İsrail Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

İsrail Asgari Ücret 2022 en çok merak edilen konulardan biridir. Son zamanlarda sıklıkla adını duyduğumuz İsrail’de asgari ücreti, market fiyatlarını, iş imkanlarını ve İsrail yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. İsrail’de asgari ücreti Şekel, Euro ve Türk Lirası cinsinden de öğreneceksiniz. Son derece özenle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İsrail Asgari Ücret Ne Kadar?

İsmini sıkça duyduğumuz Orta Doğu Akdeniz kıyısında bulunan İsrail’de Asgari Ücret 4650 Şekel’dir. Bu da 1300 Euro’ya tekabül etmektedir. İsrail’in asgari ücreti TL bazında ise 22840 Türk Lirası’dır. Ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları oldukça yüksektir. Alım güçlerinin yüksek olmasından dolayı İsrail ekonomisi çok iyidir. Bunların dışında eğitime çok fazla önem verdikleri için insanlar genellikle vasıflı işlerde çalışmaktadır.

İsrail Yaşam Maliyeti

Bir işçi aylık ortalama olarak 2100 Euro kazanmaktadır. Bu parayla çok rahat yaşamını sürdürebilmektedir. Bir litre benzin yaklaşık olarak 1.80€ olduğu için bu maaş ile araç kullanmak oldukça avantajlıdır. Bunun dışında ülkede çalışan bir doktor veya mühendis 4200 Euro’dan fazla para kazanmaktadır. Fakat asgari ücretle çalışan bir işçi de hayatını çok rahat bir şekilde yaşayabilmektedir. İsrail yaşam maliyeti açısından kazanılan paraya bakarak oldukça uygun bir yerdir. İsrail’de market fiyatları ise şu şekildedir;

  • 250 gram ekmek = 1.10€
  • 12’li yumurta = 3.42€
  • Bir litre süt = 1.63€
  • MC Donalds Menüsü = 13.10€
  • Kot pantolon = 80€
  • Toplu taşıma bileti = 1.70€

İsrail Asgari Ücret Kaç Şekel?

Güney bölgesi tamamen Necef Çölü ile kaplı olan İsrail’de asgari ücret 4650 Şekel’dir. Türk Lirasına çevirdiğimizde ise 22840 TL olmaktadır. Bu para hem ülke içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş oldukça iyidir. Çünkü bu para ile istedikleri her şeyi rahatlıkla satın alabilirler.

İsrail Asgari Ücret Kaç Şekel?
İsrail Asgari Ücret Kaç Şekel?

İsrail Ürün Listesi

Son zamanlarda oldukça fazla aratılan İsrail ürün listesi şu şekildedir;

Giyim sektöründe: Nike, Adidas, Polo, Calvin Klein, Timberland

Gıda sektöründe: Danone, McDonald’s, Sırma, First, Milka

İçecek sektöründe: Coca cola, Pepsi, Yedigün, Cappy, Akmina

Temizlik sektöründe: Ace, Ariel, Domestos, Colgate

İsrail Yaşam Şartları

İsrail birçok kültürü bir arada bulunduran çok güzel bir ülkedir. Eğitim açısından Ortadoğunun en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Fakat iklim şartları bakımından Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları oldukça sıcak olan bu ülkede kışları da bir o kadar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gezilecek yer bakımından oldukça zengindir. Fakat bu ülke güvenli olmamasından dolayı rahat bir şekilde seyahat edemeyebilirsiniz.

İsrail İş İlanları

İsrail coğrafi konumundan dolayı değerli madenlere ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’ya bir çok kendi ürününü satan bu ülke ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır. Çalışanlara kolay yaşam ve çalışma olanakları sunan İsrail’de çalışma ve oturma izni almak bir o kadar zordur. Kendi nüfusunun onda biri kamu veya özel sektörde güvenlik hizmetlerinde çalışmaktadır. Yazılım firmaları çok yüksek vasıflı çalışan aramaktadır. Bunların dışında tır şoförü, dozer ve vinç operatörü gibi işlerde oldukça fazla iş imkanı bulunmaktadır.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İsrail Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)

“İsrail Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022” üzerine 2 yorum

Yorum yapın