Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Janumet 50 1000 Kullananlar Yorumları – Şeker Hastası Olanlar!

Janumet 50 1000 Kullananlar Yorumları – Şeker Hastası Olanlar!

Janumet 50 1000 kullananlar yorumları yazımız ile beraberiz. Bu ilaç tip II şeker hastalığı olan hastaların tedavilerinde kullanılmak için üretilmiştir. Bu yazımızda sizlere Janumet kullananlar yorumlarını bir araya getirmeye çalıştık. Umarız aklınızda en azından biraz bu ilaç hakkında fikir oluşabilir. Diyabet hastası iseniz ve bu ilaç nedir öğrenmek mi istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Janumet 50 1000 MG Nedir?

Janumet 50 1000 MG Nedir? Janumet ilacının içerisinde metformin ve sitagliptin adıyla iki adet etken madde bulunmaktadır. Kan şekerini düşürmesi ile bilinir.

56 tabletlik ambalajlarda piyasaya sunulmuştur. Her tabletin içerisinde 1000 mg metformin hidroklorür ve 50 mg sitagliptin etkin maddeleri bulunmaktadır.

Janumet Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Janumet Ne İçin Kullanılır? hakkında bilgiler verelim. İçerisindeki etken maddeleri beraber çalışarak tip II diyabeti (tip II şeker hastalığı) olan hastalarda kan şekeri seviyelerini kontrol altında tutmak için kullanılıyor.

Janumet yediğiniz öğünlerden sonra üretilen insülin düzeylerini artırmaya yardımcı olur ve vücudunuzun ürettiği şeker miktarını düşürür. Egzersiz ve diyet ile beraber kullanıldığında bu ilaç kan şekerinizi düşürmeye yardımcı olur.

Ayrıca, benzer bir ilaç olan Forziga Kullananların Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Janumet 50 1000 Kullanıcı Yorumları

İnsanlar genellikle bir ilacı kullanmadan önce bu ilacı daha önceden kullanmış kişilerin fikirlerine önem gösterirler. Çünkü akıllarındaki bazı soru işaretlerinin giderilmesinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Acaba gerçekten işe yarıyor mu?, etki süresi ne kadar? veya yan etkileri ne sıklıkla yaşıyorlar? gibi soruları merak etmektelerdir. Bizde Janumet 50 1000 Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 • Janumet kullanmaya başladım fakat mide bulantım başladı. Sanırım yan etkisi bana fena vurdu.
 • Yan etkilerinden bulantı olayı bende biraz olmaya başladı. Yediklerime daha çok dikkat etmeliyim. Biraz daha kullanmayı düşünüyorum.

Janumet Kullananların Yorumları

Bir ilacı kullanmadan önce ilaç hakkına yorumlar okumanın kişinin kendisi için psikolojik olarak rahatlama göstergesi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sizlere Janumet Kullananların Yorumları hazırladık.

 • Bu ilacı daha önceden kullanmıştım şimdi tekrar başladım. Ara verdikten sonra tekrar başlayınca yan etkileri sanki daha fazla olmaya başladı. Midem ilk zamana göre daha kötü oldu. Hep bir bulantı, halsizlik ve depresif tavırlar…

Janumet Kullanıcı Yorumları

Tip II şeker hastaları için hazırlanmış olan bu ilaç hakkında daha önceden bu ilacı kullanmış kişilerin gerçek yorumlarını sizlerle paylaşalım. İşte Janumet Kullanıcı Yorumları sizlerle.

 • İnsülin ile birlikte kullanıldığında çok etkili bir ilaç oluyor. Babamın kan şekeri pek çok kez 37’ye düştü. İnsülin ile beraber kullanılıyorsa beslenmeye de dikkat edilmelidir.
 • Kan şekerini dengeleyici bir ilaçtır. Ben memnunum.

Janumet 50 1000 Yan Etkileri

Janumet 50 1000 Yan Etkileri
Janumet 50 1000 Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda etkiler olduğu gibi Janumet 50 1000 yan etkileri de mevcuttur. İçerisindeki maddelere duyarlı kişilerde aşağıdaki etkiler görülmektedir.

 • Kan şekeri düşüklüğü
 • Bulantı
 • Şişkinlik
 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Kabızlık
 • Uyku hali

Janumet 50 1000 Fiyat

Eczanelerde satılan Janumet 50 1000 Fiyatı yaklaşık olarak 146 TL’dir. Fiyatlar sürekli olarak değişim gösterdiği için yaklaşık bir fiyat verdik. İlacı almadan önce kutusunun kapalı olduğuna dikkat ediniz.

Ayrıca benzer bir yazımız olan Matofin Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Janumet Zayıflatır Mı?

İlacın asıl kullanım amacı tip II diyabet hastalarının iyileştirilmesi içindir. Bu yüzden Janumet Zayıflatır Mı? şeklinde sırf zayıflamak için kullanmayı düşünenler çok büyük yanılgıya kapılıyordur. Janumet ile zayıflayanlar tabii ki de var ve zayıflamaya yardımcı oluyor fakat bu ilaç şeker hastaları için üretildiği için onların kullanması en doğrusu olacaktır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Janumet 50 1000 Kullanıcı Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.6/5 - (9 Oy)
“Janumet 50 1000 Kullananlar Yorumları – Şeker Hastası Olanlar!” üzerine 6 yorum
 1. Janumet 50/1000 devamlı kullanıyorum.. Şu ana kadar hiç bir yan tesirini zerresine kadar duymadım…

  Cevapla
 2. Tesadüfen şekerimin yüksek olduğunu öğrendim Dr gittim janumet verdi Allah razı olsun ilacimdan çok memnunum kullandığım zaman hem zayıflıyor hemde yediğime dikkat ediyorum

  Cevapla
 3. idrar sökücü etkisi vardır şeker + kalp hastalığında kullanılır ödem attırır insülin ile kullanıldığında ciddi takip gerekir şekerinizi çok düşürüp hipoglisemiye yol açabilir özellikle çok hareket efor sarf edecekseniz insülin doz ayarınızı iyi ayarlamak gerekir yoksa yine hipoglisemiye girersiniz böbrek ve kreatinin değerlerinizi düşürür ciddi bir yan etkisi yok dikkatli kullanmak gerekir hipoglisemi insanı çok fena yapar en dikkat edeceğiniz şey bu saygılarımızla

  Cevapla
 4. bende senelerdir janumet kullanıyorum tek şikayetim bu alüminyum ambalat çok kötü oysa Almanya’da kullandığım 14 lü ambalajlar o kadar iyi ki açması daha kolay ha burada da var ama nedense piyasada yok

  Cevapla
 5. bende tesadüf so ucu diyabet hastası olduğumu öğrendim10 gün. günde 4 kez olmak üzere insulin kullandim ve 10 gündürde sabah ak@am 1 tablet janomet kullanıyorum 57 kilodan 52 kiloya düştüm miyde bulantısindan bıktım hiçbirşey yiyemiyorum ve herşey kokuyo daha nekadar sürer bilmiyorum şeker degerlerim mükemmel ama ben cok kötüyüm halsizlik mutsuzluk öyle

  Cevapla
Yorum yapın