Ana Sayfa » Maaşları » Veteriner Hekim Maaşları 2023 – Uzman Veteriner Hekim Maaşı

Veteriner Hekim Maaşları 2023 – Uzman Veteriner Hekim Maaşı

Veteriner Hekim Maaşları 2023 oldukça merak edilen konulardan biridir. Evcil hayvanların hayatı için en önemli kişiler veterinerlerdir. Öncelikle günümüzde veteriner hekimlerin ne iş yaptığı konusunda bilgisi olmayan kişiler için hemen bilgi verelim. Veterinerler hayvanların doktorlarıdır diyebiliriz. Çünkü hayvanlara karşı olan en ufak bir problemde yardımımıza hemen veterinerler koşar. Ayrıca dilerseniz maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Veteriner Ne Kadar Kazanıyor?🐶

Veteriner Ne Kadar Kazanıyor?
Veteriner Ne Kadar Kazanıyor?

Özel sektörde veteriner maaşları 2023 yılında deneyime ve tecrübeye farklı olarak değişiklik göstermektedir. Yeni mezun olan veteriner maaşı 15.000 TL’dir. Özel sektörde en yüksek maaşlar 25.000 / 50.000 TL aralığında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kendi özel kliniğinde ve serbest çalışan veteriner hekimlerin 30.000 / 100.000 TL arası kazanmaktadır.

Veteriner Ne Kadar Kazanıyor? tarzında çok fazla sorular sorulmaktadır. Veteriner hekim günümüzde güzel ve yüksek gelir elde etmektedir. Hayvanların sağlığını korumak ve dostlarımızı tedavi etmek zor bir meslektir. Bu yüzden yüksek kazançları hak eden veterinerlerin maaşları 2023 yılında çalışma koşullarına göre değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Veteriner Hekim Maaşları 2023🐱

Veteriner, hayvanların hayatını kaliteli bir şekilde idame ettirmesi için tedavilerde ve tetkik yapan kişilerdir. Hayvanların yaralanması veya hastalanması sonucu veteriner hekime götürülmesi gerekmektedir. Bu yüzden hayvanların önemi arttıkça veteriner hekimlere olan merak artmıştır. Dolayısıyla Veteriner Hekim Maaşları 2023 günümüzde merak edilen konular arasında olmuştur.

İnsanların sağlığı için hastane varsa, hayvanların sağlığı için veteriner hekime başvurulur. Hayvanların sağlık sorunlarıyla ilgilenmek, Evcil dostlarımızın kuduz veya başka bir rahatsızlıkları varsa tedavi etmek, Yaş almış dostlara ötenazi tedavisi uygulamak ve hayvanların ölümü hakkında detaylı araştırmalar yapmak veteriner hekimlerin görevleridir. Ortalama olarak 14.000 TL ile 19.000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Veteriner Ne Kadar Maaş Alır?

Veterinerler devlette veya özel kliniklerde çalışarak hayvanların hastalıklarını teşhis edip onları tedavi ederek iyileştirmektedir. Sizlerde veteriner olmak istiyorsanız öncelikle veterinerlik bölümünü okuyup mezun olmanız gerekir. Gerekli tüm eğitimleri aldıktan sonra veteriner olabilirsiniz. Günümüzde oldukça merak edilen veteriner maaşı ne kadar? Sorusuna 14.000 TL ile 19.000 TL arasında diye cevap diyebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Görsel İletişim Tasarımı Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yeni Mezun Veteriner Hekim Maaşları

Öncelikle şunu belirtelim ki devlette çalışan veteriner hekim ile özel klinikte çalışan bir veterinerin aldığı maaş aynı değildir. Veteriner aylık maaşı bölgeden bölgeye de değişiklik göstermektedir. Yeni Mezun Veteriner Hekim Maaşları 1. bölgede 17.000 TL almaktadır. Bununla birlikte en düşük 7. bölgedekiler 14.120 TL almaktadır. Diğer bölgeler hakkında fiyat bilgilendirmesi almak için alt tarafta bulunan yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca belirtelim ki Avrupa’da veteriner maaşları biraz daha iyidir.

Uzman Veteriner Hekim Maaşı

Veteriner hekimlerin 2023 Maaşları oldukça merak edilmektedir. Öncelikle Uzman veteriner hekimlerin genellikle çalışma ortamına göre maaşları değişkenlik göstermektedir. Devlette çalışan veteriner hekimin ve özel sektörde bulunan uzman hekimin maaşları farklılık göstermektedir. Dolayısıyla çalışma koşulları, uzmanlık alanları ve en önemlisi sektörde deneyimi maaşı etkileyen konulardır.

Uzman Veteriner Hekim Maaşı hangi il veya bölgede çalıştığına göre değişiklik gösterebilir. Buna bağlı olarak Medeni durumu, Eşinin çalışıyor olması, çocuğunun olup olmaması, Eğitim seviyesi ve deneyimi yukarıda bahsettiğimiz değişkenliğe bir sebeptir.

 • Mesleğe Yeni başlayan Veteriner;
 1. Bölge : 17.000 TL
 2. Bölge : 17.450 TL
 3. Bölge: 18.400 TL
 4. Bölge: 18.720 TL
 5. Bölge: 19.200 TL
 6. Bölge: 19.920 TL
 7. Bölge: 14.120 TL Olarak belirlenmiştir.
 • 5 Yıl deneyime sahip Uzman Veteriner;
 1. Bölge : 17.900 TL
 2. Bölge : 18.350 TL
 3. Bölge: 18.750 TL
 4. Bölge: 19.900 TL
 5. Bölge: 19.785 TL
 6. Bölge: 20.450 TL
 7. Bölge: 14.800 TL Olarak belirlenmiştir.

Veteriner Maaşları Özel Sektör

Özel sektörde ve birinci bölgede çalışan veterinerler doğal olarak daha fazla maaş almaktadır. Ortalama olarak uzman olanların 30.000 TL’den fazla aldıkları tahmin edilmektedir. Devlette çalışan veterinerler özel sektörde çalışan veterinerlere göre daha az maaş almaktadır. Böylece Veteriner Maaşları Özel Sektör hakkında bilgileri vermiş olduk. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Güvenlik Korucuları Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yeni Mezun Veteriner Hekim Maaşları

Yeni Mezun Veteriner Hekim Maaşları yukarıda bahsettiğimiz gibi bölgelere, çalışma koşullarına ve illere göre değişim göstermektedir. Genellikle Devlette çalışmaya başlayan yeni mezun veteriner hekimler 14.000 TL / 19.000 TL arası maaş almaktadır. Veteriner hekimlerin çalışma ortamları arasında;  Klinikleri, Hayvan hastanelerinde, Kamu kurumlarında ve Gıda firmalarında çalışma olanakları vardır.

Dolayısıyla günümüzde sevilen ve tercih edilen bir meslektir. Veteriner hekimler kolay iş  bulma imkanları olduğu gibi günümüzde değer verilen ve saygı duyulan mesleğe sahiplerdir. Sizde 2023 yılında Veteriner hekim maaşlarını merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Veteriner Hekim Maaşları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın