Ana Sayfa » Maaşları » Sağlık Bakanlığı Şoför Maaşları 2023 – Ambulans Şoförü – Zamlı!

Sağlık Bakanlığı Şoför Maaşları 2023 – Ambulans Şoförü – Zamlı!

Sağlık Bakanlığı Şoför Maaşları yazımız ile karşınızdayız. Eğer sizde sağlık bakanlığında şoför olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle şartları taşıyorsanız İşkur üzerinden başvuru yapmaktır. Böylece işçi alımında kuraya çekilme hakkı kazanırsınız. Daha sonra kurada çalışmaya hak kazanırsanız sağlık bakanlığı kadrosunda sürekli işçi olarak çalışabilirsiniz. Yazımız içerisinde sizlere sağlık bakanlığı şoför maaşlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında diğer mesleklerin maaşları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Şoför Maaşları 2023

Ambulans şoförleri yalnızca devlet hastanelerinde değil özel sağlık kuruluşlarında da görev alabilirler. Devlette çalışan Sağlık Bakanlığı Şoför Maaşları 2023 ortalama olarak 13000 TL‘dir. Fakat bu maaş görev yerine, çalışma süresine ve hizmet yılına göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte maaşlarının yanında ek ödemelerde yapılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Branşlara Göre Öğretmen Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İl Sağlık Müdürlüğü Şoför Maaşları 2023

İl Sağlık Müdürlüğü Şoför Maaşları
İl Sağlık Müdürlüğü Şoför Maaşları

Ambulans şoförü olurken tabi ki de acil yardım konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü olay yerine giden ambulansta herkesin gerektiğinde acil yardım yapabilmesi gerekmektedir. Bu yüzden sağlık müdürlüğü şoförü olmadan önce bunları bilmeniz gerekir. Genellikle ambulans şoförleri merkezi bir yerdeyse 24 saatlik mesailer ile çalışır. Fakat duruma göre bu süre 8 saate de düşebilir. İl Sağlık Müdürlüğü Şoför Maaşları 2023 yılında ortalama olarak 13000 TL‘dir.

Ambulans Şoförü Maaşı

Ambulans şoförü olmadan önce kesinlikle çok iyi araba kullanmanız gerekir. Çünkü 112 acil yardıma gelen aramalardan sonra yola çıkan arabalar olay yerine çok hızlı bir şekilde gitmelidir. Eğer geç kalırlarsa yaralının durumu daha kötüye gidebilir. Ülkemizde oldukça merak edilen paramedik ambulans şoförü maaşları ortalama olarak 11000 TL ile 12200 TL arasında değişmektedir. Fakat devlette çalışan bir Ambulans Şoförü Maaşı 13000 TL’dir.

Ambulans Şoförü Ne Kadar Maaş Alıyor?

Ambulans Şoförü Ne Kadar Maaş Alıyor? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Özel bir sağlık kurumunda çalışan ambulans şoförleri yaklaşık 13000 TL maaş almaktadır. Fakat devlette çalışan ambulans şoförü biraz daha az maaş alır. Buna bağlı olarak kaç yıl çalıştığına ve görev yerine göre değişmektedir. Böylece ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyor? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık Bakanlığı Şoför Ne İş Yapar?

Sağlık bakanlığında çalışan şoförler 112 acile gelen çağrılardan sonra ambulansı kullanarak olay yerine giderler. Böylece yaralıyı arabaya bindirip hastaneye götürürler. Fakat bunun için en az 3 yıllık ehliyetinizin olması gerekiyor. Ayrıca SRC 2-4 belgelerini almış olması gerekiyor. Özellikle merak edilen ambulans şoförleri maaşı ne kadar sorusunun cevabı ise şu şekildedir. Ortalama olarak 13000 TL ile 14500 TL arası maaş almaktadırlar.

Sağlık Bakanlığı Kadrolu Şoför Maaşları

Ambulans şoförlerinin işi acile gelen çağrılardan sonra ambulansın içerisindeki acil tıp teknisyenini ve sağlık personelini olay yerine götürmektir. Böylece ilk yardımı yaparak yaralıları hastaneye yetiştirmek için bütün çabayı gösterirler. Eğer sizde sağlık bakanlığında şoför olmayı düşünüyorsanız maaşları merak ediyor olabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı Kadrolu Şoför Maaşları 13000 TL‘dir.

Sağlık Bakanlığı Şoför Alımı 2023

Özellikle 2023 yılında girmemizle birlikte sağlık bakanlığına birçok personel alınacağı duyuruldu. Sağlık Bakanlığı Şoför Alımı kapsamında değerlendirilebilecek alımlar aşağıdaki gibidir:

  • 483 Şoför ( Lise Mezunu )
  • 400 Büro Personeli ( Lisans Mezunu )

Sağlık Bakanlığı Şoför Alımı geçtiğimiz gün başlamıştı. En geç 5 Aralık 2022 tarihine kadar başvurular yapılıyordu. İlerden tekrar alımlar açıldığında sizi bu kısımdan bilgilendireceğiz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca diğer meslek maaşlarını da aşağıdan takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Şoför Maaşları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın