Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua, Ayrıca beddua etmek yerine, Allah’a dua etmek daha uygundur. Özellikle Allah, kullarının durumunu bilir ve her şeyden haberdardır. Ayrıca Allah’ın adaleti her şeyi aşar ve dua, her dileğin anahtarıdır. Bunun yanında Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in de kimseye beddua etmediği bilinmektedir.

Ey adaletin sahibi olan Allah’ım,
Senin huzurunda haksızlığa uğradığımı beyan ederim.
Kalbimdeki acıyı ve hüznü Sen’den başka kimse bilmemektedir.
Hakkımı gasp edenlere karşı adaletini tecelli ettir.
Onların kalplerine vicdan azabı ver,
Ve onları doğru yola getir.
Amin.

Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn.” Bu dua, “Sonunda karanlıklar içinde, ‘Senden başka hiçbir tanrı yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben kötü işler yapmışım!” anlamına gelir.

Peygamber Efendimiz (SAV) şu duayı da etmekteydi: “La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.” Bu dua, “Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.” anlamına gelir.

? Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın!  Ayağına Kapandıracak Dua – En Etkili Dualar!

Canı Yananın Edeceği Dua

Özellikle Hayatın zorlukları karşısında bazen canımız yanar. Ayrıca bu durumlarla başa çıkmak için dua etmek, birçok kişi için rahatlatıcı ve güç verici olabiliyor. İşte, canı yanan bir kişinin edebileceği bir dua hakkında bilgiler. Bunun yanında, acı çeken kişinin iç huzurunu bulmasına ve yaşadığı zorlukları aşmasına yardımcı olabiliyor. Ancak unutmayın ki, duaların gücü kişinin inancı ve niyetiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle dua ederken içtenlikle ve samimiyetle dua etmek önemlidir.

Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’ım,
Acımı ve ıstırabımı Sen’den başka kimse anlamaz.
Kalbimdeki bu acıyı hafiflet ve bana sabır ver.
Beni bu zor durumdan kurtar ve bana huzur ver.
Amin.

Haksızlığa uğradığında Okunacak Dua

Ey adaletin sahibi olan Allah’ım,
Haksızlığa uğradığımı beyan ederim.
Senin huzurunda hakkımı arıyorum.
Hakkımı gasp edenlere karşı adaletini tecelli ettir.
Onların kalplerine vicdan azabı ver,
Ve onları doğru yola getir.
Amin.

Birinden Hakkını Almak İçin Okunacak Dua

Özellikle Hakkınızı talep etmek için okunabilecek dualar. Allah’ın yardımını istemek için hakkını arayan kişiler tarafından okunmalıdır. Bunun yanında duaların en önemlilerinden biri, Allah’ın isimlerinden biri olan El-Müntekim’dir.

Hakkınızı talep etmek için okunabilecek bir başka dua ise “Rabbi innî leme ensa’nî fentezer lenî mîm-ma yefterûn” şeklinde bir duadır. Ayrıca bu dua, “Ey Rabbim, beni unuttuğu için sana sığınıyorum. Ayrıca Benim hakkımı gasp edenlerin yapacaklarına karşı beni koru.” anlamına gelir. Bunun yanı sıra, Kuran-ı Kerim’de hakkını arayanlar için çok daha fazla dua bulunmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

? Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi ? | bizdekalmasin.com 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın