Ana Sayfa » Rehber » Kıskanç Kaynana Nasıl Anlaşılır? – Kıskanç Kayınvalide Davranışları

Kıskanç Kaynana Nasıl Anlaşılır? – Kıskanç Kayınvalide Davranışları

Kıskanç Kaynana Nasıl Anlaşılır ve Kıskanç Kayınvalide Davranışları yazımız ile karşınızdayız. Herkesin hayatındaki en değer verdiği şey öncelikle ailesidir. Fakat insanlar evlenince kendi hayatlarını kurunca eşinizi sizin annenizle anlaşamayabilir. Bu gayet normal bir olaydır. Ülkemizde de sık sık bu tarz duyumlar almaktadır. Bu yüzden sizin de kaynananız size karşı baskı kuruyorsa sakin olmanız gerekmektedir.

Özellikle erkek tarafının annesi gelinin üzerinde baskın rol oynamak ister. Oğlunu kendisi dışında kimseyle paylaşmak istemedikleri için böyle davranırlar. Fakat en kısa sürede artık oğlunun da yeni bir hayatı olduğunu fark etmeleri gerekir. Yazımız içerisinde sizlere kıskanç bir kaynananın nasıl davrandığından bahsedeceğiz.

Kıskanç Kayınvalide Davranışları

Kıskanç Kayınvalide Davranışları
Kıskanç Kayınvalide Davranışları

Genellikle kayınvalideler çocuklarının eşine karşı ön yargıyla yaklaştıkları için onunla anlaşamazlar. Bu yüzden sürekli alttan laf sokup, stres seviyenizi artırmaktadır. Bu yüzden ilk baştan olumsuz davranış gösterip ön yargıyla yaklaşmadan önce karşınızdaki insanı tanımalısınız. En önemlisi de çocuğunuzun mutluluğunu kesinlikle unutmamanız gerekir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hoşlandığı Kıza Bilerek Umursamaz Davranan Erkek yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Kıskanç Kayınvalide Davranışları şu şekildedir:

 • Size karşı alttan laf sokmalar
 • Çocuğunu sürekli sizin yanınızda olmasından yakınma
 • Arkanızdan konuştuğunu yakalarsanız
 • Tüm işleri sürekli size karşı yaptırıyorsa
 • Sürekli sizi küçümsüyor da olabilir.

Kıskanç Kaynana Sözleri

Kıskanç kaynanalar istemeden de olsa sizin eşinizle aranızın bozuk olmasını sağlayabilir. Bunu kendileri fark etmezler ama yaptıkları hareketler sonucunda tartışabilirsiniz. Örneğin akşam sizin eşinizle bir planınız var. Fakat kayınvalideniz bunu bilmeden sürekli çocuğunu yanında istiyorsa bilin ki sizi kıskanıyordur. Bu yüzden yapmanız gereken eşinizin annesiyle oturup ciddi ciddi konuşması gerekmektedir. Fakat kesinlikle siz kendi başınıza kaynananızla konuşmayın. Aranızda tartışma çıkabilir. İşte Kıskanç Kaynana Sözleri şu şekildedir:

 • Ben daha güzel yemek yapıyorum.
 • Aaaa sen onu öyle mi yapıyordun, çocuğum hiç sevmez.
 • Oğlum bu kız sana göre değil.
 • Keşke bizim gelinimizde hamarat olsaydı.

Kıskanç Kaynanaya Nasıl Davranmalı?

Eşinizin annesi sizin yaptıklarınızı kıskanıyorsa bu oğluna verdiği değerden dolayıdır. Fakat bazen dozu tam ayarlayamadıkları için rahatsız edici davranışlar gösterebilirler. Eğer sizin de kaynananız kıskançsa sakın ikili diyaloglara girmeyin. Eşiniz yanında yokken onunla çok fazla konuşmaya çalışmayın. Çünkü daha sonra gidip arkanızdan bana böyle dedi demesin. Ortada bir sorun varsa bunu eşinize söyleyin ki o kendi annesiyle konuşsun. Böylece Kıskanç Kaynanaya Nasıl Davranmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Kaynanadan Uzak Durmanın Yolları

Maalesef toplumda sık sık gelin kaynana tartışmaları görmekteyiz. Bunun sebebi eşinizin annesinin oğlunu kimseyle paylaşamamasıdır. Çocuklarına zarar gelecek korkusuyla sizden uzak durmasını isterler. Bu yüzden sürekli size karşı iğneleyici laflar söylemektedirler. Ayrıca dilerseniz sizde bu içeriğimize benzer olan Erkek Ayrıldıktan Sonra Ne Zaman Özler? yazımızı da inceleyebilirsiniz. Eğer sizde Kaynanadan Uzak Durmanın Yollarını arıyorsanız şunları yapabilirsiniz:

 • Hiçbir şeyi kişisel olarak algılamayın.
 • Sürekli konuları değiştirmeye çalışın.
 • Eşinizi sakın arada bırakmayın.
 • Tavsiyeleri dinleyin ve ona ayak uydurun.
 • Eşiniz olmadan ikili diyaloglara girmeyin.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Kıskanç Kaynana Nasıl Anlaşılır yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın