Ana Sayfa » Maaşları » THY Hostes Maaşları 2023 – Kabin Memuru Ne kadar Maaş Alır?

THY Hostes Maaşları 2023 – Kabin Memuru Ne kadar Maaş Alır?

THY Hostes Maaşları 2023 günümüzde en çok merak edilen sorular arasındadır. Uçakların en önemli personelleri olan hosteslerin maaşları değişkenlik göstermektedir. Bu değişikliğin sebepleri arasında çalışma yılı, deneyimi ve ücretlendirme politikası yer alır. Ayrıca dilerseniz diğer meslek maaşları yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

THY Hostes Maaşları 2023 ✈️

Hostesliğin diğer adı olan Kabin memurluğu günümüzde en çok tercih edilen mesleklerden biridir. Hem yüksek maaş imkanları hem de rahat çalışma ortamlarıyla herkesin isteyebileceği meslekler arasında yer alır. THY Hostes Maaşları 2023 ocak zammı artışı yaşanmasıyla Hava yolu firmalarının maaşları belli olmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi her hava yolu firmasının kendi özgü kuralları içinde maaşları farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar arasında; Primler, çalışma olanakları, Uzun mesafe uçuşları ve mesailer gibi ek seçeneklerle maaşlarda artış gözlemlenmektedir.

  • Yeni başlamış bir THY Hostes maaşı en düşük 15.000 ₺ ila 21.000 ₺ arasında başlamaktadır.
  • Deneyimli bir THY Hostesi ise 21.000 ₺ ve üzerinde maaş almaktadır.

Uçak Hostesleri Ne İş Yapar?

Günümüzün en çok tercih edilen mesleği olan Kabin memurluğu hakkında en çok merak edilen sorular arasında Uçak Hostesleri Ne İş Yapar? Tarzında sorular yer almaktadır. Öncelikle uçak hostesi yolcuların güvenliğini ve rahatını sağlamak amacıyla görevlidir. Uçuş öncesinde yolcular hakkında bilgi edinmelidir. Uçağa binen yolcuların biletlerini kontrol etmekle görevlidir.

Yolculara uçak içinde yardımcı olmak, uçak kurallarını anlatmak ve bilgilendirmekle görevlidir. Acil durumlarda yolcuların güvenliğini sağlamalıdır. Uçuş sırasında ikram servisi yapmak ve acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda ilgili kişilere iletmekle görevlidir. En önemli görevleri arasında kıyafet yönetmeliği kurallarına uyum sağlamalıdır.

Ayrıca benzer bir yazımız olan Halk Eğitim Öğretmen Maaşları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Uçak Hostes Maaşları 🌟

Uçak Hostes Maaşları
Uçak Hostes Maaşları

Öncelikle Uçak hostesleri ne iş yapar konusunda yukarıda bilgisini verdik. Ancak Uçak Hostes Maaşları konusunda da bilgi vermek gerekiyor. Hosteslerin uçak yolculuğu boyunca belirli görevleri vardır. Bunlardan en önemlisi yolcuların güvenliğini sağlamaktır. Ayrıca eğlenceli ve rahat bir sefer geçirmeleri içinde gerekli çabayı göstermektelerdir.

Halk arasında Kabin Memuru Maaşları da denilmektedir. Deneyimli bir hostesin alacağı maaş tam olarak net değildir çünkü uzak mesafe uçuşların olabilmesi, primler, mesai saatleri ve ne kadar süre çalıştığı gibi bir çok etken sebebiyle her çalışanın aynı maaşı alamadığı gibi tahmin etmesi de bir o kadar zordur. Ancak deneyimli bir hostesin maaşı 21.000 TL’den başlayıp çalışma süresi ve şartlarına göre artmaktadır.

Kabin Memuru Maaşları

Kabin memurları hava yolu şirketlerinde yer alan ilgili birimlere karşı sorumludur. Bu yüzden her yolcuyla bireysel olarak ilgilenmelidir. Kabin memurlarının asıl amacı; yolcuların keyifli ve eğlenceli yolculuk yapmasını sağlamaktır. Bu konuda yolcuları memnun edecek konforu ve rahatı sağlayabilecek deneyime sahip hostesler tercih edilmektedir.

Kabin Memuru Maaşları yukarıda bahsettiğimiz gibi deneyime ve çalışma olanaklarına göre değişiklik göstermektedir. Deneyimleri ve çalışma yılı ne kadar fazla olursa maaşları konusunda artış yaşamaktadır. Bu yüzden bu konu hakkında detaylı bilgi verecek olursak;

  • Yeni Kabin Memuru Olan Kişiler: 15.000 TL /21.000 TL arasında maaş almaktadır.
  • 5 Yıllık deneyimi bulunan Hostes Maaşı: 21.000 TL ve üzeri şeklindedir.

Kabin Amiri Maaşları

Kabin amiri, hosteslerin sorumlu olduğu üst statüde olan kişilerdir. Bu yüzden normal uçak hosteslerine göre kıdemli olduklarından daha fazla maaş almaktadır. Kabin amiri olmak için bu anlamda tek şart; deneyim ve istikrardır. Kabin Amiri Maaşları en çok merak edilen konulardır. Bu anlamda sizi daha fazla merak ettirmeden hemen sizi bu konu hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Kabin amiri maaşları ortalama 21.000 TL / 35.000 TL arasındadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kuran Kursu Hocası Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

TYT Hostes Şartları

Kabin amirlerinin aldığı maaşlar çalıştığı hava yolu şirketlerine ve çalışma olanaklarına göre değişiklik göstermektedir. Çoğu kişinin bu konuda THY bünyesinde hostes olarak çalışmak istemektedir. Fakat THY hostes olmak için bazı kurallar ve kriterler bulunmaktadır. Yukarıda THY Hostes Maaşlarından bahsettiğimiz gibi bu meslekte çalışıp para kazanabilmek için aşağıdaki kriterleri sağlamak gerekiyor. İşte TYT Hostes Şartları!

  • 18 yaş üzeri olmak
  • Vücudun görünen bölgelerinde dövme, piercing veya yara bulunmaması
  • En az lise mezunu
  • İngilizce bilmek
  • Sabıka kaydının olmaması gerekmektedir.

Son olarak Kabin Memuru Maaşları ve THY hostes emekli maaşı ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak THY Hostes Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın