Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları – Anzyl Ne İşe Yarar?

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları – Anzyl Ne İşe Yarar?

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları ve Anzyl Ne İşe Yarar? yazımız ile sizlerleyiz. Anzyl 15 mg, yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır ve çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bizler de bu yazımızda, Anzyl 15 mg kullananlar tarafından yapılan yorumlara ve ilacın ne işe yaradığına dair bilgilere değineceğiz. Ayrıca dilerseniz kullananlar kategorimizdeki diğer yazılara da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Anzyl Ne İşe Yarar?

Anzyl Ne İşe Yarar
Anzyl Ne İşe Yarar

Film kaplı tabletlerden oluşan Anzyl, bir çeşit antidepresandır. Bu ilacın hangi durumlarda kullanıldığını merak edenlerin aklındaki soru ise şudur: Anzyl Ne İşe Yarar? Anzyl, özellikle kaygı bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Özel olarak bu rahatsızlıkları incelediğimizde obsesif kompulsif bozukluk, anksiyete bozukluğu, yaygın kaygı bozukluğu, panik bozukluk ve depresyon gibi rahatsızlıklar karşımıza çıkmaktadır.

Anzyl Yan Etkileri

Anzyl Yan Etkileri çok çeşitli olabilmektedir. Fakat en sık karşılaşılan yan etkilerden birisi bulantıdır. Bunun dışında yaygın olarak endişe, huzursuzluk, iştahta artış veya azalma, boşaltım sistemi sorunları, yorgunluk, cinsel istekte azalma, kilo alma gibi yan etkiler de gözlemlenmektedir. Bunların dışında antidepresan kullanmaya yeni başlayan bireylerde intihar düşüncesinde artış gözlenebilmektedir. Böyle bir durum yaşarsanız veya başkasının yaşadığını gözlemlerseniz en kısa sürede doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Ayrıca dilerseniz Lustral Kullananların Yorumları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Anzyl 15 Mg Uyku Yapar Mı?

Anzyl bir çeşit antidepresan olduğundan akıllara gelen ilk sorulardan birisi Anzyl 15 Mg Uyku Yapar Mı? sorusudur. Yan etkileri incelendiğinde yaygın olarak görülen yan etkilerden birinin yorgunluk ve uyku hali olduğu görülmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte Anzyl uyku halini getirebilmekle beraber uykuya dalmada sorunlara da yol açabilmektedir.

Anzyl Ne Zaman Etki Eder?

Bu ilaca başlandığı ilk gün etki görme beklentisi içerisine girilmemelidir. Peki o zaman Anzyl Ne Zaman Etki Eder? Bu sorunun cevabı aslında birkaç değişkene göre farklılaşsa da yaklaşık 2 hafta içinde etki etmesi beklenmelidir. Ancak daha önce intihar düşüncesi olan bireylerde bu etki süresi daha da uzayabilmektedir.

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl ancak doktor reçetesiyle kullanılabilen bir ilaçtır ve dozları doktor kontrolünde artırılıp azaltılmaktadır. Bu nedenle yorumlar değerlendirmede bir kriter olmamalıdır. Kişilere göre değişebilen Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları ise şu şekildedir: 

  • “Kullanmaya başlayalı 2 haftadan fazla oldu ve stresim inanılmaz azaldı. Sınavları bile kafaya takmıyorum zaten yüksek almaya da başladım. Meğer stresten bildiklerimi yapamıyormuşum.”
  • “İlk kullanımda fiziksel bazı etkileri oldu başım döndü ve ağrıdı. Bende intihar düşüncesi vs. yapmadı 2 hafta sonra kafaya bir şey takmamaya başladım.”

Ayrıca dilerseniz Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Anzyl 10 Mg Kullanıcı Yorumları

Antidepresanların rastgele kullanımları ciddi yan etkiler doğurabilmektedir. Bunlar arasında bağımlılık yapma, serotonin sendromu riski ve kendini zarar verme olasılığı sayılabilir. Bu nedenle doktor kontrolü olmadan hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Merak edilen Anzyl 10 Mg Kullanıcı Yorumları şöyle sıralanmaktadır: 

  • “Başladığım ilk zamanlar etki ettiğin hissettim. Obsesif düşüncelerimde ve olayları kafaya takma düzeyimde azalmalar oldu. Ama daha sonra etkisini yitirmeye başladığını düşünüyorum.”
  • “Bendeki yan etkisi sürekli gerginlik hali ve kasılmalar. Boynumda ve başımda sürekli bir kasılma hissediyorum ve ayrıca çenem de kasılıyor. İyi yan etkilerinden birisiyse daha az uyuyorum ve kendimi daha dinç hissediyorum.”

Anzyl 5 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl ilacının dozlarının doktor tarafından ayarlandığını unutmamak gerekmektedir. Bu ilacı aniden kesmek veya dozunda artış/azalmalar yapmak yan etkilerini çok daha fazla artırmaya neden olmaktadır. Daha düşük bir dozu olarak bilinen Anzyl 5 Mg Kullananlar Yorumları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanmaktadır:

  • “Panik atak şikayetiyle gittiğim doktorum bu ilacı yazdı ve panik atak sorunuma iyi geldi.”
  • “Ben olumlu etkisini göremedim aksine çok uykusuzluk yaptı ve aşırı kilo aldırdı.”

Son olarak Anzyl Ne İşe Yarar? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz sağlık kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın