Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Kazakistan Asgari Ücret 2024 – Kazakistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Kazakistan Asgari Ücret 2024 – Kazakistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Kazakistan Asgari Ücret 2024 ve Kazakistan Asgari Ücret Kaç Dolar? en merak edilenler arasındadır. Kazakistan, 7 bağımsız Türk devletinden biridir. Bu nedenle kültürel benzerliklerimiz bir hayli fazla olan Kazakistan’da asgari ücreti, market fiyatlarını, iş imkanlarını ve Kazakistan yaşam maliyetini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Bunun yanında Kazakistan, resmi olarak Kazakistan Cumhuriyeti, Orta Asya’da bağımsız bir Türkiye ülkesidir. Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 9. ülkesi olan Kazakistan, aynı zamanda doğal kaynaklar açısından da oldukça zengin bir ülkedir.

Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kazakistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Kardeş ülkemiz olan Kazakistan, zengin bir kültüre, güzel ve lezzetli bir mutfağa, ve görüp gezilmesi gereken bir çok yere sahip olan çok güzel bir ülke. Bunun yanında Kazakistan’da Asgari Ücret 38 bin 720 Tenge’dir. Özellikle bu da Türk lirasına çevirdiğimizde yaklaşık olarak 5082 Türk lirasına tekabül etmektedir. Kazak asgari ücreti 154 dolardır. Bu meblağ dünya ve ülkemiz standartlarının epey altında kalmaktadır. Bu sebeple ülkede birçok insan geçim sıkıntısı yaşamaktadır.

Kazakistan’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Kazakistan'da Asgari Ücret Ne Kadar
Kazakistan’da Asgari Ücret Ne Kadar

Orta Asya ülkeleri arasında olan ve bizim ülkemizle de yakınlığı ile sürekli olarak gündeme gelen bir ülkedir. Gerek orada yapılan atılımlar gerekse inşaatlar dolayısıyla birçok vatandaşımız orada çalışmaktadır. Ayrıca devamlı da gelip gitmektedir. Kazakistan Asgari Ücret Ne Kadar? Sorusunun cevabı ise biraz düşük ve gariptir. Tam 154 dolardır. Asgari ücret ile çalışan bir kişiyi bulmanız da ekonomik nedenlerden ötürü imkansızdır.

Kazakistan Asgari Ücret 2024

Türk ülkeleri arasında yer alan ve ülkemizle iyi ilişkileri ile bilinen Kazakistan Asgari Ücret 2024 yılında 154 Dolar bandındadır. Bununla beraber dünya standartlarının altında olduğu gibi ülke içerisinde de bu parayla bir yaşam sürdürmek oldukça zordur. Özellikle de son dönemlerdeki enflasyon miktarı sebebiyle zorluk seviyesi artmaktadır.

Kazakistan Asgari Ücret 2024 🔵Fiyat ($)
Saatlik Asgari Ücret 🟡0,9125 $
Günlük Asgari Ücret 🔵7,33 $
Aylık Asgari Ücret 🟡154 $

Kazakistan Yaşam Maliyeti

Bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 0.580 dolardır. Bu da demek oluyor ki Kazakistan’da benzin fiyatları ülkemizden daha ucuzdur. Fakat son zamanlardaki bütün dünyaya etki eden ekonomik sıkıntılardan dolayı Kazakistan Yaşam Maliyeti artmış durumda. Ayrıca çeşitli giyim, yemek, ev masrafları ve giderler göz önünde bulundurulduğunda Kazakistan Asgari Ücret 2024 yılında yaşanamayacak bir ücrettir.

Kazakistan Market Fiyatları

Kazakistan market fiyatları, gıda fiyatları ve daha birçok ihtiyacın olduğu mali giderleri çok merak ediyorsunuz. Bu ülkede üretim durumundan dolayı aşağıdaki ürünlerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Şili asgari ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Bir somun ekmek: 0.32$
  • 1 Kilo peynir: 0.0063$
  • Bir şişe su: 0.47$
  • 12’li yumurta: 1.21$
  • 1 şişe süt: 0.80$
  • 1 şişe bira: 1.38$
  • Sosis veya soğuk et (kilo): 0.016$

Kazakistan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi olarak ve gezilecek yerler bakımından oldukça iyi ve zengin ve çeşitlere sahip bir ülke. Bununla beraber, kendi yerli halkı için refah seviyesi açısından pek de yeterli bir ülke olduğu söylenemez. Ancak ülkemizden Kazakistan’a gidecek olanlar için maddi anlamda çok zorlanmayacakları bir ülke olacaktır. Ayrıca bu yaşam şartlarını yerine getirmek için en merak edilen husus Kazakistan Asgari Ücret Kaç Dolar? Şeklindedir, bu da 90 dolar bandındadır.

Kazakistan’da Asgari Ücret Kaç Tenge?

Ülkemizin Kuzeybatısında yer alan ve nüfusunun büyük bir kısmı Müslüman olan Kazakistan’da Asgari Ücret 38 bin 720 Tenge’dir. Bu da yaklaşık olarak 5082 Türk Lirasına denk gelmektedir. Kısaca hem Kazakistan içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş bir hayli düşüktür. Alım gücü ve refah seviyesinin düşüklüğünü de bu maaşın miktarıyla ilişkilendirebiliriz.

Kazakistan'da Asgari Ücret Kaç Tenge?
Kazakistan’da Asgari Ücret Kaç Tenge?

Kazakistan’da İş Fırsatları

Bu ülkede ne iş yapılabilir? sorusuna genellikle petrol ve yeraltı kaynakları çok zengin olduğundan bu alandaki işler önerilmektedir. Bizim vatandaşlarımız da Kazakistan’a gidip birçok farklı sektörde iş kurmuşlardır. Bunun en temel sebebi, vergilendirme ve ülkemize olan kültürel ve coğrafi yakınlığıdır.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kazakistan Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.  

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın