Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Moritanya Asgari Ücret 2024 – Güncel Balıkçılık Maaşları!

Moritanya Asgari Ücret 2024 – Güncel Balıkçılık Maaşları!

Moritanya Asgari Ücret Yazımız ile karşınızdayız. 2024 yılında Moritanya Balıkçılık Maaşları ne kadar açıklıyoruz. En çok merak edilen konulardan olup sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Moritanya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Moritanya Ugiyası ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Moritanya‘da Asgari Ücret Ne Kadar?⭐

Moritanya'da Asgari Ücret Ne Kadar
Moritanya’da Asgari Ücret Ne Kadar

Resmi olarak Moritanya İslam Cumhuriyeti olarak da bilinen bu ülke Afrika’da bulunan ve birçok doğal güzelliğe sahiptir. Bunun yanında Moritanya’da asgari ücret 3536 Moritanya Ugiyası’dır. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde 1790 TL’ye tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha düşük diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar rahat bir yaşam sağlayamamaktadır.

Moritanya Yaşam Maliyeti

Finansal olarak bakarsak, ülkede asgari ücret veya o civarda maaş alan kesim oldukça sıkıntı çekmektedir. Bunun yanında yiyecek içecek, yakıt, konaklama ve diğer masraflar göz önünde bulundurulduğunda Moritanya Yaşam Maliyeti bir hayli yüksek. Fakat dışarıdan farklı ülkelerden bu ülkeye giden kişiler için çok pahalı bir ülke olmadığını da belirtmek gerekmektedir.

Moritanya’da Ne İş Yapılır?

Ülke geneline baktığımızda halkın yoğun bir kısmı 3 sektöre yoğunlaşmışlardır. Bunların dışında da Moritanya’da balıkçılık yapılması çok olağandır. Balık şehri olarak da bilinmektedir.

  • Madencilik: ülkenin en önemli iş kaynaklarından biridir. Madencilik endüstrisine, demir cevheri madenciliği ve zenginleştirme hakimdir. Demir cevheri, ülkenin toplam ihracatının yaklaşık %38’ine katkıda bulunuyor. Diğer ana mineral ürünler arasında bakır, altın, tuz ve petrol bulunur. 
  • Bir diğer çalışılacak alan ise petrol endüstrisidir. Ülkede birçok şirketin petrol sahaları var ve bu da farklı iş fırsatları açıyor. Onlar da önemli ihracat. İngiltere, Çin ve diğerlerinden farklı şirketler ülkenin petrol rezervlerine yatırım yapıyor. Bu sektörde iş arayanlar için fırsatlar var. 
  • Tarım, yerel nüfusun çoğunun istihdam edildiği başka bir endüstridir. Hayvancılık, kırsal kesimde yaşayan insanlar için önemli bir gelir kaynağıdır. Tarımsal temelleri zayıf olmasına rağmen, işgücünün büyük bir yüzdesi tarım sektöründe çalışmaktadır. Ülke işgücünün yaklaşık %50’si bu sektörde istihdam edilmektedir.

Moritanya Asgari Ücreti Kaç Ugiya?

Moritanya, doğal zenginlikleri ve de bulunduğu Afrika bölgesinde oldukça öneme sahiptir. Ülkemizden de birçok ziyaretçinin gittiği bu ülkede asgari ücret 3536 Moritanya Ugiyasıdır. Bu da 1790 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Euro bazlı bakacak olursak da 93€ civarındadır. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin altında diyebiliriz.

Moritanya Market Fiyatları

Moritanya Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere özellikle en çok merak edilen ürünlerin yani et, meyve sebze ve diğer temek gıdaların Moritanya marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer istersiniz Irak Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 12’li yumurta: 2.3 Euro
  • Beyaz ekmek (500 gram): 4 Euro
  • Yerel peynir: 5 Euro
  • 1 Şişe su: 0.9 Euro
  • Litrelik süt: 1.5 Euro
  • 1 Kilo Elma: 1.8 Euro
  • 1 Kilo domates: 1.5 Euro

Moritanya Yaşam Şartları

Finansal açıdan insanı çok zorlayan pahalı bir şehir değildir. Fakat çok güvenli ve rahat bir şehir değil, internet gibi haberleşme ağları pek kuvvetli değil. Aktivite olarak yapabileceğiniz veya gezebileceğiniz yerler sınırlı. İş yapmanın oldukça zor olduğunu söyleyen Türkler mevcut. Eğitim ve sağlık kalitesi de ciddi manada düşük.

KategoriGider SektörüTahmini maliyet
AraçlarElektrik, Su, Isınma, İnternet hizmetleri, Faturasız mobil tarife237 ABD doları
Kiralama FiyatlarıDaire (1 oda) şehir içi ve şehir dışı,Daire (2-3 oda) Şehir içi ve şehir dışı.294 ABD doları550 ABD doları
Taşıma ücretiTek yön bilet, şehiriçi ulaşım, Taksi tarifesi, Benzin.0,56 ABD doları
Yiyecek ve içecekBakkal, Sebze, Et ve Kümes Hayvanları240 ABD Doları
Maaşlar ve FinansmanOrtalama aylık net maaş1.661 ABD doları
Moritanya Yaşam Şartları

Moritanya Gece Hayatı

Ülke’de 2016 yılında çıkan bir yasaya göre gece kulüpleri, barlar ve discolar kapatılmıştır. Yani Moritanya Gece Hayatı maalesef yoktur. Buna alternatif olarak da pek bir şey bulunmamaktadır.

Moritanya’da Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Yıllardır süregelen balıkçılık, Moritanya kıyılarında da devam ediyor. 2015 yılında 52, günümüzde ise 100’ü aşkın tekne ile balıkçılık yapan Türk vatandaşlarımız, bunu uzun bir zamandır yapıyorlar. Balıkçılığın yanı sıra farklı turizm faaliyetleri de ülkede yapılacak işler arasındadır. Moritanya’da iş yapan Türk firmaları, genellikle inşaat sektöründeki önemli isimlerdir. Ayrıca Bosna Hersek asgari ücret yazımızı da okuyabilirsiniz.

Moritanya Maaşları 2024

Aşağıdaki tablo, farklı sektörlere göre Moritanya’da çalışanlara verilen yıllık ortalama maaşları göstermektedir:

MesleklerYıllık Maaş (ABD Doları)
Moritanya Balıkçılık Maaşları7.202 ABD doları
Kimya Mühendisi15.227 ABD doları
Moda tasarımcısı6.500 ABD Doları
Yönetici Asistanı4.112 ABD doları
Muhasebeci4.486 ABD doları
Dişçi16.002 ABD doları
Endüstri Mühendisi5,510 ABD doları
operasyon Sorumlusu11.240 ABD doları
Makine Mühendisi6.202 ABD doları
Ürün Müdürü9.054 ABD doları
İçerik pazarlama9.191 ABD doları
Grafik Tasarımcı4.153 ABD doları
Bilgi Teknolojileri Yöneticisi11.378 ABD doları
Veri Bilimcisi10.825 ABD doları
Moritanya Maaşları 2024

Moritanya İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda sizlere çok merak edilen soruların yanıtlarını verdik.

Dilerseniz Moritanya balıkçılık maaşları konusu ile alakalı bilgilendirici videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Moritanya Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın