Ana Sayfa » Maaşları » Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı 2023 – Özel ve Devlet Hastanesi!

Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı 2023 – Özel ve Devlet Hastanesi!

Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı 2023 yazımız ile sizlerleyiz. Sağlık sektöründe personellerin pozisyonları çok çeşitlidir. Doktorlar uzmanlıklarına göre, hemşireler çeşitli görevlere göre ayrılmaktadır. Biz de bugün yazımızda Yoğun bakım hemşireleri ile ilgili merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Dilerseniz incelememize başlayalım. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşları yazılarımızı da bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yoğun Bakım Hemşiresi Ne İş Yapar? 👩‍⚕️

Yoğun Bakım Hemşiresi Ne İş Yapar
Yoğun Bakım Hemşiresi Ne İş Yapar

Hastanelerin yoğun bakım üniteleri sağlık sorunları olan ve düzenli takip edilmesi gereken hastaların bulunduğu bölümdür. Genellikle hayati riski bulunan kişiler yoğun bakımdadır ve özel olarak ilgilenilmesi gerekmektedir. Yoğun bakım hemşiresi ne iş yapar? sorusunun yanıtı ise tam olarak burada devreye girmektedir. Yoğun bakımda bulunan hastaların durumları ile özellikle ilgilenmektedirler. Hastaların takibini yapmaktadırlar ve bununla birlikte tedavi süreci boyunca gerekli olan tüm hizmetleri sunmaktadırlar.

Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı 👨‍⚕️

Görevleri oldukça mühim olan Yoğun bakım hemşiresi maaşı çok fazla merak edilmektedir. Günümüzde nüfusun artmasıyla birlikte hastane ihtiyacı da fazlalaşmaktadır. Çok sayıda özel ve aynı zamanda devlet hastanesi bulunmaktadır. Her birinde genellikle yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır. Bu hastaneler için maaşları özel ve devlet olarak inceleyeceğiz. Ortalama olarak 11.000 TL olan Yoğun bakım hemşiresi maaşı için detaylı incelememiz aşağıda bulunmaktadır.

Ayrıca dilerseniz Özel Hastane Doktor Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı Devlet Hastanesi

Devlet kurumlarında çalışan personeller için maaşlar belirli bir standarda göre belirlenmektedir. Genellikle göz önünde bulundurulan detaylar kademe ve derecedir. Bu nedenle Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı Devlet Hastanesi yıllara göre değişmektedir. İşte tüm maaşların bulunduğu listemiz:

  • 8/1 Derece Hemşire : 14.480 TL (Yeni Atanan)
  • 6/3 Derece Hemşire : 15.510 TL (5. yılında)
  • 4/2 Derece Hemşire : 16.460 TL (10. yılında)
  • 2/1 Derece Hemşire : 16.920 TL (15. yılında)
  • 1/3 Derece Hemşire : 17.307 TL (20. yılında)
  • 1/4 Derece Hemşire : 17.415 TL (25. yılında)

Özel Hastane Yoğun Bakım Hemşire Maaşları

Şimdi ise Özel Hastane Yoğun Bakım Hemşire Maaşları kısmına değineceğiz. Kamu kurumlarından farklı olarak özel kurumlarda maaşlar çok değişkenlik göstermektedir. Tecrübe, çalışma saatleri gibi birçok etken bulunmaktadır. Her kurum farklı fiyat belirlese de ortalama olarak maaşlar şu şekildedir:

En Düşük Maaş 🔵9.000 TL
Ortalama Maaş 🟡11.000 TL
En Yüksek Maaş 🟠16.000 TL
Özel Hastane Yoğun Bakım Hemşire Maaşları

Ayrıca dilerseniz Diyaliz Hemşireliği Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Evde Bakım Hemşiresi Maaşı

Hastaneler dışında Evde Bakım Hemşiresi Maaşı da çok merak edilmektedir. Özel olarak ilgilenilmesi gereken hastalar için evde bakım hemşireliği de bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından özel olarak görevlendirilmektedirler. Aylık, haftalık, saatlik gibi farklı uygulamalar bulunmaktadır. Maaşlar da hem çalışılacak zamana hem de hastanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Net olarak Evde Bakım Hemşiresi Maaşı belli değildir fakat genel olarak şu şekildedir:

  • En Düşük Maaş : 7000 TL
  • Ortalama Maaş : 9000 TL
  • En Yüksek Maaş : 11000 TL

Son olarak Yoğun Bakım Hemşiresi Ne İş Yapar? ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Yoğun Bakım Hemşiresi Maaşı 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın