Ana Sayfa » Maaşları » Mimari Restorasyon Maaşları 2023 – Ne İş Yapar? İş İmkanları!

Mimari Restorasyon Maaşları 2023 – Ne İş Yapar? İş İmkanları!

Mimari Restorasyon Maaşları 2023 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda üniversitelerin iki yıllığına okutulan bölümlerinden biri olan Mimari Restorasyon nedir, ne iş yapar, maaşı nasıldır gibi konuları inceleyeceğiz. Bölümü tercih etmeyi düşünen adayların çok merak ettiği soruların yanıtlarına hiç vakit kaybetmeden geçelim. Ayrıca diğer meslek maaşlarının da bulunduğu kategorimize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mimari Restorasyon Mezunu Ne İş Yapar? 👷

Mimari Restorasyon Mezunu Ne İş Yapar? diyenler için, bir mülkün biçimini ve özelliklerini araştırdığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda, bir varlığın tarihinin belirli bir noktasında meydana geldiği şekliyle, tarihinin diğer dönemlerinden çıkarılarak doğru bir şekilde tanımlanması ve varlığın eksik özelliklerinin yeniden inşa edilmesi eylemi veya süreci ile ilgili alandır. Kültürel ve doğal mirasın korunması amacıyla çalışmaktadırlar.

Mimari Restorasyon İş İmkanları

Mimari Restorasyon İş İmkanları
Mimari Restorasyon İş İmkanları

Genellikle Mimari Restorasyon İş İmkanları kültür ve turizm varlıklarının daha fazla bulunduğu bölgelerde yoğundur. Mezunlarının başlıca çalışma alanları müze, saraylar, anıtlar şeklinde sıralanabilmektedir. Hem özel kurumlarda hem de kamu kurumlarında iş imkanı vardır. Kamu kurumlarında Restoratör pozisyonu için alımlar yapılmaktadır. Ortalama 75 puan ile kamu kurumlarına atanmak mümkündür. Özel kurumlarda ise tekniker olarak çalışmaktadırlar.

Ayrıca dilerseniz Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşı yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Mimari Restorasyon Maaşları 💸

Bölümden mezun olanlar Mimari Restorasyon Teknikeri olarak çalışmaktadır. Az önce de bahsettiğimiz gibi hem kamu hem de özel kurumlarda istihdam edilmektedirler. Bu nedenle Mimari Restorasyon Maaşları oldukça değişkendir. Bunun yanı sıra özel kurumlarda çalışan kişiler için yapılan işe, işverene göre de değişebilmektedir. Genel olarak mezunların aldığı maaşlar şu şekildedir:

PozisyonMaaş
Mimari Restorasyon Teknikeri 🔴En Düşük 14.000 TL
Mimari Restorasyon Teknikeri 🟡Ortalama 17.000 TL
Mimari Restorasyon Teknikeri 🟢En Yüksek 35.000 TL
Mimari Restorasyon Maaşları

Son olarak Mimari Restorasyon İş İmkanları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Mimari Restorasyon Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın