Ana Sayfa » Maaşları » Kamuda Temizlik Görevlisi Maaşları 2023!

Kamuda Temizlik Görevlisi Maaşları 2023!

Kamuda temizlik görevlisi maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde birden çok kamu kurum ve kuruluşları bulunmaktadır. Bu nedenle Devlet hastaneleri, bakanlıklar, genel müdürlükler, devlet bankaları ve daha birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Hal böyle olunca kamu kurumlarında çalıştırılmak üzere binlerce temizlik görevlisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden bu kadar çok temizlik görevlisi çalıştırılan kurumlarda kadrolu temizlik görevlisi maaşları da halk tarafından merak edilmektedir. Biz de bu yazımızda sizlere kamu kurum ve kuruluşlarındaki temizlik görevlisi maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Aynı zamanda diğer Maaşları kategorisindeki yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kamu Temizlik Görevlisi Maaşı🧽

Kamu Temizlik Görevlisi Maaşı
Kamu Temizlik Görevlisi Maaşı

Her sektör ve meslekte olduğu gibi kamu temizlik görevlisi maaşı da çalışma yılı, çalışma şekli, personelin kıdem ve derecesi gibi etkenler nedeniyle maaşlarda birtakım farklılıklar ve değişkenlikler olabilmektedir. O nedenle Kamu temizlik görevlisi maaşı şu şekildedir:

  • En Düşük Maaş: 10.625 TL
  • Ortalama Maaş: 11.062 TL
  • En Yüksek Maaş: 24.800 TL

Hastane Temizlik Personeli Maaşları🧹

Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde yüzlerce devlet hastanesi bulunmaktadır. Bu nedenle yüzlerce devlet hastanesi demek ise kat ve kat fazlası temizlik personelinin talep edilmesi demek oluyor. O yüzden Sağlık Bakanlığı her yıl hastanelerde temizlik personeli alımı yapmaktadır. Yapılan temizlik görevlisi ilanlarına halk arasında çok fazla talep olmaktadır. Şartları ve ücreti bakımından temizlik görevlisi olmayı tercih edecek binlerce insan vardır. Hastanede temizlik personeli olmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, işine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması, 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak gibi şartları yerine getirebiliyorsanız sizlerde hastanelerde temizlik personeli olabilirsiniz. Hastane temizlik personeli maaşları güncel olarak şu şekildedir:

En Düşük Maaş8.500 TL
Ortalama Maaş9.000 TL
En Yüksek Maaş10.000 TL
Hastane temizlik personeli maaşları

Ayrıca dilerseniz bu yazımıza benzer olan İş Sağlığı ve Güvenliği Maaşları adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bankada Temizlik Görevlisi Maaşları

Her vatandaş bir kere bile olsa mutlaka bankaya gitmiş ve işlem yapmıştır. Bazı günler bankaların ne kadar kalabalık olduğunu hepimiz biliriz. Yerine göre küçük veya oldukça büyük yapılara sahip olan bankalar bulunmaktadır. Yağmurlu havalarda çamurlu, ıslak ayakkabılarımızla bankalara girip tertemiz olan yerleri mutlaka kirlemişliğimiz olmuştur. Gerek banka personelleri gerekse bankaya işlem gerçekleştirmeye gelmiş olan banka müşterileri olarak oldukça yoğun insan akımının olduğu mekanlardır. Hal böyle olunca temizlik çok daha önemli hale gelmektedir. Bankalar çok temizlik görevlisine ihtiyaç duymaktadır ve işe alım yapmaktadır. Bankada temizlik görevlisi olarak işe başlamayı düşünüyorsanız eğer bankada temizlik görevlisi maaşları şu rakamlardır:

  • Net bir sayı temsil edilmemekle beraber asgari ücretin üstünde 9.000-10.000 TL aralığında maaş verilmektedir.

Okulda Temizlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Türkiye’de yaklaşık olarak 19 milyon öğrenci okula gitmektedir. Bu oldukça yüksek bir rakamdır. Konu çocuklar ve gençler olunca okullarda yeni kanunlara göre hijyen kuralları çok ön plandadır. Okulların her yerinde hijyen kuralları ile ilgili afişler ve reklam çalışmaları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra okulda temizlik görevlisi sayıları yükseltilmektedir. Konu genç nesil olduğunda devlet büyükleri daha titiz davranmaktadır. Okulda temizlik görevlisi ne kadar maaş alır sorusuna gelecek olursak ortalama maaş rakamları şu şekildedir:

  1. Bir okulun temizlik görevlisi olarak görev alan bir kişi ortalama 11.580 TL maaş almaktadır.

Kamuda Temizlik Görevlisi Yükselme

Her meslekte olduğu gibi kamu kurum ve kuruluşlarında da temizlik görevlisi maaşlarında farklılıklar olmaktadır. Yapılan işlerde; çalışma yılı, çalışma şekli, personel sayısı, maaş politikası, çalışan kişinin aldığı eğitim sertifikaları, personelin kıdem ve derecesi gibi etkenler kamuda temizlik görevlisi yükselme açısından oldukça önem teşkil etmektedir. 

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Kalp Damar Cerrahisi Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın