Ana Sayfa » Maaşları » ATT Maaşları 2024 – Acil Tıp Teknisyeni Maaşları

ATT Maaşları 2024 – Acil Tıp Teknisyeni Maaşları

ATT Maaşları 2024 Yeni yıla girdikten sonra en merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Sağlık sektörünün önemli personelleri arasında yer alan acil tıp teknisyenleri en çok tercih edilen mesleği olmuştur. Çünkü günümüzde en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir.

Ataması fazla olan ATT mesleğinin en çok merak edilen konuları arasında maaşları yer almaktadır. ATT Maaşları 2024 konusunu açıklamadan öncelikle ATT nedir? ne iş yapar? Hemen detaylı bir şekilde açıklayalım. Açılımı Acil Tıp Teknisyenleridir. Hastalardan gelen acil telefonlara cevap vermesi görevleri arasında yer alır.

Ayrıca ATT görevleri arasında;  Hastaların yaralarını tedavi eder. Yoğun kanamaları durdurma konusunda müdahale eder. Suni Teneffüs yapar. Şok yaşayan hastaların şoka girmesini engeller ve Tansiyon, iğne gibi acil durumlarda bulunma görevleri vardır. Ayrıca dilerseniz maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

ATT Maaşları 2024💰

Son dönemlerde ülkemizde oldukça popüler bir iş olan Acil Tıp Teknisyeni yani ATT maaşları oldukça merak edilmektedir. Çünkü ataması fazla olduğu için insanlar bir an önce iş sahibi olmak istemektedir. Bu yüzden insanlar ihtiyaç olduğu için sürekli bu işe başvurmaktadır. Yeni yılda yapılan açıklamaya göre ATT Maaşları 2024 yeni başlayanlar için 21.570 TL‘dir.

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları💸

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları
Acil Tıp Teknisyeni Maaşları

ATT olmak gerektiği zaman insanlara müdahale etmek demektir. Bununla birlikte acil tıp teknisyenleri ambulansın içerisinde bulunabilirler. Hastalardan gelen çağrılara yanıt vererek, gerekli yönlendirmeleri de görevleri arasındadır. 2024 yılına girerken çok fazla ihtiyaç duyulan bu meslek hakkında en çok merak edilenlerden biri de kazançtır. ATT maaşları 4 yıllıktan mezun olan Acil Tıp Teknisyeni Maaşları 21.500 TL ile 31.000 TL arasındadır.

ATT Ne Kadar Maaş Alır?

Son zamanlarda sık sık karşımıza ATT Ne Kadar Maaş Alır? Sorusu çıkmaktadır. Çünkü bu bölümden mezun olanların kolay ve hızlı bir şekilde iş bulmasından dolayı insanlar çok merak etmektedir. Gerektiği zaman yaralılar için suni teneffüs yapan, tansiyon ölçerek iğne yapan acil tıp teknisyenleri eğer yeni başladıysa bu işte 21.570 TL almaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sağlık Turizmi İşletmeciliği Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Paramedik Ne Kadar Maaş Alır?

Ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri ise acil tıp teknisyenliğidir. Bunun nedeni ise çok fazla atama olmasıdır. İnsanlar bir an önce iş sahibi olmak istedikleri için bu bölümü okumaktadır. ATT maaşı ne kadar? Paramedik Ne Kadar Maaş Alır? soruları sık sık karşımıza gelmektedir. Bunun için fiyatları aşağıda sizler için ayrıntılı bir şekilde açıkladık. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Görsel İletişim Tasarımı Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ambulans Hemşiresi Maaşları 2024

Ambulans Hemşiresi Maaşları 2024 yılı Ocak ayında artmakla birlikte bu konu en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Genellikle Acil tıp teknisyenlerin maaşları iki türe göre ayrılıyor. Özel Devlette ve özel sektörde çalışma imkanları bulunan Ambulans hemşirelerinin çalıştığı kurumlara göre maaşları değişiklik gösteriyor. Ambulans hemşiresi maaşı en düşük 21.700 TL almaktadır.

Örneğin Devlette Sağlık kuruluşunda çalışan Acil Tıp Teknisyeni deneyimine ve çalışma illerine göre maaşları değişebiliyor. Bu konuda öncelikle maaş etkenlerini değiştiren faktörleri inceleyelim;

 • Mesai Ücreti
 • Nöbet Ücreti
 • Asgari Geçim İndirimi
 • Ek Tazminat
 • Aile ve çocuk yardımı
 • Bölge Tazminatı

ATT Maaşları Devlet

Genellikle günümüzde en çok tercih edilen meslekler arasında ATT yer almaktadır. Sağlık sektörünün en önemli personelleri acil tıp teknisyenleridir. Bu mesleğe yönelen kişilerin doğal olarak merak ettikleri sorular arasında ATT Maaşları Devlet bulunmaktadır. Devlette Sağlık kuruluşlarında çalışan ATT Maaşları aşağıda yer almaktadır.

 • Yeni başlayan acil tıp teknikeri maaşı: 21.570 TL
 • 5 yıl deneyimi olan acil tıp teknikeri maaşı: 29.750 TL
 • 10 yıl deneyimi olan acil tıp teknikeri maaşı: 29.940 TL
 • 15 yıl deneyimi olan acil tıp teknikeri maaşı: 31.080 TL
 • 20 yıl deneyimi olan acil tıp teknikeri maaşı: 31.950 TL

ATT Maaşları Özel Sektör

ATT Maaşları Özel Sektörde çalışan sağlık personelleri çalışma yaptığı illerden, deneyime göre değişiklik göstermektedir. 2024 ocak zammı ile birlikte ATT personelleri maaşları merak konusu olmuştur. Bu yüzden siz değerli okuyucuları daha fazla merak ettirmeden hemen ATT özel sektör maaşlarını açıklayalım.

 • Yeni mezun ve deneyimsiz ATT Personeli maaşı özel sektörde 17.500 TL Maaş almaktadır.
 • 5 Yıllık deneyime sahip ATT Personeli özel sektörde 19.000 / 22.000 TL maaş almaktadır.
 • 10 yıllık deneyime sahip ATT Personeli özel sektörde 22.000 / 31.000 TL maaş almaktadır.

ATT Maaşları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın