Ana Sayfa » Maaşları » İlaç Mümessili Maaşları 2024 – Tıbbi Mümessil Maaşları Ne Kadar?

İlaç Mümessili Maaşları 2024 – Tıbbi Mümessil Maaşları Ne Kadar?

İlaç Mümessili Maaşları 2024 ve Tıbbi Mümessil Maaşları yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda çok fazla tercih edilen mesleklerden biri olan, Tıbbi mümessillerin görevlerinden ve maaşlarından bahsedeceğiz. Üniversitelerin Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünden mezun kişilerin yapabileceği mesleği gelin incelemeye başlayalım. Ayrıca maaşları kategorimizden diğer meslek maaşlarına da göz atabilirsiniz.

İlaç Mümessili Maaşları 💊

Tıbbi Mümessiller, sağlık sektörünün içerisinde bulunan ilaç firmalarının ürettiği çeşitli ilaçların, cihazların ve bazı medikal ürünlerin tanıtımı ve satışından sorumludurlar. Genellikle hastanelere, sağlık ocaklarına ya da eczanelere tanıtım ve satış yapılmaktadır.

İlaç Mümessili Maaşları çalışılan firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Sektörde çok fazla ilaç firması bulunmaktadır. Her biri için verilen maaş farklılık göstermektedir. Ortalama olarak bir rakam vermek gerekirse 29 Bin TL civarında maaş aldıklarını söylemek mümkündür.

Tıbbi Mümessil Maaşları ⚕️

Tıbbi Mümessil Maaşları
Tıbbi Mümessil Maaşları

Az önce de bahsettiğimiz gibi Tıbbi Mümessil Maaşları çok değişkendir. Çalışılan firmaya hatta bazen yapılan satışa göre de değişkenlik göstermektedir. Özel firmalar olması nedeniyle tecrübe de önem arz etmektedir. Yapılan iş oldukça yorucudur fakat maaşlar tatmin edicidir. İşte farklı kişiler tarafından paylaşılan Tıbbi Satış Mümessili Maaşları :

En Düşük Maaş 🟫22.000 TL
Ortalama Maaş 🟧29.000 TL
En Yüksek Maaş 🟩75.000 TL
Tıbbi Mümessil Maaşları

Ayrıca dilerseniz Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Maaş yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bayer İlaç Mümessili Maaşları

“Daha iyi bir yaşam için bilim” sloganıyla uzun yıllardır çalışmalarına devam eden Bayer, ülkemizde de önemli firmalardan biridir. Bunun yanında en ünlü ilaç firmalarından biri olması nedeniyle de Bayer İlaç Mümessili Maaşları çok kişi tarafından merak edilmektedir. Kimi zaman prim uygulaması olduğu için net bir maaş bilgisi bulunmamaktadır. Fakat ortalama 26.000 TL civarında maaş almaktadırlar.

Sandoz Tıbbi Mümessil Maaşları

Bir diğer ünlü ilaç firması ise Sandoz’dur. 60 yıldan fazla süredir Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedirler. Güvenilir, çalışanlarına değer veren bir firma olarak bilinmektedir. Bu nedenle ilaç mümessili olarak çalışacak kişiler de tercihleri arasında Sandoz’u bulundurmaktadır. Peki ya Sandoz Tıbbi Mümessil Maaşları ne kadar diyorsanız, diğer maaşlara çok yakındır ve ortalama 27.000 TL civarındadır.

Reprezant Maaşları

Yabancı bir kelime olan Reprezant, ilaç tanıtımı anlamı taşımaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz ilaç mümessilleri, hem ilaç tanıtımı hem satışıyla ilgilenmektedir. Bu bağlamda Reprezant Maaşları da kelime anlamlarının aynı olması nedeniyle aynıdır. İşe yeni başlamış bir Reprezant, yaklaşık olarak 26 Bin TL maaş almaktadır. Bunun yanı sıra İlaç Satış Teknikeri olarak çalışmayı düşünenler için maaşlar şu şekildedir:

  • En Düşük İlaç Satış Teknikeri Maaşı : 26.500 TL
  • Ortalama İlaç Satış Teknikeri Maaşı : 29.000 TL
  • En Yüksek İlaç Satış Teknikeri Maaşı : 32.500 TL

Son olarak Tıbbi Mümessil Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

İlaç Mümessili Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın