Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » İzlanda Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

İzlanda Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

İzlanda Asgari Ücret son zamanlarda en çok aratılan konulardandır. Sürekli merak edilecek ve güncelliğini her zaman koruyacak olan İzlanda Asgari Ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. İzlanda Kronu, Türk Lirası cinsinden de ücretleri ve İzlanda’da asgari ücret ne kadar olduğunu öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İzlanda Asgari Ücret Ne Kadar?

İzlanda Asgari Ücret Ne Kadar?
İzlanda Asgari Ücret Ne Kadar?

Öncelikle İzlanda, Atlas Okyanusu’nun Kuzeyinde Norveç ve Britanya Adaları’nın arasında yer alan bir ada ülkesidir. İzlanda’da Asgari ücret 564.000 İzlanda Kronudur. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde 38.500 TL’ye tekabül etmektedir. Ülkemiz Türkiye ile kıyasladığımızda hayat standartları ve refah seviyesi oldukça yüksektir. Alım güçleri yüksek olduğundan, insanlar rahat bir yaşam sürdürmektedir.

İzlanda Yaşam Maliyeti 🌟

İzlanda Yaşam Maliyeti
İzlanda Yaşam Maliyeti

Ülkede benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak 2.206 Euro’dur. Bu da İzlanda’da benzin fiyatlarının ülkemizden daha ucuz olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda İzlanda yaşam maliyeti ülkemize göre daha uygundur.

İzlanda Market Fiyatları

İzlanda Market Fiyatları
İzlanda Market Fiyatları

Bu başlığımızın altında sizlere en çok merak edilenler arasında yer alan İzlanda Market Fiyatları, özellikle et, meyve sebze ve en çok tüketilen gıdaların fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede üretim durumundan ve imkanlarından dolayı en çok tüketilen gıda fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Gürcistan Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • 12’li yumurta: 3.50 Euro
 • 1 litre süt: 2.00 Euro
 • beyaz ekmek (500 gram): 1.50 Euro
 • 1 kg pirinç: 3.00 Euro
 • 1.5 litre su: 1.00 Euro
 • 1 kg domates: 4.00 Euro

İzlanda’da Yaşam Şartları

İzlanda, eğitim seviyesi yüksek bunun yanında sosyal ve kültürel açıdan da oldukça zengin bir ülkedir. Kendi halkı için refah seviyesi oldukça yüksektir. Fakat Türk Lirası karşısındaki değeri oldukça yüksek olduğundan ülkemizden İzlanda’ya giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimali olduğunu söylemeliyiz.

İzlanda’da Asgari Ücret Kaç Kron?

Atlas Okyanusu’nun Kuzeyin tarafında volkanik bir ada üzerinde kurulan ve etrafındaki çok sayıda küçük adacıklardan meydana gelmiş bir devlet. Bir ada ülkesi olduğundan mütevellit, en yakın komşusu olan Grönland bile ona 350 km uzaklıktadır. Bunun yanında İzlanda’da asgari ücret 564.00 İzlanda kronudur. Bu da yaklaşık olarak 38.500TL’ye ve 1.723 Euro’ya denk gelmektedir. Buna bağlı olarak asgari ücret diğer dünya ülkelerine göre yüksektir diyebiliriz.

İzlanda'da Asgari Ücret Kaç Kron?
İzlanda’da Asgari Ücret Kaç Kron?

İzlanda Ev Kiraları

Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda, refah seviyesi yüksek bir ada ülkesidir. Bu ülkedeki ev kiraları da şehirden şehre değişiklik göstermektedir. Ancak İzlanda da ortalama ev kiraları şu şekildedir:

 • 1+1 apartman daireleri (şehir merkezine yakın): 1550 Euro
 • 1+1 apartman daireleri (şehir merkezinden uzak): 1250 Euro
 • 3+1 apartman dairesi (şehir merkezinden uzak): 2400 Euro
 • 3+1 apartman dairesi (şehir merkezine yakın): 2100 Euro

İzlanda’da Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Bu ülkede işsizlik oranı çok düşüktür. Bu ada ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler turizm, inşaat, yazılım, otomotiv, idari işler ve sanayi sektörlerinde yer almaktadır. Bunların yanında balıkçılık sektöründe de iş imkanları bulunmaktadır.

İzlanda’da Ev Kiraları Ne Kadar?

İzlanda’da Ev Kiraları ne kadar? sıkça merak edilen bir konudur. İzlanda’da yaşayan insanların ev fiyatlarına ne kadar ödedikleri hakkında bilgileri aşağıda görmüş olduğunuz fiyatlandırma listesinden bakabilirsiniz.

 • Merkezde tek kişilik yatak odalı dairenin aylık kirası= 1,364.20€
 • Banliyöde tek kişilik yatak odalı dairenin aylık kirası= 1,132.30€
 • Merkezde 3 kişilik yatak odalı dairenin aylık kirası= 2,081.59€
 • Banliyöde 3 kişilik yatak odalı dairenin aylık kirası= 1,756.67€
 • Merkezde bir kişilik dairenin metrekare başına fiyatı= 4,255.70€
 • Banliyöde bir kişilik dairenin metrekare başına fiyatı= 3,262.44€

Ayrıca, İzlanda asgari ücret ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İzlanda Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın