Ana Sayfa » Maaşları » Milli Saraylar Personel Maaşları 2023 – Milli Saraylar Personel Alımı

Milli Saraylar Personel Maaşları 2023 – Milli Saraylar Personel Alımı

Milli Saraylar Personel Maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Ülkemizde birçok milli saray bulunmaktadır. Tarihi yapıları ile çok özel ve eşsiz yapılara sahip olan saraylar halka açık olup ziyaretçi kabul edilmektedir. Saray deyip geçmemek lazım. Sarayların düzenli bakımı, temizliği yapılmak zorundadır. Restoran veya otel olarak halkın kullanımına sunulmuş olan saraylar da bulunmaktadır. Aynı zamanda bu gibi saraylarda hizmette sınır yoktur. Aşçı, garson, vale ve birçok personel çalıştırılmaktadır. Bununla beraber Milli Saraylar duyuru yaparak personel alımı ilanları vermektedir. İlgilenen okuyucularımız ilanları takip edebilir. Aynı zamanda Milli saraylar personel maaşları herkes tarafından merak edilmektedir. Biz bu yazımızda sizlere Milli saraylar ve Milli Saraylar personel maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Aynı zamanda diğer Maaşları kategorisindeki yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı🏠

Milli sarayların korunması, restorasyonunu, yönetimini ve tanıtımını yapmak için Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak bütçeye tabi olarak Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı kurulmuştur. Müzelerin tanıtılması, ziyaretçilere hazır tutulması ve ziyaretçilere ilişkin verilerin istatistiki yöntemlerle değerlendirilmesi için çalışmalar yürütülmektedir. Türkiye’de bulunan milli saraylar şunlardır:

 1. Aynalıkavak Kasrı
 2. Beylerbeyi Sarayı
 3. Çırağan Sarayı
 4. Dolmabahçe Sarayı
 5. Filizli Köşk
 6. Florya Atatürk Köşkü
 7. Hereke İpekli Dokuma ve Halı Fabrikası
 8. Ihlamur Kasrı
 9. Küçüksu Kasrı
 10. Maslak Kasrı
 11. Yalova Atatürk Köşkü
 12. Yıldız Porselen Fabrikası
 13. Yıldız Sarayı
 14. Topkapı Sarayı

Milli Saraylar Personel Alımı🧍

Milli saraylar müze özelliğini de taşımaktadır. Müze denildiğinde akıllara birçok önemli eserler, tablo, heykel vb. eser gelmektedir. Aynı zamanda eserlerin koordinasyonu, güvenliği, temizliği gibi birçok işin bulunduğu saraylar haliyle çok iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bununla birlikte oldukça titiz davranılması gereken yapılardır. Özen göstererek, işini elinden gelenin en iyisini yapacağına inanan kişiler için mükemmel bir çalışma alanı olacaktır. O yüzden Milli saraylar personel alımı duyurusu yaparak işçi alımı gerçekleştirecektir. Gerekli kriter duyuruda açıklanacaktır. Bu nedenle ilgilenen kişilerin takipte kalması önemle belirtilmektedir.

Milli Saraylar Büro Personeli Maaşları

Milli Saraylar Büro Personeli Maaşları
Milli Saraylar Büro Personeli Maaşları

Büro personeli sarayın genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak işçi sağlığı, işçi güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda büro personeli gerekli evrakları inceleyen, gerekli bilgileri toplayan, yazışma ve diğer belgeleri dosyalama görevini yapmaktadır. Milli saraylar idaresi personel alımı yapacağının duyurusunu yapmıştır. Bu nedenle gerekli kriterlere sahip kişilerin Milli saraylar idaresi başkanlığı personel alımı sayfasından başvuruları takip edebilir. Sizler için aşağıda büro personeli maaşlarını listeledik.

