Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » İsrail Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2023

İsrail Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2023

İsrail Asgari Ücret 2023 en çok merak edilen konulardan biridir. Son zamanlarda sıklıkla adını duyduğumuz İsrail’de asgari ücreti, market fiyatlarını, iş imkanlarını ve İsrail yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. İsrail’de asgari ücreti Şekel, Euro ve Türk Lirası cinsinden de öğreneceksiniz. Son derece özenle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İsrail’de asgari ücretin ne kadar olduğunu merak ediyor musunuz? Bu yazımızda detaylarıyla birlikte açıkladık.

İsrail Asgari Ücret Ne Kadar?

İsmini sıkça duyduğumuz Orta Doğu Akdeniz kıyısında bulunan İsrail’de Asgari Ücret 4650 Şekel’dir. Bu da 1300 Euro’ya tekabül etmektedir. İsrail’in asgari ücreti TL bazında ise 22840 Türk Lirası’dır. Ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları oldukça yüksektir. Alım güçlerinin yüksek olmasından dolayı İsrail ekonomisi çok iyidir. Bunların dışında eğitime çok fazla önem verdikleri için insanlar genellikle vasıflı işlerde çalışmaktadır.

İsrail’de Asgari Ücret Kaç Dolar?

İnsanlar Türkiye ve İsrail arasındaki bağın güçlenmesi ile beraber İsrail’de asgari ücret kaç dolar? sorusunun cevabını öğrenmek istiyor. İsrail’de asgari ücretle çalışan pek fazla insan bulunmamaktadır. Fakat yine de biz ücretini söyleyelim. Burada asgari ücret 1420 Dolar‘dır.

İsrail Yaşam Maliyeti

Bir işçi aylık ortalama olarak 2100 Euro kazanmaktadır. Bu parayla çok rahat yaşamını sürdürebilmektedir. Bir litre benzin yaklaşık olarak 1.80€ olduğu için bu maaş ile araç kullanmak oldukça avantajlıdır. Bunun dışında ülkede çalışan bir doktor veya mühendis 4200 Euro’dan fazla para kazanmaktadır. Fakat asgari ücretle çalışan bir işçi de hayatını çok rahat bir şekilde yaşayabilmektedir. İsrail yaşam maliyeti açısından kazanılan paraya bakarak oldukça uygun bir yerdir. İsrail’de market fiyatları ise şu şekildedir;

  • 250 gram ekmek = 1.10€
  • 12’li yumurta = 3.42€
  • Bir litre süt = 1.63€
  • MC Donalds Menüsü = 13.10€
  • Kot pantolon = 80€
  • Toplu taşıma bileti = 1.70€

İsrail Asgari Ücret Kaç Şekel?

Güney bölgesi tamamen Necef Çölü ile kaplı olan İsrail’de asgari ücret 4650 Şekel’dir. Türk Lirasına çevirdiğimizde ise 22840 TL olmaktadır. Bu para hem ülke içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş oldukça iyidir. Çünkü bu para ile istedikleri her şeyi rahatlıkla satın alabilirler.

İsrail Asgari Ücret Kaç Şekel?
İsrail Asgari Ücret Kaç Şekel?

İsrail Ürün Listesi

Son zamanlarda oldukça fazla aratılan İsrail ürün listesi şu şekildedir;

  • Giyim sektöründe: Nike, Adidas, Polo, Calvin Klein, Timberland
  • Gıda sektöründe: Danone, McDonald’s, Sırma, First, Milka
  • İçecek sektöründe: Coca cola, Pepsi, Yedigün, Cappy, Akmina
  • Temizlik sektöründe: Ace, Ariel, Domestos, Colgate

İsrail Yaşam Şartları

İsrail birçok kültürü bir arada bulunduran çok güzel bir ülkedir. Eğitim açısından Ortadoğunun en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Fakat iklim şartları bakımından Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları oldukça sıcak olan bu ülkede kışları da bir o kadar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gezilecek yer bakımından oldukça zengindir. Fakat bu ülke güvenli olmamasından dolayı rahat bir şekilde seyahat edemeyebilirsiniz. Sizlere burada İsrail yaşam şartları hakkında bilgiler verdik.

İsrail İş İlanları

İsrail coğrafi konumundan dolayı değerli madenlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden İsrail İş ilanları önemli konumdadır. Dünya’ya bir çok kendi ürününü satan bu ülke ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır. Çalışanlara kolay yaşam ve çalışma olanakları sunan İsrail’de çalışma ve oturma izni almak bir o kadar zordur. Kendi nüfusunun onda biri kamu veya özel sektörde güvenlik hizmetlerinde çalışmaktadır. Yazılım firmaları çok yüksek vasıflı çalışan aramaktadır. Bunların dışında tır şoförü, dozer ve vinç operatörü gibi işlerde oldukça fazla iş imkanı bulunmaktadır. Ayrıca İsrail’de çalışan Türkleri görme olasılığınız epey fazladır.

İsrail’de İşçi Maaşı Ne Kadar?

İnsanların İsrail’de iş bulabilme ihtimali olduğu için oradaki işçi maaşları ne kadardır diye düşünüyor olabilirler. İşte İsrail’de İşçi Maaşı aylık ortalama 6990 şekeldir. Çalışanların yaptıkları işe oranla bu miktar daha da artmaktadır. Genel olarak aldıkları maaşlarla rahatlıkla geçinebiliyorlar.

İsrail’de Ev Kiraları

Burada yaşamak isteyen insanlar acaba İsrail ev kiraları ne kadar? gibi soruları merak etmektedir.

İsrail Ev KiralarıAylık Kira
Şehir merkezinde 1 yatak odalı daire4.175 Yeni İsrail şekeli
Şehir merkezinden uzak 1 yatak odalı daire3.360 Yeni İsrail şekeli
Şehir merkezinde 3 yatak odalı daire6.715 Yeni İsrail şekeli
Şehir merkezinden uzak 3 yatak odalı daire5.050 Yeni İsrail şekeli

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak İsrail Asgari Ücret 2023 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
“İsrail Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2023” üzerine 3 yorum
Yorum yapın