Ana Sayfa » Maaşları » Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşı 2024 – Yeni Zamlı SBT Maaşları

Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşı 2024 – Yeni Zamlı SBT Maaşları

Sağlık bakım teknisyeni maaşı 2024 araştırılan konular arasındadır. Yeni Zamlı SBT Maaşları ne kadar olmuştur? Ayrıca sağlık bakım teknisyenlerinin 2024 zammıyla beraber ne kadar alacaklarını anlamak da bu hususta önemli olan konular arasındadır. Her bir bu meslek grubuna dahil olacak kişinin öncelikli baktığı konulardan bir tanesi de maaşlarıdır. Ayrıca çalışma şartları ve biçimleri de bu süreçte önemli olacaktır. Ayrıca dilerseniz diğer meslek maaşları yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakım Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar? ⭐

Sağlık Bakım Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar
Sağlık Bakım Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar?

Sağlık sektöründe yer alan teknisyen ya da teknikerlerin geneli uzmanların yanında yer alacaktır. Ayrıca her bir konuda asistan olarak yer alacaklardır. Ayrıca Sağlık Bakım Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar? konusunda da benzer bir konu ortaya çıkacaktır. Özellikle sağlık bakım teknisyenleri her zaman etkili ve yeterli bir halde kalacaktır. Bununla birlikte farklı görevlere de sahip olacaklardır.

 • Çalıştığı ünitenin kullanıma hazır hale gelmesinde destek verecektir.
 • Hastaların muayene, tetkik ve tedavi evrelerinde hazırlanmalarında yardımcı olacaktır.
 • Doktorların uygun gördüğü hallerde hastaların yürümesi ve hareket etmesi konusunda yardımcıdır.
 • Hareket kısıtlığı olanlara gerekli pozisyonları sağlamada yardımcı olacaktır.
 • Hastalarda değişiklik görmesi halinde doktorlara bilgi verir.
 • Hastalara belirlenmiş olan programları dahilinde yardımcı olacaktır. Hastaların beslenme programına uygun bir biçimde gıda alımlarını sağlar.
 • Hastalara egzersiz programlarının uygulanmasını destekler.
 • Malzemelerin hazırlanması, sterilize edilmesi ve kullanıma hazır hale gelmesi konusunda devreye girecektir.
 • Alınmış olan kan, doku ve diğer numunelerin laboratuvara nakledilmesini sağlayacaktır.
 • Hastaların başka klinik ya da birimlere transfer edilmesinde devreye girecektir.

Sağlık Bakım Teknisyeni Çalışma Şartları

Sağlık bakım teknisyenlerinin çalışma biçimleri de son derecede önemli olan konular arasındadır. Ayrıca sağlık bakım teknisyeni çalışma şartları kapsamında da herkes araştırma içerisine girecektir. Kolay bir çalışmayacaklarının yanı sıra bedenen ve ruhen yorulacakları bir meslek grubu içerisinde olduklarını bilmeleri de bu süreçte gerekecektir. Hastalarla ilgileneceklerinden ve sürekli olarak iletişim halinde olacaklarından dolayı bu mesleğin ne kadar yorucu olduğunu tahmin etmek pek de zor olmayacaktır.

Kamu alanında çalışan sağlık bakım teknisyenlerinin çalışma biçimleri haftada 40 saat olarak belirtilmektedir. Ancak nöbete çağrılma, ek mesaiye kalma ve rutin nöbetlerde yer alma gibi durumlar dahilinde de bu çalışma saatini geçmeleri mümkün olan bir durum olacaktır.

Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşı 2024

Sağlık sektöründe çalışan teknisyenlerin 2024 zammıyla beraber daha yüksek rakamlara ulaşmaları söz konusudur. Ayrıca sağlık bakım teknisyeni maaşları ne kadar gibi bir soru bu dönemde de gündeme gelecek olan bir yapıdadır. Yeni başlayan sağlık bakım teknisyenleri gelen son zamla beraber 20-28 bin TL gibi bir rakamla karşı karşıya kalacaklardır. Ayrıca ek mesaileri ve ek ödemelerle beraber biraz oynamalar da gündeme gelecektir. Şu anlık SBT Maaşları aşağıda listelenmiştir.

 • Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşı 2024: 20.000 – 28.500 TL

Lise mezunu Sağlık Bakım Teknisyeni maaşı

Lise mezunu devlet çalışanları üniversite mezunlarına göre çok daha az bir maaş almaktadırlar. Sağlık Bakım Teknisyenlerinde de durum böyledir. Güncel maaşları aşağıda belirtilmiştir.

 • Lise mezunu Sağlık Bakım Teknisyeni maaşı: 20.000 – 24500 TL

Sağlık Bakım Teknisyeni staj maaşı

Yeni girecek yönetmelikle birlikte staj yapacak Sağlık bakım teknisyenleri asgari ücretin %30’u yerine 1 asgari ücret alacak. Ancak bu yönetmeliğin ne zaman hayatımıza gireceği merak konusu.

 • Sağlık Bakım Teknisyeni staj maaşı: 15500 TL

Ayrıca dilerseniz Kuran Kursu Hocası Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Özel Sektör Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşları

Sağlık bakım teknisyenleri kamu kadar özel sektör içerisinde de çalışmalarını sürdüreceklerdir. Ayrıca özel sektördeki maaşları kamuya oranla biraz daha farklı olacaktır. Ayrıca özel sektör sağlık bakım teknisyeni maaşları hususunda da kurumlara bağlı bir biçimde farklılık yaşanması mümkün olacaktır. Ancak ortalama olarak 22 ile 26 bin TL bandında bu rakamlar gündeme gelecektir.

Özel sektörde sağlık bakım teknisyenlerine dayalı maaş aralığı kurumlara göre değişiklik gösterecektir. Özel sektörde yer alan firmaların maaş aralığı değişiklik göstereceğinden dolayı da net bir rakamı ortaya koymak da söz konusu olmayacaktır. Bununla beraber personel alımı konusunda bu hususu da göz önünde bulunduracaklarından ötürü araştırma yapmak gerekecektir. Sağlık bakım teknisyeni noktasında da her bir aday bu tip detaylara fazlasıyla yer verecektir.

Ayrıca dilerseniz Branşlara Göre Öğretmen Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Sonuç

İlk ve Acil Yardım Maaşları 2024 son gelen zamlarla birlikte 20.000 TL civarındadır. Bu fiyatlandırma özel ve devlet sektörü olarak maaşlar değişmektedir. Siz bu mesleği yapıyorsanız maaşların doğru mu yanlış mı olduğuyla alakalı bizi bilgilendirmeyi unutmayınız. Sonuçta Bizde kalmasın dedik.

Sağlık Bakım Teknisyeni Maaşı ile alakalı merak edilen sıkça sorulan sorulara yanıt verilmiştir. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmında sormayı unutmayınız.

Sağlık Bakım Teknisyeni Nedir, Ne İş Yapar? yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın