Ana Sayfa » Maaşları » TRT Çalışanlarının Maaşları 2024 – TRT Memur Maaşları Güncel!

TRT Çalışanlarının Maaşları 2024 – TRT Memur Maaşları Güncel!

TRT Çalışanlarının Maaşları 2024 ve TRT Memur Maaşları yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Türkiye Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde istihdam edilen personellerin maaşlarını inceleyeceğiz. Birbirinden farklı pozisyonlarda görev alan birçok personel TRT bünyesinde çalışmaktadır. Bu nedenle maaşlar oldukça merak edilmektedir. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden incelememize geçelim. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

TRT Çalışanlarının Maaşları 🎥

İlk olarak TRT Çalışanlarının Maaşları incelemesinden önce TRT’den bahsedelim. TRT, Türkiye’nin kamudaki yayıncılığından sorumlu olan, TRT yasasıyla beraber hayata geçirilen ilk ve tek kuruluş olarak bilinmektedir. Hatta ülkemizde Avrupa Yayın Birliği’ne de üyeliği bulunan yine ilk ve tek kuruluş olma özelliğine sahiptir. Türkiye’de ilk yayın olan İTÜ TV’den sonra yayın yapan ikinci kuruluştur.

Yıllar içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte TRT de kapsamını ve özelliklerini iyice genişletmiştir. Hatta müzik, belgesel, spor, çocuk ve daha birçok kategoride yayınlar yapmaya başlamıştır. Bu sebeple TRT bünyesinde istihdam edilen personel sayıları da bir hayli artmaktadır. Bazı meslekler için TRT çalışanlarının maaşları Türkiye’de ortalama şu şekildedir:

 • Spiker: 90.000 TL
 • Kameraman: 40.000 TL
 • Memur: 33.000 TL
 • Bilişim Personeli: 60.000 TL
 • Siber Güvenlik Uzmanı: 55.000 TL
 • Grafik Tasarımcı: 38.000 TL

TRT Memur Maaşları 📺

TRT Memur Maaşları
TRT Memur Maaşları

Kendi içinde ve hatta belli kurumların yapmış olduğu sınavlar sonucuna göre TRT, bünyesinde memurları istihdam etmektedir. Her meslek grubundan çalışan memurların sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle TRT’de çalışan memurların maaşları kişiler tarafından merak edilmektedir. TRT memur maaşları çalışılan yıl meslek kıdemine göre değişkenlik göstermektedir ve genel olarak şu şekildedir:

 • 8/1 Derece Memur Maaşları : 32.400 TL
 • 4/1 Derece TRT Memur Maaşları : 43.800 TL
 • 1/1 Derece Memur Maaşları : 44.800 TL

Ayrıca dilerseniz Çevirmen Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

TRT Personel Maaşları

TRT’nin bir kamu kuruluşu olmasıyla birlikte ülke genelince yayında oluşu birçok personele ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir. TRT personel maaşları her mesleğe göre farklılık göstermektedir. Ayrıca sözleşmeli personel ve memur maaşları arasında da belirgin farklar bulunmaktadır. Birbirinden farklı pozisyonlar için ortalama olarak TRT personel maaşları şu şekildedir:

PozisyonMaaş (Ortalama)
Medya ve Yayın Ekibi 🟨55.000 TL
Bilgi Teknolojileri 🟧72.000 TL
Uluslararası Çalışan 🟩90.000 TL
TRT Personel Maaşları

Son olarak TRT Memur Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

TRT Çalışanlarının Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
“TRT Çalışanlarının Maaşları 2024 – TRT Memur Maaşları Güncel!” üzerine 3 yorum
 1. Basit tekniker maasi 27.000 lerde , hepsinin altinda son model mersedes’ler var , gercekten trt’nin maaslari halen oldukca piyasanin ustunde .

  Cevapla
Yorum yapın