Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua – Allah’tan Yardım Duası

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua – Allah’tan Yardım Duası

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bazen çok heyecanlanırız, bazen bir şeyin hemen olmasını isteriz, bir durumda muhtaç kalırız ve bunun gibi bir çok sebepten dolayı direkt olarak Allah’a sığınmaya başvururuz. Hemen dualar ederiz ve o anki hislerimizin karşılığının hemen gerçekleşmesi gerektiğini düşünürüz. Allah’tan yardım isteriz.

Bu nedenle insanlar internet üzerinde hemen kabul olan dua aramalarına yönelirler. Biz de sizler için bu yazımızda bu konu ile ilgili anında kabul olan mucize dua ve en etkili dilek duası konusunda bilgiler aktaracağız. Aynı zamanda Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da buradan inceleyebilirsiniz.

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

Hemen gerçekleşmeyeceğini bildiğimiz şeyler için veya muhtaç kaldığımız durumlarda ettiğimiz duaların Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua olmasını bekleriz. Ve bunun için Allah’a sürekli dualar ederiz. Peki Allah’a ettiğimiz bu dualar neler olmalıdır bunları biliyor muydunuz?

Her şeyden önce şunu söylememiz gerekir ki, ne zaman gerçekleşeceğini bilmesek de her konuda tek yapmamız gereken şey, iki elimizi de açıp Allah’a dua etmek olacaktır. Her şeyden önce inancınızın olması gerekiyor. Allah’a edilecek en güzel dualar arasında en önce Allah’a şükretmek gelmektedir. Daha sonra inanarak dua etmelisiniz ve kalpten bir şekilde yapmalısınız. Dualarınızın kabul olup olmayacağını sadece Allah bilir. Eğer ettiğiniz dua gerçekleşmediyse bile Allah’ın bir bildiği var demektir.

Öncelikle duaya başlamadan önce abdest almanız gerekiyor. Daha sonra isteğinizi aklınızdan geçirip Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlamalısınız. Ardından okumanız için aşağıya bir dua bırakıyoruz.

“Allâhumme innî es’elüke bienne leke’l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri. Allâhumme innî es’elüke bienne leke ‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.

Peki ya okuduğunuz duadan bir şey anladınız mı? Dua okurken ne okuduğunuzu bilmeniz gerekir. Bilmediğiniz duayı okumanızın bir anlamı yoktur. Bu yüzden üstte belirtmiş olduğumuz duanın türkçesini sizler için aşağıya yazdık.

“Allah’ım, Senden isterim. Zira hamd sana lâyıktır, Senin içindir. Senden başka mâbud yoktur, ancak Sen varsın. Çünkü istemeden ve istedikten sonra veren Sensin. Sen celâl ve ikram sahibisin. Senden cenneti ister ve cehennemden korunmamı dilerim. Sana hamd ederek, Senden isterim. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Sen yerlerin ve göklerin yaratıcısısın. Celâl ve ikram sahibisin. Hay ve Kayyûm sensin:”

Aynı zamanda diğer okunacak dualar yazılarımızı da incelemek isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

5 Dakikada Kabul Olan Dua

5 Dakikada Kabul Olan Dua
5 Dakikada Kabul Olan Dua

Aşağıda vermiş olduğumuz duanın saniyede kabul olan dua olduğu internet üzerinde yorumlar ile belirtilmiştir. Fakat belirli insanların dualarının kabul olması demek sizin ettiğiniz duanın da hemen kabul olacağı anlamına gelmiyor. Dua etmeden önce, ederken ve ettikten sonra dikkat etmemiz gereken şeyleri, yapmamız gerekenleri yerine getirmeliyiz.

 • “Yâ ‘İmâde men lâ ‘imâde leh
 • Yâ Senede men lâ senede leh
 • Yâ Zühra men lâ zühra leh
 • Yâ Giyâşe men lâ ğiyâşe leh
 • Yâ Hırze men lâ hırze leh
 • Yâ Fahra men lâ fahra leh
 • Yâ ‘İzze men lâ ‘izze leh
 • Yâ Mu’îne men lâ mu’îne leh
 • Yâ Enîse men lâ enîse leh
 • Yâ Gunyete men lâ gunyete leh
 • Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente’l-emâ-ne’l-emâne hallisnâ mine’n-nâr.”

Bu duayı sırasıyla okuyan bir birey, dikkatini verdiğinde ve önemsediğinde olumlu sonuçlar aldığı söyleniyor. Aşağıda da 58 saniyede kabul olan dua Türkçesi yer almaktadır.

 • ‘’Allah’ım Senden şu isimlerinin hakkı için istiyor ve yalvarıyorum.
 • Ey desteği olmayanların desteği,
 • Ey dayanağı olmayanların dayanağı,
 • Ey övünülecek bir şeyi olmayanların övüncü,
 • Ey imdat’a koşacak kimsesi olmayanların imdadı,
 • Ey korunacak yeri olmayanların koruyucusu,
 • Ey iftihar edecek kimsesi olmayanların iftihari,
 • Ey izzeti olmayanların izzeti,
 • Ey yardımcısı olmayanların yardımcısı,
 • Ey dostu olmayanların dostu,
 • Ey zenginliği olmayanların zenginliği,
 • Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin.
 • Eman ver bize, Eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar.’’

Her dua gibi tekrar belirtmekte fayda var, anlamını bilmediğiniz duaları okumanın doğru olmadığını belirtelim. Ne okuduğumuzu bilirsek ne istediğimizi ve hissettiğimizi de doğru bir şekilde Allah’a iletmiş oluruz. Bunları da bildiğimizde yüzde yüz kabul olan dilek duası için Allah’a dua etmiş sayılırız.

10 Saniyede Kabul Olan Dua

Dualarımızın kabul olması için belirli bir süre belirtmek doğru olmaz. Allah’ın duamızı kabul edip etmemesi sadece Allah’a kalmış bir durumdur. Eğer kabul olmazsa da en doğrusunu Allah bilir. Fakat bir duamızın kabul olmasını istediğimiz taktirde yapmamız gereken bazı kurallar vardır. Bunlara dikkat edersek Allah’a olan inancımızı daha net bir şekilde belirtmiş oluruz.

 • Herhangi bir dua okumadan önce abdest alınmalıdır.
 • Erkek ve kadınlar için önceden tesettür hazırlığına uyulmalıdır.
 • Duaya başlamadan önce salavat getirilmelidir.
 • Her dua öncesi besmele çekilmelidir.
 • Duayı okurken haramdan uzak durulmalıdır.
 • Okuduğunuz duaya inanmanız gerekmektedir.
 • Sadece heyecan, acelelik, muhtaçlık durumlarında Allah’a başvurulmamalıdır. Dua etmeyi hayatınızın her anında eksik etmemelisiniz.

Eğer gerekli tüm şeyleri yaptığınızda bundan sonra taktir Allah’a kalmış demektir. Sizler için aşağıda bazı duaları paylaştık. Anında etkili dua konusunda bu maddelere uymanız gerekmektedir.

Saniyede Kabul Olan Dua

İslam dinine göre, cemaatle yapılan duaların daha hızlı bir şekilde kabul olma ihtimali vardır. Ayrıca Ramazan ayının son on gününde yapılan duaların da özellikle kabul edilme ihtimali yüksektir.

Ancak her zaman dua eden kişinin istediği şeyin anında gerçekleşeceğini garanti etmek mümkün değildir. Duanın kabulü için sabır ve kararlılık gereklidir.

Sonuç olarak, Saniyede Kabul Olan Dua gibi olaylar nadiren görülür ancak Allah’ın insana yardım etmeye hazır olduğu düşünülerek yapılacak en doğru adım ise samimi duayı ihmal etmemektir!

Allah’tan Yardım Duası – Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

Bazen günlük yaşantımızda yardıma muhtaç duyarız. Bu bir sağlık problemi de olabilir herhangi bir korkumuz da olabilir. Bunun için de Allah’a sığınmaya başvururuz. Aynı zamanda dualarımızın anında kabul olan dilek duası olmasını isteriz ki bu hissiyatımızı gidermemiz içindir.

Biz de sizlere Allah’a şükretmek ve dileklerimizi iletebilmemiz için Allah’a edilecek en güzel dualar olarak bir tane dua paylaşıyoruz. Hatta şunu söyleyebiliriz ki Peygamber efendimizin tavsiyesiyle sıkıntılı bir dönemde olan kişinin etmesi gereken dua şöyledir:

La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.

Fakat dua anlamını bilmeyenler için de alt kısıma Türkçesini ekliyoruz çünkü dua ederken ettiğimiz duanın ne anlama geldiğini bilmemiz gerekir.

Anlamı: Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.

Daha fazla okunacak dualar yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Son olarak Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua yazımızın sonuna geldik. Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için takipte kalın.

3/5 - (2 Oy)
“Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua – Allah’tan Yardım Duası” üzerine 3 yorum
Yorum yapın