Ana Sayfa » Okunacak Dualar » El Kahhar Okuyanların Yorumları – Anlamı Ve Fazileti

El Kahhar Okuyanların Yorumları – Anlamı Ve Fazileti

El Kahhar Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. El Kahhar Allah’ın (cc) isimlerinden biridir. 99 farklı ismi olan Allah’ın sıfatlarını öğrenmek isteyenler bu isimleri tek tek inceleyebilirler. Allah her şeyi yapabilir ve herkese her istediğini yaptırabilir. Mutlak hükümdar sadece Allah’tır. Niteliklerinden ve isimlerinden biri El-Kahhar’dır. El Kahhar’ı okuyanların yorumları bu işe girenleri merak ediyor. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

El Kahhar Ne Demek?

Düşmanlarını ezmek, mazlumları korumak, mazlumlara zulmedenlerin haklarını gasp etmek için Allah’tan daha güçlü ve daha hızlısı yoktur. Kendisine gelen sesleri duyar, sahiplerinin kim olduğunu ayrıntılı olarak bilir. Masumları ve mazlumları korur, onlara zulmetmez. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hayatımı Değiştiren Şahmeran Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

El Kahhar Ne Demek?
El Kahhar Ne Demek?

İşte burada “EL-KAHHAR” adı devreye giriyor. Özellikle yaralı bir kişinin belli bir zamanda ve belli bir sıra ve miktarda okuması oldukça tehlikelidir. Çünkü bu isim iki ucu keskin kılıç gibidir. Söyleyeni hak etmiyorsa sahibine döner. İşte bu yüzden Peygamberimiz (sav) hayatı boyunca karşılaştığı onca zulme karşılık düşmanlarına sadece üç defa lanet etmiş ve bunlar yerine getirilmiştir. Bu nedenle bu konuda çok dikkatli olunmalıdır.

306 Ya Kahhar Fazileti

Kötü huylara düşen bir kimse günde 306 defa “Ya Kahhar Celle celâlühu” deyip dua ederse, bütün kötü huylarından kurtulur. Zalimi yok etmek isteyenler için 306 defa okunur. Ruhunun onu yenmesini istemeyerek bu ismi zikretmeye devam eder. Sürekli şarkı söyleyen, düşmanlarını yener ve yener.

Duanın Türkçe Okunuşu:

esselatü ves selamu aleyke ya seyyidi ya resüllallah, hüz bi yedi kallet hıyleti edrikni ( 3 kez), ya sahibel hakkı vel adl, inni müstericun bike min filanin huz hakkıy” şeklinde okunur. Filanin yerine zalimin adı ve anne adı zikredilir. Duadan sonra 100 kez istiğfar edilir. 11 adet fil süresi okunur. 3060 kez Ya Kahhar okunur. Sonra da 70 kez “ ve üfevvidu emri ilellah innellahe basirün bil ibad” şeklinde devam edilir.

Ya Kahhar Mucizesi

Ya Kahhar Mucizesi Bu ismi zikredenler; buna dikkat etmelisin. El Kahhar mazlum anlamına geldiği için, zulmedenlerin zulmünden kurtulmak ve Allah’a sığınmak isteyenler tarafından okunmalıdır. Ama el-Kahhar, nefsini tatmin etmek için onun adını zikredenleri felaketler beklemektedir.

Biri tarafından taciz edilen kişi; Zalimi ıslah etmek için bu ismi Celile diyebilir. Abdest aldıktan sonra kıbleye dönük olarak zikir yapabilir. Birincisi, karşı tarafı incitmek için değil, doğru yolu göstermek için onu düzeltmek maksadıyla yapılırsa daha iyi olur.

Bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak El Kahhar Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın