Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Rennie Duo Kullananlar Yorumları

Rennie Duo Kullananlar Yorumları

Bugün Rennie Duo Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Rennie mide ilacı hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Rennie nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Rennie Duo Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rennie Duo Nedir?

İlk olarak Rennie duo nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Her bir Rennie duo ölçeğinde etken madde olarak 600 ml kalsiyum karbonat, 150 mg sodyum aljinat ve 70 mg magnezyum karbonat içermektedir. Bu ilaç 100 ve 200 mililitrelik şişelerde piyasaya sunulmaktadır.

Rennie Duo Ne İşe Yarar?

Rennie Duo Ne İşe Yarar?
Rennie Duo Ne İşe Yarar?

Sıklıkla Rennie Ne İşe Yarar sorusuyla karşılaşmaktayız. Rennie Duo, mide hastalıklarına en iyi gelen ilaçlardan birisidir. Mide rahatsızlığı olan hastalara doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Ayrıca bu ilacın rennie çiğneme tableti olan versiyonu da mevcuttur.

Rennie Nasıl Kullanılır?

Rennie Duo Şurupu daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Rennie nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

 1. 12 yaşından büyük olan çocuklarda ve yetişkinlerde günde 2 kez olmak üzere, 2 ölçek olarak alınmaktadır. (1 ölçek = 5 ml)
 2. Rennie Duo şurup günlük dozu, buna bağlı olarak günde en fazla 12 ölçek olmaktadır. Bu dozlar sabah, öğle yemeklerinden sonra ve gece yatmadan önce kullanılmalıdır.
 3. Rennie Duo şurup, süspansiyon grubu dahildir. Bu sebeple kullanmadan önce güzelce çalkalanıp içilmesi gerekmektedir.
 4. Karaciğer yetmezliği olan hastaların, Rennie Duo şurup kullanmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
 5. Böbrek yetmezliği olan hastaların ise Rennie Duo şurup kullanması, doktor kontrolünde olmalıdır.

Rennie Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Rennie Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Rennie, aşağıdaki durumların tedavisi için kullanılmaktadır.

Midede asidin ağıza geri gelmesi ve midenin içindekiler mideden yemek borusuna geri kaçmasına bağlı belirtiler ile mide ağrısı, midede doluluk ya da ağırlık hissi, mide yanması, bulantı, kusma, hazımsızlık, şişkinlik gibi midede asit fazlalığına bağlı belirtilerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Rennie Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Rennie‘nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor. Aşağıdaki listede Rennie zararlarını (yan etkilerini) görebilirsiniz.

 • Ciltte döküntülerin oluşması
 • Kurdeşen
 • El, ayak ve göz kapağında şişliklerin oluşması
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • İshal
 • Kabızlık
 • Kalp ritminin bozulması
 • Tansiyon düşüklüğü
 • Kemik ağrıları
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Uyuşukluk durumu
 • Tat alamama
 • Bilinç bulanıklığı

Rennie Fiyat

Eczanelerde satılan Rennie Duo Fiyatı (100 ml) yaklaşık olarak 22 TL‘dir. Fakat çoğu ilaçta olduğu gibi fiyatları değişebiliyor. Ayrıca, ilacı satın almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Rennie Duo Kullananlar Yorumları

Özellikle Rennie Duo Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu şurubun ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki çoğu ilaçta olduğu gibi bu ilacın da herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Folbiol Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Rennie Duo Kullananlar hakkında birkaç yorum.

Mideye indirilen sayısız acı biber dolmasının ardından midemin ateşini söndüren mucizedir efendim kendisi. Kullandığım için memnunum.

Kullanıcı yorumu

Rennie duo gayet iyidir kullanın pişman olmazsınız. Beni ondan başkası rahatlatmıyor.

Kullanıcı yorumu

Doktorum bana rennie duo şurup yazdı fakat asla çiğneme tableti kadar etkili olmadı.

Kullanıcı yorumu

Rennie Duo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şimdi sizlere Rennie Duo şurup hakkında merak edilen sorulardan birkaç tanesi sunacağız. Sizin de aklınıza takılan sorular var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Rennie Duo Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.2/5 - (4 Oy)
Yorum yapın