Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Belden Sıvı Aldıranların Yorumları – Belden Sıvı Alınması

Belden Sıvı Aldıranların Yorumları – Belden Sıvı Alınması

Belden Sıvı Aldıranların Yorumları ve Belden Sıvı Alınması yazımız ile karşınızdayız. Genellikle halk arasında belden sıvı alma olarak bilinen Beyin Omurilik Sıvısı beyin ve omurilikte yer alan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı insan hayatı için çok önemlidir. Beyin omurilik sıvısının içerisinde ve dolaşımında yaşanabilecek en ufak bir sıkıntı beyne çok ciddi hasar verebilir. Bu yüzden insan hayatı için çok önemlidir.

Beyin omurilik sıvısı sayesinde insan beyni beynin etrafında olduğu için sanki beyni kutu içerisine almış gibidir. Etrafını ise bu sıvılar oluşturmaktadır. Fakat bu sadece beyinde değil omurilikte de bulunabilir. Yazımız içerisinde belden sıvı aldıran insanların yorumlarından bahsedeceğiz.

Belden Sıvı Alınması

Belden Sıvı Alınması
Belden Sıvı Alınması

Omurilik zarı etrafında bulunan Beyin omurilik sıvısı birçok hastalığın teşhisi için doktorlar tarafından iğne yardımıyla alınmaktadır. Fakat insanlar genellikle ön yargıyla yaklaşıp aldırmazsak olur mu diye sormaktadır. Maalesef doğru teşhisi koyabilmek için Belden Sıvı Alınması gerekmektedir. Omurilikten sıvı alma riskleri elbette vardır. Fakat şu ana kadar hiç kimse belden sıvı aldırdıktan sonra şikayetçi olmamıştır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Prostrolane İğne Fiyatı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bebeklerde Belden Sıvı Aldıranların Yorumları

Bebeklerde hastalığın teşhisi için Beyin omurilik sıvısı alınmaktadır. Bu kesinlikle doğru sonuç vermesi için çok önemlidir. Çünkü löseminin veya lenfomanın beyne sıçrayıp sıçramadığını anlamak için sıvı alınmaktadır. İşte Bebeklerde Belden Sıvı Aldıranların Yorumları şu şekildedir:

 • Bebeğim belinden sıvı aldırdı sonra birkaç gün boyunca sürekli ağladı.
 • Kesin teşhis için yaptırmanız gerekir çocuğunuz en fazla 2 gün ağrı çeker daha sonra mutlu yaşayabilir.
 • İyi ki yaptırmışım doktorlar erken teşhis koydu ve tedaviye başladılar.

Belden Sıvı Aldıranların Yorumları

İnsanlar belden sıvı aldırmadan önce yaptıran insanların yorumlarını merak etmektedir. Böylece kendilerini bu işleme hazırlayıp girmek isterler. Belden sıvı aldırmak ağrısız bir işlemdir. Doktorlar doğru teşhisi koyması için bu sıvıyı almak zorundadır. İşte Belden Sıvı Aldıranların Yorumları şu şekildedir:

 • İğneyi olduğum gün hiç ayağa kalkamadım. İnanılmaz baş ağrısı yaptı.
 • İşlem sırasında hiç ağrı hissetmedim. Fakat işlem bitince başım dönmeye başladı galiba yeterince dinlenmedim.
 • 2 gün boyunca sadece uzanıp yattım. Hiçbir ağrı hissetmedim.

Belden Sıvı Alındıktan Sonra Baş Ağrısı Ne Zaman Geçer?

Belden sıvı alınma işlemi aslında oldukça basit bir işlemdir. Öyle abartıldığı kadar korkulacak bir şey yoktur. Ayrıca lokal anestezi ile yapıldığı için ağrı olmaz. Fakat sıvı alındıktan sonra kafa içindeki basınç azaldığı için ağrı hissedilmektedir. Genellikle işlem bittiği zaman baş ağrısı olmaması için 2-3 saat istirahat edilmesi söylenir. Fakat buna uymayan hastalar maalesef baş dönmesi ve baş ağrısı yaşayabilir. Bu ağrı 1 veya 2 gün içerisinde geçecektir. Böylece Belden Sıvı Alındıktan Sonra Baş Ağrısı Ne Zaman Geçer? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Belden Alınan Sıvı Kaç Günde Çıkar?

Belden Alınan Sıvı Kaç Günde Çıkar? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu sıvı insanın beyin ve omuriliğinde özellikle iltihap veya mikrobik hastalıklarının teşhisi için yapılmak zorundadır. İğneyle belden sıvı alındıktan sonra baş ağrınızın olması gayet normaldir. Bu yüzden uzanarak istirahat etmeniz gerekmektedir. Belden sıvı almanın zararları olarak yalnızca bunu söyleyebiliriz. Belden alınan sıvının sonucu en fazla 2 gün içerisinde çıkacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tilcotil Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Belden Sıvı Alındıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Belden sıvı alındıktan sonra kesinlikle uzanmanız gerekir. Çünkü kafanızın içerisindeki basınç azaldığı için baş ağrımaktadır. Bu yüzden ayağa kalkarken veya otururken 1-2 gün boyunca başını ağrıyabilir. Fakat bazı hastalarda bununla birlikte mide bulantısı da gözükmektedir. Uzanıp istirahat etmenin yanı sıra bol bol sıvı tüketmelisiniz. Böylece kendinizi daha iyi hissedeceksinizdir. İşte Belden Sıvı Alındıktan Sonra Ne Yapılmalı? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Belden Su Alma Acır Mı?

Belden Su Alma Acır Mı? Sorusu insanların sık sık merak ettiği bir konudur. Hayır söylenildiği kadar acı veren bir işlem değildir. Hatta hiç acı veren bir işlem değildir de diyebiliriz. Çünkü lokal anestezi aldığınız için acı hissetmezsiniz. Yalnızca kısa bir süre içerisinde belinizden sıvı alınır ve işlem biter. Daha sonra istirahat etmeniz gerekmektedir.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Belden Sıvı Aldıranların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.7/5 - (3 Oy)
“Belden Sıvı Aldıranların Yorumları – Belden Sıvı Alınması” üzerine 10 yorum
 1. Hacetepe belimden su alındı korkudan titriyordum doktatlari okadar güzle ilgilendiki ve duamı edip uzandım sadece iğneyi hissettim başkada bişey olmadı yani korkulcak bı acısı yok bol su içip dinlenin herkese geçmiş olsun

  Cevapla
  • Şuan bir çok araştirma yaptım benden de bel sıvısı istiyorlar ve ben fazlasıyla korkuyorum sizce aldirmalimiyim lütfen cvp verin

   Cevapla
   • Eğer alanında uzman değilse tavsiye etmiyorum benden almaya çalıştılar tam 30 kez denediler ve felç kalmadığıma şükrediyorum ama galiba sinirlerim çok büyük hasar gördü 2 yıldır ağrılarım yüzünden gün yüzü görmüyorum

   • Yapılırken ağrı oluyor tabiki çünkü omuriliginize iğne giriyor ama asıl sıkıntı yapıldıktan sonra başlıyor çok şiddetli baş ağrıları başlıyor sürekli kusma da bu a eşlik ediyor 5 günde 10 paket serum vurundum hala da ağrılarım var. Yaptırdıktan sonra bolca sıvı va kafein içeren içecekler icmelisiniz kesinlikle icmelisiniz günde 3 veya 4 litre su icmelisiniz.

 2. Bende çok korkarak gittim ama sadece iğneyi hissettim 10dk gibi bizamanda bitti yarım saatdinlenip eve geldim korkulcak bişey yok bol su içip dinlenin gerçekten acısı yok korkmayın

  Cevapla
  • Bende de aldılar.2 gün geçti ama baş ağrısı geçmedi.Ayaga kalktigim zaman çok kötü başım ağrıyor,yuruyemiyorum bile

   Cevapla
  • Benden almaya çalıştılar 4 kere denediler başarısız oldular aşırı korktum. Nerede aldırdınız sıvıyı alam kişi çok önemliymiş

   Cevapla
 3. Suyu aldıktan sonra ne gibi bir tedavi oluyor bende unutkanlık oluyor bu su almak neyi tedavi ediyor. Anlayamadım…

  Cevapla
 4. cam ve sakura da elpi oldum yani belden su alma islemi bu hic agri aci duymadim sadece belim cok agriyor islem sonrasi galiba herkeste farkli reaksiyon gosteriyor korkmayin inter izlemeyin sakin olun ufak bi islem gercekten kendimi cok sisirmisim gerek yokmus herkese gecmis olsun

  Cevapla
Yorum yapın