öne çıkacaktır. Öte yandan çalışma biçimleri ve saatleri de bu hususta dikkat çekecek bir konumda olacaktır. Diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Odyolog Nedir? Maaşı Ne Kadar? 👂

Odyolog Nedir Maaşı Ne Kadar
Odyolog Nedir Maaşı Ne Kadar

Odyoloji, işitme durumuyla ilgilenen bir alandır. Ayrıca işitme ve denge sistemini değerlendirmeye almaktadır. Bununla beraber odyolog nedir sorusunun yanıtı da bu tip sorunları yaşayan kişilerle ilgilenen doktorlardır. İşitme ve denge konusunda şikayet ya da sorunları bulunan kişileri incelemektedirler. Ayrıca teşhis koyan ve gerekli tedavi yöntemlerine de başlayan uzman doktorlardır. Ayrıca hastaların rehabilite edilmesinin yanı sıra bu evrede cihaz kullanımını da etkin bir biçimde gerçekleştireceklerdir. Devlet ya da özel sektörde çalışacak olan odyoloji uzmanları, 4 yıllık eğitimden geçmek durumunda kalacaklardır. Ayrıca Odyolog Maaşları 2024 yılı itibari ile 12000 TL ile 15000 TL arasında başladıkları bilinmektedir.

Odyolog Maaşları 2024 🩺

İşitme problemleri, kulak sorunları ve bununla alakalı her türlü hal ile alakalı araştırma ve tedavi uygulayan bölüm Odyolojidir. Ülkemizde de hemen hemen her üniversitede de bu bölüm bulunmaktadır. Bunun yanında Odyolog Maaşları 2024 yılında da diğer bölümlere nazaran daha yüksektir.

Odyolog Maaşları 2024 🔵Maaş (₺)
Devlette Odyolog Maaşları22000 ₺ – 75000 ₺
Özelde Odyolog Maaşları 🔵20600 ₺ – 37400 ₺

Devlette Odyolog Maaşları 2024

Genelde çok bilinmeyen ama her hastanede mutlaka bölümü olan Odyoloji çok kıymetli ve elzem bir birimdir. Kulak ve işitme konusundaki şikayetlerimizi dile getirdiğimiz bir kısımdır. Devlette Odyoloji Maaşları 2024 yılında ise aşağıdaki gibidir:

 • Odyolog Maaşları Devlet: 22000 ₺ – 75000 ₺

Özelde Odyolog Maaşları 2024

Bu işitsel sıkıntılara bakan birim özel hastanelerde de mevcuttur. Genellikle duyma konusu olsun veya kulak ve çevresindeki sıkıntılara bakan birim hayati önem taşımaktadır. Bunun yanında Odyolog Maaşları Özel Hastane için aşağıdaki gibidir:

 • Odyoloji Özel Hastane Maaşları: 20600 ₺ – 37400 ₺

Odyolog Çalışma Şartları ve Çalışma Biçimleri 2024

Odyolog olarak çalışan kişilerin konforlu ve steril alanlarda yer almaları son derecede kolay olacaktır. Ayrıca odyolog çalışma şartları ve çalışma biçimleri 2024 konusunda da etkili bir haldedirler. Çalışma biçimleri ve saatleri bağlı oldukları kurumlara göre farklılık gösterecektir. Ancak kamu alanında 08.00 – 17.00; özel sektörde de 09.00 – 18.00 saat aralığında da çalışacaklardır. Ama her iki sektörde de vardiya sistemi yer alacağından dolayı akşam ve gece vakitlerinde de çalışmaları söz konusudur. Ayrıca kurumlara bağlı olarak 12 saat çalışmak gibi bir gelişmeye de maruz kalacaklardır.

Ayrıca dilerseniz Tıbbi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Odyolog Ne İş Yapar?

Odyoloji alanında çalışan uzmanların görev ve sorumlulukları son derecede fazladır. Ayrıca odyolog ne iş yapar hususunda da bilinçli olmak gerekecektir. Genel itibarıyla işitme ya da denge bazlı sorunlar yaşayan kişilere hekimlerin yönlendirmesiyle tedavi sürecini başlayacaklardır. Gerekli test ve rehabilitasyon çalışmaları evresinde kullanılacak cihazları devreye sokacaklardır. Bunun dışında pek çok farklı görevi de mevcuttur.

 • Uzman yönlendirmesiyle tanı çalışmaları
 • Rehabilitasyon
 • Kullanılacak cihazların seçimi, bakımı, programlandırması
 • İşitme sağlığının korunması, kaybın önüne geçilmesi çalışmaları
 • İşitme tarama çalışmaları ve testlerinin yapılması
 • Gürültü ölçümlerinin yapılması
 • Cerrahi işlemlerde, cerrah kontrolünde sinir monitorizasyonu yapılması
 • Kulağa implante edilen cihazların ayarlamaları
 • Hastalara yönelik bilgilendirme faaliyetleri
 • Konuşma problemlerine yönelik çalışmalar

Odyolog Maaşları 2024 Ne Kadar?

Odyoloji uzmanları hem devlet hem de özel sektörde çalışmaktadır. Ayrıca odyolog maaşları 2024 ne kadar türünde bir soru da genel olarak gündeme gelmektedir. Devlet sektöründe çalışan odyologların maaşları 2024 yılı itibarıyla 28.044 TL olarak ifade edilmektedir. Ayrıca aile yardımı, çocuk yardımı, döner sermaye ücreti, ek tazminat ve fazla mesai gibi durumlara bağlı olarak aylıkları artacaktır. Bununla beraber sigorta ve BES kesintileri de ücretlerde düşüşe neden olacaktır.

Odyologlar, özel sektörde de çalışmaktadır. Ancak bu sektör içerisinde işe yeni başlayanların düşük ücretler almaları söz konusudur. 2024 yılı itibarıyla yeni başlayan odyologların maaşları 22.400 TL civarında olacaktır. Ancak kıdem, başarı, kurum türü ve deneyim gibi konulara bağlı olarak 75 bin TL’ye kadar yükselmesi de söz konusudur.

Ayrıca dilerseniz Tıbbi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Dünya’da Odyolog Maaşları 2024

Türkiye’de ve Dünya’da çalışan her bir meslek grubuna dair kıyaslamalar gündeme gelmektedir. Ayrıca bu tip durumlar odyoloji uzmanları için de geçerli bir konumda olacaktır. Bununla beraber Dünya’da Odyolog Maaşları 2024 yılındaki bazı rakamlar da gündeme gelecektir.

 • ABD’de odyoloji uzmanları yıllık olarak 65 bin dolar gibi bir gelir elde eder.
 • Almanya’da yıllık kazançları 67 bin dolar bandındadır.
 • İngiltere’de yıllık kazançları da 65 bin dolar düzeyindedir.

Ayrıca Odyolog Nedir? Maaşı Ne Kadar? ile alakalı sıkça sorulan soru ve cevaplar aşağıdaki gibidir:

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Odyolog maaşları 2024 adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın