Ana Sayfa » Okunacak Dualar » 41 Meryem Suresi İle Hamile Kalanlar – Nasıl Okunmalı? – Videolu!

41 Meryem Suresi İle Hamile Kalanlar – Nasıl Okunmalı? – Videolu!

41 Meryem Suresi İle Hamile Kalanlar ve Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı? yazımız ile karşınızdayız. Günümüzde hamile kalamayan kadınlar her ne kadar tıbbi yöntemlere başvursa da maalesef bazen bu yöntem işe yaramamaktadır. Bu yüzden Allah’a dua ederek çocuk sahibi olmak istemektedirler. Eğer sizde çocuk sahibi olmak istiyorsanız 41 Meryem suresini okuyarak hamile kalabilirsiniz. Yazımız içerisinde bu dua ile hamile kalanların yorumlarından bahsedeceğiz. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Meryem Suresi Okuyup Hamile Kalanlar🙏

Meryem Suresi Okuyup Hamile Kalanlar
Meryem Suresi Okuyup Hamile Kalanlar

Kesinlikle şu dua etkilidir diye bir şey söz konusu değildir. Fakat tıbbi yardımları aldıktan sonra Yüce Allah’tan hayırlısı istenmektedir. Bu yüzden yardımcı olması açısından birçok dua okunmaktadır. Bu dualar hamile kalmak isteyenler için oldukça tavsiye edilmektedir. İşte Meryem Suresi Okuyup Hamile Kalanlar yorumları şu şekildedir:

 • Canım ben Meryem suresini bir kez okudum o ay hamile kaldım duanın etkisinin olduğuna inanıyorum Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah
 • Ben 4’i bilmiyorum ama 1 kere okuyup hamile kaldım. Değerlendirdiğimiz gün okudum 12 gün sonra hamile olduğumu öğrendim.
 • Hamile kalmak istiyorum 41 kere okumayı deneyeceğim inşallah hamile kalırım.

Aşağıdan Meryem Suresini çok yetenekli bir hocamızdan 41 kere dinleyebilirsiniz.👇

41 Meryem Suresi İle Hamile Kalanlar

Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı?

Öncelikle dua etmenin birtakım usulleri bulunmaktadır. Bu usuller arasında duanın faziletini daha iyi hissetmek adına, abdestli olmak gerekmektedir. Bunun yanında Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı? Derseniz de tıbbi gereklilikleri yerine getirdikten sonra mümkün olan tüm işlemleri halledip ardından Allah’a tevekkül edebilirsiniz. Bu tevekkülde de 41 Meryem Suresi kullanılabilmektedir.

41 Meryem Suresiyle Hamile Kalanlar

Hayırlı bir evlat sahibi olmak isteyen ebeveynler bunun için 41 kere Meryem suresini okuyabilmektedir. Özellikle 41 adet hurmanın hepsine tek tek Meryem suresi okunması tavsiye edilmektedir. Fakat hangi isteğiniz varsa ona göre niyet etmelisiniz. Son olarak bu hurmaları hamile kalmak isteyen kişiye yedirmeniz gerekmektedir. Bu yöntemi deneyerek hamile kalan birçok insan bulunmaktadır. İşte 41 Meryem Suresiyle Hamile Kalanlar şu şekilde yorum yapmışlardır:

Bende Meryem suresinin gücüne inananlardanım. Çok şükür Meryem suresine başladım ertesi ay hamile kaldım önemli olan içten inanarak okumak bence

Çevremdeki herkes bu dua sayesinde hamile kaldıklarını söylüyorlar. Umarım bende de etki eder.

Hamile Kalmak İçin Meryem Suresi Nasıl Okunmalı?

Meryem suresini okuyup hamile kalanlar ile alakalı bilgi verelim. Özellikle uzun zamandır hamile kalmak isteyip de bir türlü hamile kalamayan insanlar son olarak çareyi dua etme de bulmaktadır. Fakat kesin olarak şu dua sayesinde çocuk sahibi olabilirsiniz diye okunan bir dua yoktur. Bu yüzden tıbbi yöntemlere başvurduktan sonra Yüce Allah’a dua etmeniz gerekmektedir. Bunun için Meryem suresi tavsiye edilmektedir. Bu duayı okurken abdestli olmanız gerekmektedir ve 41 defa okumanız gerekir. Böylece Hamile Kalmak İçin Meryem Suresi Nasıl Okunmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Gebe Kalmak İçin Meryem Suresini Günde Kaç Defa Okumalıyız?

Gebe Kalmak İçin Meryem Suresini Günde Kaç Defa Okumalıyız? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat önceden de belirttiğimiz gibi hiçbir dua sizi bir anda çocuk sahibi yapmaz. Gerekli tıbbi destekleri aldıktan sonra dua etmeniz gerekmektedir. 41 Meryem Suresiyle Hamile Kalanlar yorumlarını incelediğimizde 41 adet hurmanın her birine Meryem suresi okunmaktadır. Sonrasında ise niyet edip hamile kalmak isteyen kişiye yedirilmelidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Duphaston Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 Meryem Suresi Nasıl Okunur?

41 Meryem suresini okumadan önce 41 adet hurmaya sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü her birine tek tek Meryem suresi okumanız gerekecektir. Son olarak hamile kalmak isteyen kişiye bu hurmalar yedirilmelidir. Böylece hamile kalmak için bu duayı okuyabilirsiniz. 41 Meryem Suresi Nasıl Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 Meryem Suresi Okuyanlar

41 defa Meryem suresi okumanın, inanç ve imanın güçlenmesine yardımcı olduğu ve birçok konuda yardımın bulunabileceği inanılır. Ancak, bu gibi inançların doğruluğu konusunda bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Herkes kendi inançları doğrultusunda dua ve dualar yapabilir. 41 Meryem Suresi Okuyanlar bu şekildedir.

41 Meryem Suresi Fazileti

Öncelikle 41 Meryem Suresi (Sura Maryam), Kuran-ı Kerim’de bulunan ve 19 ayetten oluşan bir sure olarak kabul edilir. Meryem Suresi, Hz. Meryem ve İsa’nın hikayesinin anlatıldığı bir suredir. Bu surede, Hz. Meryem’in imanı, sevgisi, teslimiyeti ve takvası övülür.

Bu surenin okunmasına dair birçok fazilet veya bereket iddiası vardır. İslam inanışına göre, bu surenin okunması, insanların dualarının kabul edilmesine, kötü düşüncelerin ve hayallerin uzaklaştırılmasına, insanların kalplerinin temizlenmesine, hayırlı şeylerin kazanılmasına, hastalıklardan korunmaya veya rahatlama duygusunun elde edilmesine yardımcı olabilir. Ancak, bu iddialar tarihi veya araştırma sonuçları ile desteklenmemiştir ve kişisel inançlara dayanmaktadır. 41 Meryem Suresi Fazileti bu şekildedir.

41 Hurmaya Meryem Suresi Nasıl Okunur?

Sıkça merak edilen 41 Hurmaya Meryem Suresi Nasıl Okunur? sorusuna bakalım. Meryem Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 19. suresidir ve 98 ayetten oluşur. Surenin tamamını okumak için 41 hurma yeterli olacaktır. Meryem Suresi”ni okumak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Öncelikle, abdest alarak veya temiz bir halde Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlayın.
 2. “Bismillahirrahmanirrahim” diyerek Meryem Suresi’ne başlayın.
 3. Surenin ilk ayeti olan “Kaf. Ha. Ya. Ayn. Sad.” ayetini okuyun.
 4. Surenin diğer ayetlerini, sırasıyla okuyun. Okuduğunuz ayetlerin sonunda Subhaneke duasını da okuyabilirsiniz.
 5. Surenin sonunda “Sübhaneke Allahümme ve bi hamdike ve tebarekesmük ve teala ceddük ve la ilahe ğayruk” duasını yaparak sureyi tamamlayın.

Meryem Suresi’ni okumak, dinlemek ve anlamak için çaba sarf etmek önemlidir. Ayrıca, sureyi okurken içtenlikle niyet ederek okumak ve anlamaya çalışmak da önemlidir.

Ayrıca, Meryem suresi 41 defa okumak ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Okunacak Dualar kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak 41 Meryem Suresi İle Hamile Kalanlar yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

5/5 - (5 Oy)
“41 Meryem Suresi İle Hamile Kalanlar – Nasıl Okunmalı? – Videolu!” üzerine 2 yorum
 1. Selam. 41 kere ayrı ayrı xurmalara Meryem suresi okunduqdan sonra 41 xurmayı hepsini birden yemek mi lazım????? Bu kadar yazılanları okudum hiç bir yerde yazılmadı nasıl yenir bu xurmalar???!!!

  Cevapla
Yorum yapın