 • 2022 Yılı Büro Personeli Maaşı: 8.435 TL
 • 2023 Ocak ayı Büro Personeli Maaşı: 13.074 TL

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Personel Maaşları

Milli saraylarda çalıştırılmak üzere yüzlerce personele ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle saraylarda düzenli tertipli bir çalışma ortamı bulunmaktadır. Çalışan personeller çok önemlidir. Milli saraylarda her işe dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden herkes tarafından merak edilen sorulardan biri de milli saraylar idaresi başkanlığı personel maaşları olmaktadır. Maaşlar personelin çalıştığı yıla, tecrübelerine ve rütbesine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki listede de personel maaşları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 1. 2022 Yılı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Personel Maaşı: 6.632 TL
 2. 2023 Ocak Ayı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Personel Maaşı: 10.279 TL

Milli Saraylar Temizlik Görevlisi Maaşları

Saraylarda ve özellikle müze olan saraylarda temizlik çok önemlidir. Bu nedenle temizlik yapılırken eserlere tablolara çok özen gösterilmelidir. Milli saraylar birçok temizlik görevlisini bünyesinde bulundurmakta ve hala temizlik görevlilerine ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden temizlik görevlisi işini en iyi şekilde ve çok dikkatli yapmak zorundadır. O halde Milli saraylar temizlik görevlisi maaşları aşağıdaki gibidir.

 • 2022 Yılı Milli Saraylar Temizlik Görevlisi Maaşı: 5.818 TL
 • 2023 Ocak Ayı Milli Saraylar Temizlik Görevlisi Maaşı: 9.018 TL

Ayrıca dilerseniz bu yazımıza benzer olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Maaşları adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Milli Saraylar Güvenlik Alımı

Milli saraylarda en önemli olan husus güvenliktir. Gerek eserlerin gerek müzelere ya da saraylara ziyarete gelen ziyaretçilerin güvenliği olsun çok önem teşkil etmektedir. Koruma ve güvenlik alımı şartları olarak askerliğini yapmış, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almaması gerekmektedir. Yapılacak güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuç alınması gerekmektedir. Yaş sınırı olarak 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir. Milli saraylar güvenlik alımı başvuruları belirlenecek tarihler aralığında yapılacaktır.

Müze Görevlisi Maaşları

Görevliler taşınır kültür varlıkların müzelere kazandırılmasını amaçlar. Müze görevlisi, müzenin tasnifini, tescilini, katalog fişlerinin düzenlenmesini, sergilenmesini, depolanmasını, korunmasını, temizliğini ve güvenliğinin alınmasını sağlamaktadır. Devlet misafirlerine, gruplara ve özel ziyaretçi gibi gruplara rehberlik etmek gibi birçok zorlu görevi bulunmaktadır. Müze görevlisi maaşları halk tarafından merak edilmektedir. Müze görevlisi maaşları aşağıdaki gibidir.

 • 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Müze görevlileri 15,939 TL maaş almaktadır.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Kalp Damar Cerrahisi Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Takip etmeyi unutmayın.

4.2/5 - (5 Oy)
“Milli Saraylar Personel Maaşları 2023 – Milli Saraylar Personel Alımı” üzerine 21 yorum
 1. Özel Güvenlik Görevlisi 2023 4/B sözleşmeli personel maaş ortalaması ne kadar yeni başlayacak olanlar için . Teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. 10270 demişler güvenliğe bana mülakat çikti gitmem ben zaten konyada aliyorum özel sektörde ayni parayi hatta 11 bin aliyorum securitas firmasinda ne rezillik cekecem istanbulda

  Cevapla
 3. 2023 Güvenlik görevlisi maaşları nekadar arkadaslar bilen varsa yazabilirmi.mülakat icin gelecem istanbula.

  Cevapla
 4. Oğlum ortaokul kpsden orası ni kazanmış destek personeli temizlik olarak ne kadar maaş aliyor

  Cevapla
 5. Merhabalar uygulama sınavına çağrımışlar mülakat nasıl olur nasıl geçer bide atansak dahi nereye atanırız malum kira fiyatları çok yüksek saray çevresinde alacağımız maaşım -2 katından başlıyor kira fiyatları size zahmet yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 6. Merhabalar uygulama sınavına çağrımışlar mülakat nasıl olur nasıl geçer bide atansak dahi nereye atanırız malum kira fiyatları çok yüksek saray çevresinde alacağımız maaşım -2 katından başlıyor kira fiyatları size zahmet yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • Alsa ne olacak mülakata gittim ama once ev kiralarına bakınca mülakata girmekten vazgectim aldıgım maaş kiraya yetmiyo uzak yerden tutsan kira ve yol parasını karşiliyo yetmiyo bile birde sözleşmeli başka bi ilde yeri yok tayın hakkı sıfır ve cok pahalı ve aşiri kalabalik giden rezil olur

   Cevapla
Yorum yapın