Ana Sayfa » Maaşları » İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları 2023 – En Güncel Uzman Maaşları!

İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları 2023 – En Güncel Uzman Maaşları!

İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları 2023 yazımız ile sizlerleyiz. İnsan hayatının büyük bir kısmı çalışmakla geçmektedir. Bu süreçte de ihtiyaçlarını karşılamak adına aldığı maaş büyük önem arz etmektedir. Herkes yapılan zamlar sonrası çeşitli mesleklerin maaşlarını merak etmektedir. Bu nedenle bizler de İSG uzmanı maaşları 2023 yılında ne kadar oldu? sorularına yönelik sizlere bilgi vereceğiz. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları

Öncelikle İş Sağlığı ve Güvenliği maaşları incelemesine geçmeden, meslek tanımı ile başlayalım. Bir iş yerinin tüm çevre, sağlık ve güvenlik hususlarını denetlemekle yükümlüdürler. Bunun yanında o iş yerinin çalışanlarına rehberlik ederek, eğitim verme görevleri de bulunmaktadır.

Eğitimlerini tamamlayıp çalışmaya başlayan bir iş güvenliği uzmanı, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı ile başlamaktadır. Belirtilen şartları taşıması halinde sırasıyla B ve A sınıfı iş güvenliği uzmanlığına yükselmektedir. En düşük İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları 10.000 TL civarında iken bunun yanında en yüksek 50.000 TL civarındadır. Detaylı olarak incelemeler aşağıda bulunmaktadır.

Ayrıca dilerseniz Güvenlik Korucuları Maaşları Son Dakika yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaş

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaş
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaş

Şimdi ise İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaş ne kadardır konusuna değinelim. Hem kamu kurumlarında hem de özel kurumlarda istihdam edilmektedirler. Bu nedenle maaşlar çok değişkendir. Yapılan son zamlarla birlikte tüm maaşlar yükselmiştir. Bu bağlamda kamu kurumlarında çalışan İSG uzmanı maaşları listesi şu şekildedir:

  • Yeni başlayan İSG uzmanı maaşı : 15.000 TL
  • Tecrübeli İSG uzmanı maaşı : Ortalama 17.000 TL

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı

İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlarının sınıfları, tehlike durumlarını göstermektedir. A sınıfı en tehlikeli olmak üzere sırasıyla B ve C şeklinde devam etmektedir. En tehlikeli sınıf olan, İş Güvenliği Uzmanı Maaşı A Sınıfı için özel kurumlarda çalışmak şartıyla, maaş listemiz şu şekildedir:

En Düşük A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı20.000 TL
Ortalama A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı25.000 TL

Ayrıca dilerseniz Sağlık Turizmi İşletmeciliği Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı

Şimdi ise orta tehlikede olan İş Güvenliği Uzmanı Maaşı B Sınıfı ile devam ediyoruz. C sınıfından B sınıfına yükselmek için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları karşılayan uzmanlar yükselerek hem daha tehlikeli işlerde çalışmakta hem de daha yüksek maaşlar almaktadır. İşte tüm maaş listesi:

  • En Düşük B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı : 15.000 TL
  • Ortalama B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı : 20.000 TL

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Sertifikasını alıp mesleğe başlayan her uzman, C Sınıfı ile başlayacaktır. Bu nedenle en az tehlike içeren sınıftır diyebiliriz. Dolayısıyla en düşük maaşlar da burada görülmektedir. Fakat az önce de bahsettiğimiz gibi meslekte yükselmek mümkün olduğu için yeterli çaba ile kişiler yükselebilmektedir. En çok merak edilen İş Güvenliği Uzmanı Maaşları C Sınıfı şu şekildedir:

En Düşük C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı10.000 TL
Ortalama C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşı15.000 TL

Son olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
“İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları 2023 – En Güncel Uzman Maaşları!” üzerine bir yorum
  1. c sınıfı uzmanların maaşları 14 15 bin liradan aşağı olmamalı düşük rakamları kabul eden uzmanlar meslektaşlarına yanlış yapar iş yeri hekimleri 50 bin 60 bin maaş alıyor bizim onlardan neyimiz eksik

    Cevapla
Yorum yapın