Ana Sayfa » Maaşları » Özel Hastane Doktor Maaşları 2024 – En Güncel Maaşlar!

Özel Hastane Doktor Maaşları 2024 – En Güncel Maaşlar!

Özel Hastane Doktor Maaşları 2024 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda hayatımızda önemli bir yere sahip mesleklerden biri olan doktorların özel hastanelerdeki maaş bilgilerini sizlerle paylaşacağız. Kamu hastanelerinden oldukça farklı olan maaşlara hiç vakit kaybetmeden geçelim. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Özel Hastanede Doktor Maaşları Yüksek Mi? 👩‍⚕️

Özel Hastanede Doktor Maaşları
Özel Hastanede Doktor Maaşları

Kişiler devlet hastanesi doktor maaşları ile Özel hastanede doktor maaşları arasında çok bir fark olup olmadığını merak etmektedir. Özel hastanelerde çalışan doktorlar için maaşı belirleyen en önemli kriter iyi bir hasta kitlesine ulaşmış olmaktır. Ne kadar geniş bir kitlesi olursa o denli yüksek maaş almaktadırlar. Devlet hastaneleri için durum ne yazık ki bu şekilde değildir. Bu nedenle özel hastanede doktor maaşları kamuya göre daha yüksektir.

Ayrıca dilerseniz İngiltere Doktor Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Özel Hastane Doktor Maaşları 👨‍⚕️

Doktorlar hem kamu hastanelerinde, hem de özel hastane ya da polikliniklerde çalışmaktadır. Her biri için maaşlar farklılık göstermektedir. Özel Hastane Doktor Maaşları kamu hastanelerine göre nispeten daha fazladır. Kendi polikliniklerini açmaları durumunda ise daha yüksek paralar kazanabilmektedirler. Genel olarak öne çıkan Özel hastane doktor maaşları şu şekildedir:

UzmanlıkMaaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 🟠120.000 TL
Beyin Cerrahisi 🔴180.000 TL
Göz Hastalıkları 🟡150.000 TL
Nöroloji 🟢160.000 TL
İç Hastalıkları 🔵130.000 TL

Özelde Uzman Doktor Maaşları

Az önce de bahsettiğimiz gibi, her hastane için maaşlar değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda Özelde Uzman Doktor Maaşları pratisyen hekimlere göre farklıdır. Her doktor uzmanlık alanına göre maaş almaktadır. Bunun yanında ameliyat yapması durumunda daha yüksek kazançlar elde edebilmektedirler. Özel Hastane Uzman doktor maaşları ve pratisyen hekim maaşları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Pratisyen Hekim maaşı : 70.000 TL
  • Uzman Doktor maaşı : 120.000 TL

Son olarak Özel Hastanede Doktor Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Özel Hastane Doktor Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın