Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Brezilya Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Brezilya Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Brezilya Asgari Ücret 2024 en çok merak edilenler arasındadır. Sürekli merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Brezilya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları sizlere aktaracağız. Brezilya Reali, Euro ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. İş fırsatları ve Brezilya yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Bu tarz yazılar dikkatinizi çekiyorsa asgari ücret kategorimize göz atmanızı öneriyoruz.

Brezilya’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Güney Amerika kıtasında yer alan, bu bölgenin en kalabalık ve en büyük ülkesi Brezilya’da Asgari Ücret 1212 Brezilya Reali’dir. Bu da 8079 ₺‘ye tekabül etmektedir. Dolar bazlı olarak 248 $, Euro bazlı olarak da 231 €‘ya denk gelmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında asgari ücret hemen hemen aynı diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar pek de rahat bir yaşam sürdüremiyorlar.

Brezilya’da Saatlik Ücret0.34 Dolar6.31 TL1.675 Brezilya Reali
Brezilya’da Aylık Ücret248 Dolar4641 TL1206 Brezilya Reali
Brezilya’da Ortalama Maaş580 Dolar10720 TL2822 Brezilya Reali

Brezilya Yaşam Maliyeti

Bir litre benzinin 1.08€ olduğu Brezilya’da tek gidişlik toplu taşıma bileti 0.98€’dur. Diğer ülkelere göre daha pahalı bir yaşam geçmektedir. Bununla birlikte Dünyanın en ünlü festivali ve en büyük karnavalı Rio Karnavalı bu ülkeye aittir. Oldukça fazla turist çeken bu bölgede eğlence mekanları oldukça fazladır. Biraz pahalı olan bu bölgede çalışan insanlar burada kazandıkları parayla yaşamlarını daha rahat bir şekilde geçirmektedir. Brezilya Yaşam Maliyetini bu şekilde özetleyebiliriz. Ayrıca dilerseniz buna benzer Sri Lanka Asgari Ücret yazımızı da okuyabilirsiniz.

Brezilya Yaşam Şartları

Brezilya Yaşam Şartları Brezilya tek başınıza dolaşabileceğiniz bir ülke değildir. Çünkü bu ülkenin belli yerlerinde çeteler sokakların başında beklemektedir. Bu yüzden güvenli bir ülke değildir. Eğitim seviyesi ilerlememiş olan bu ülkede Spor ve özellikle futbol çok ileri seviyededir.

Futbolun anavatanı olarak Brezilya nitelendirilir. Sadece futbol değil diğer spor branşlarında da çok önemli başarıları olan önemli bir ülkedir. Ülkenin dezavantajlarından biride bir dönem hariç sürekli yaz mevsimi yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak çok sıcak bir ülkedir. Brezilya yaşam şartlarını da bu şekilde özetleyebiliriz.

Brezilya Asgari Ücret Kaç Dolar?

Brezilya Asgari Ücret Kaç Dolar?
Brezilya Asgari Ücret Kaç Dolar?

Brezilya asgari ücret 248 dolardır. Bu parayla geçinmek insanlar için oldukça zordur. Bu yüzden birçok çocuğun hayali futbolcu olmaktadır. Buna örnek olarak birçok dünya yıldızı gösterilebilir. Buna benzer birçok dünya yıldızı da ülkemizde de oynamıştır. Ülkemiz ile hemen hemen aynı asgari ücrete sahiptirler.

Brezilya Yaşam Pahalı Mı?

Brezilya’da asgari ücretle çalışan bir insan için yaşam biraz pahalıdır. Fakat ortalama maaş alan bir işçi için market fiyatları uygun olabilir. Brezilya Yaşam Pahalı Mı? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Brezilya Market Fiyatları sizlerle;

250 Gram ekmek0.67€
12’li yumurta1.43€
Bir litre süt0.80€
1 kg domates1.21€
1 kg elma1.50€

Brezilya’da Ev Kiraları

Brezilya ev kiraları olarak yaklaşık 280€ ile 400€ arasında değişmektedir. Güvenli olmayan bölgelerde tek yatak odalı bir dairenin kirası 283€’dur. Fakat merkezde, güzel bir konuma sahip olunan bir yerde ortalama ev kiraları 392€’dur. Asgari ücretle çalışan bir kişi ayda kazandığı parayla kira verememektedir. Ayrıca dilerseniz buna benzer Libya Asgari Ücret yazımızı da okuyabilirsiniz.

Brezilya Ev Fiyatları

Ben ev kiralamak istemiyorum doğrudan Brezilya’dan ev satın alacağım diyenler için güncel fiyatları sizler için derledik. Tabi ki fiyatlar her şehre göre oldukça değişmektedir. Ancak fikir vermesi açısında birkaç şehrin fiyatlarını vereceğiz.

Çevre illerde metre kare başına ev fiyatları800€
Merkezde metre kare başına ev fiyatları1100€
Brezilya Ev Fiyatları

Brezilya Ortalama Maaş Ne Kadardır?

Özellikle ortalama maaşlar her şehre göre farklılık göstermektedir. Merkezi olan Salvador şehrinde maaşlar daha fazladır. Ancak uberlandia şehrinde ise maaşlar oldukça azdır.

ŞehirOrtalama Maaş yıllık )
Salvador2.500.000 TL
Maceio1.400.000 TL
Geniş alan1.200.000 TL
guarulhos1.100.000 TL
Ribeirão Preto1.000.000 TL
Jaboatao dos Guararapes900.000 TL
Sao Paulo700.000 TL
uberlândia650.000 TL
Rio de Janeiro550.000 TL
Sao José dos Campos450.000 TL
Brezilya Ortalama Maaş Ne Kadardır?

Brezilya İş Fırsatları

Brezilya İş Fırsatları Brezilya’da çalışma izni alabilirseniz farklı sektörlerde iş sahibi olabilirsiniz. Özellikle Kahve alım satımında önemli bir konuma sahiptir. Bunun dışında kakao ve şeker kamışı da en çok üretilen ürünler arasındadır. Nitelikli bir iş sahibi olmak istiyorsanız ülkede konuşulan Portekizce dilini iyi bilmelisiniz. Turizm sektörünün de gelişmiş olmasından dolayı bu ülke karnaval zamanı tam çalışılacak yerlerden biridir.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Brezilya Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın