Moritanya Asgari Ücret 2022 – Yaşam Maliyeti

Moritanya Asgari Ücret Yazımız ile karşınızdayız. En çok merak edilen konulardan olup sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Moritanya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Moritanya Ugiyası ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Moritanya‘da Asgari Ücret Ne Kadar?

Moritanya'da Asgari Ücret Ne KadarPin
Moritanya’da Asgari Ücret Ne Kadar

Resmi olarak Moritanya İslam Cumhuriyeti olarak da bilinen bu ülke Afrika’da bulunan ve birçok doğal güzelliğe sahiptir. Bunun yanında Moritanya’da asgari ücret 3536 Moritanya Ugiyası’dır. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde 1673 TL’ye tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha düşük diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar rahat bir yaşam sağlayamamaktadır.

Moritanya Yaşam Maliyeti

Finansal olarak bakarsak, ülkede asgari ücret veya o civarda maaş alan kesim oldukça sıkıntı çekmektedir. Bunun yanında yiyecek içecek, yakıt, konaklama ve diğer masraflar göz önünde bulundurulduğunda Moritanya Yaşam Maliyeti bir hayli yüksek. Fakat dışarıdan farklı ülkelerden bu ülkeye giden kişiler için çok pahalı bir ülke olmadığını da belirtmek gerekmektedir.

Moritanya Asgari Ücreti Kaç Ugiya?

Moritanya, doğal zenginlikleri ve de bulunduğu Afrika bölgesinde oldukça öneme sahiptir. Ülkemizden de birçok ziyaretçinin gittiği bu ülkede asgari ücret 3536 Moritanya Ugiyasıdır. Bu da 1673 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Euro bazlı bakacak olursak da 93€ civarındadır. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin altında diyebiliriz.

Moritanya Market Fiyatları

Moritanya Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere özellikle en çok merak edilen ürünlerin yani et, meyve sebze ve diğer temek gıdaların Moritanya marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer istersiniz Irak Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 12’li yumurta: 2.3 Euro
  • Beyaz ekmek (500 gram): 4 Euro
  • Yerel peynir: 5 Euro
  • 1 Şişe su: 0.9 Euro
  • Litrelik süt: 1.5 Euro
  • 1 Kilo Elma: 1.8 Euro
  • 1 Kilo domates: 1.5 Euro

Moritanya Yaşam Şartları

Finansal açıdan insanı çok zorlayan pahalı bir şehir değildir. Fakat çok güvenli ve rahat bir şehir değil, internet gibi haberleşme ağları pek kuvvetli değil. Aktivite olarak yapabileceğiniz veya gezebileceğiniz yerler sınırlı. İş yapmanın oldukça zor olduğunu söyleyen Türkler mevcut. Eğitim ve sağlık kalitesi de ciddi manada düşük.

Moritanya Gece Hayatı

Ülke’de 2016 yılında çıkan bir yasaya göre gece kulüpleri, barlar ve discolar kapatılmıştır. Yani Moritanya Gece Hayatı maalesef yoktur. Buna alternatif olarak da pek bir şey bulunmamaktadır.

Moritanya’da Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Yıllardır süregelen balıkçılık, Moritanya kıyılarında da devam ediyor. 2015 yılında 52, günümüzde ise 100’ü aşkın tekne ile balıkçılık yapan Türk vatandaşlarımız, bunu uzun bir zamandır yapıyorlar. Balıkçılığın yanı sıra farklı turizm faaliyetleri de ülkede yapılacak işler arasındadır. Moritanya’da iş yapan Türk firmaları, genellikle inşaat sektöründeki önemli isimlerdir. Ayrıca Bosna Hersek asgari ücret yazımızı da okuyabilirsiniz.

Moritanya İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda sizlere çok merak edilen soruların yanıtlarını verdik.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Moritanya Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın