Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor

WhatsApp’a girmeden mesaj gelmiyor sorusu hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından en sık merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. WhatsApp, her gün milyarlarca kişinin aktif olarak kullandığı mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Bu denli yoğun kullanımı elbette sonucunda çeşitli hataların ya da sorunların çıkabilmesine de olanak tanıyor. WhatsApp’a girmeden mesaj gelmemesi yani mesajların bildirim olarak düşmemesi büyük bir sorundur. Bu noktada oluşacak pek çok olumsuz durum olaca gibi bu sorun yüzünden büyük mağduriyetler de meydana gelir.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor
WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor

WhatsApp’a girmeden mesaj gelmiyorsa yapılması gereken ilk şey WhatsApp’ı güncellemektir. Uygulamalar bu gibi sorunların ardından ekiplerin çalışması sonucunda güncellenerek sorunların üstesinden gelir. Böyle bir önlem alınıp alınmadığını anlamak için de uygulama mağazasına girip WhatsApp yazarak uygulamanın son sürüm olup olmadığını anlamak mümkündür. WhatsApp’a güncelleme gelmişse uygulamayı güncelleyerek hatadan kurtulabilirsiniz. Eğer güncelleme gelmemişse WhatsApp önbelleğini temizlemek çoğu zaman sorunu çözecektir. Önbelleğin yeteri kadar dolmuş olması yeni mesajların belleğe alınamaması gibi sorunları ortaya çıkar

WhatsApp’tan Bildirim Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

WhatsApp’tan bildirim gelmiyor ne yapmalıyım diye merak edenlerin yapması gereken ilk şeyin bildirim ayarlarını kontrol etmek olduğu görülüyor. WhatsApp’ın tüm bildirimlerinin açık olduğundan emin olunduğu halde herhangi bir şekilde bildirim alınamıyorsa telefonu kapatıp açmak bir çözüm olabilir. Bu yöntem sayesin de telefonun beynini resetlemek mümkün olabileceği gibi WhatsApp’ın bildirim sorunu da çözümlenir. Eğer telefonu kapatıp açtıktan sonra halen bildirim gelmemeye devam ediyorsa uygulamayı silip yeniden yüklemek de faydalı olacaktır.

Uygulamayı yeniden indirdikten sonra bildirim gelmeme olasılığı son derece düşük olabileceği gibi bu noktada denenmesi gereken bir diğer yöntem telefonu sıfırlamaktır. Sorunun WhatsApp değil de telefondan kaynaklanma ihtimaline karşın telefonu fabrika ayarlarına döndürdükten sonra yeniden WhatsApp’ı kurmak gerekir. Buna ek olarak aşağıdaki adımları izleyerek arka plan verisini etkinleştirmek de bildirim sorununu çözer:

  • Ayarlara girin ve Uygulamalar simgesine tıklayın.
  • WhatsApp uygulamasını seçin.
  • Veri kullanımı kısmına giriş yapın.
  • Wi-Fi butonuna tıklayarak aktif hale getirin.
  • Arka plan verisi özelliğini etkinleştirin.

Bu işlemin ardından WhatsApp’ın bildirim gelmeme problemi büyük olasılıkla çözülecektir.

Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!

WhatsApp Engelleyenleri Görme Programı – Ücretsiz
Whatsapp Boş Mesaj – Whatsapp Hakkımda Boş Bırakma
WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor – Sorun Çözüldü!

WhatsApp Bildirimleri Neden Geç Gelir?

WhatsApp bildirimleri neden geç gelir sorusu her gün milyonlarca kişi tarafından internet üzerinde araştırılıyor. WhatsApp’ın bildirimlerinin hiç gelmemesi bir sorun olduğu gibi bazen geç de gelebiliyor. Geç gelmelerin temel nedeni genellikle önbelleğin. Dolu olması ve yeni mesajların belleğe eklenemiyor ya da geç eklenebiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu çözmek için telefonun Ayarlar bölümüne girerek WhatsApp’ı seçip önbelleği temizlemek yeterli olur.

WhatsApp Bildirimleri Neden Gelmiyor iPhone?

Bildirimler neden Gelmiyor kullanıcıları tarafından da mustarip olunan dertler arasında yer alıyor. WhatsApp mesajlarının gelmemesi sorunu aslında iPhone ve Android kullanıcılarının ortak nedenlerinden dolayı meydana geliyor. Bu durumun çoğu zaman önbellekten dolayı oluşması. İOS hem de Android kullanıcılarının ortak sorunları arasında yer alıyor.

WhatsApp bildirimleri açık olduğu halde telefonun ekranına düşmemesi. Sorununun çözümü çoğu zaman iPhone için de geçerli olmak üzere önbelleği temizlemektir. Önbelleği temizleyerek bu sorun kalıcı olarak çözüme kavuşturur. Buna ek olarak çözümlerden biri de uygulamayı silip yeniden yüklemektir. Bu durum olası problemlerin önüne geçmek için sıkça tercih edilen ideal çözüm yöntemlerinden birisidir. Uygulamayı yeniden yükleyip kurulumunu yaptıktan sonra öncesinde alınan hatanın artık alınmıyor olması muhtemeldir. Bu çözüm de işe yaramıyorsa cihazı sıfırlamak iyi bir seçenek.

“Heyecan Verici İçeriklerimize Göz Atarken, Sayfamızdaki bizdekalmasin.com Diğer Yazılara da Göz Atabilirsiniz!”

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın