Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları – Ketya Kullananlar!

Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları – Ketya Kullananlar!

Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları ve Ketya Kullananlar yazımız ile sizlerleyiz. Ketya bir antipsikotik ilaçtır ve çeşitli psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Bizler de bu yazımızda, Ketya hakkında merak edilen, ne işe yaradığı, yan etkileri gibi hususlara değineceğiz ve kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca kullananlar kategorimizdeki diğer yazılara da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ketya Ne İçin Kullanılır?

Ketya Ne İçin Kullanılır
Ketya Ne İçin Kullanılır

Birçok kişi tarafından Ketya Ne İçin Kullanılır? sorusu sorulmaktadır. Ketya, şizofreni gibi psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca bipolar bozukluk, majör depresif bozukluk ve anksiyete gibi diğer psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Ketya Ne İşe Yarar?

Ketya, beyindeki dopamin ve serotonin gibi bazı nörotransmitterlerin aktivitesini etkileyerek psikiyatrik bozuklukların belirtilerini hafifletmektedir. Şizofreni gibi psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığında, halüsinasyonlar ve yanılsamalar gibi psikotik semptomların yanı sıra düşünce bozuklukları, depresyon, anksiyete ve uyku bozuklukları gibi diğer semptomları da hafifletmektedir. Özetle Ketya Ne İşe Yarar? sorusunun yanıtı bu şekildedir.

Ayrıca dilerseniz Lustral Kullananların Yorumları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ketya 25 Mg Yan Etkileri

İçerisinde bulunan etken maddeler nedeniyle Ketya oldukça güçlü bir ilaçtır. Fakat Ketya 25 mg gibi düşük dozlarda kullanıldığında, genellikle hafif yan etkiler görülür. Ancak, herhangi bir ilaç gibi, Ketya da bazı kişilerde daha ciddi yan etkilere neden olabilmektedir. En sık görülen Ketya 25 Mg Yan Etkileri şu şekildedir:

 • Uyuşukluk,
 • Baş dönmesi,
 • Baş ağrısı,
 • Kabızlık,
 • Mide bulantısı,
 • Hazımsızlık,
 • Bulanık görme,
 • Kilo artışı

Ketya 25 Mg Reçetesiz Alınır Mı?

Ketya 25 Mg Reçetesiz Alınır Mı? hususunda kişiler soru işareti yaşamaktadır. Özellikle Ketya, reçeteli bir ilaçtır ve doktor tarafından önerilen dozajı takip etmek önemlidir. Ketya gibi antipsikotik ilaçlar, yan etkileri ve ilaç etkileşimleri nedeniyle dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Bu nedenle, Ketya’nın kullanımı için bir doktor randevusu almak ve doktorun önerilerini takip etmek önemlidir.

Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları

Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları, ilacın her bireyde farklı yanıtlar verebileceği göz önüne alınarak dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Ancak genel olarak, Ketya 25 mg kullanan bazı kişilerin yaşadığı olumlu etkiler şunlardır:

 • Daha az endişe ve stres hissi
 • Daha düzenli bir uyku
 • Daha az halüsinasyon veya yanılsama hissi
 • Daha az depresyon veya anksiyete semptomları

Ayrıca dilerseniz Risperdal Kullananlar Yorumları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ketya Kullananlar

Ketya kullananlar genellikle ilacın semptomların hafifletilmesinde etkili olduğunu ve yan etkilerinin diğer antipsikotiklere göre daha az olduğunu düşünmektedir. Ancak, her insanın vücudu farklı olduğundan, bazı kişilerde yan etkiler görülebilmektedir. Bu nedenle olumsuz yorumlar da bulunmaktadır.

Son olarak Ketya Ne İçin Kullanılır? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz sağlık kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

4/5 - (1 Oy)
“Ketya 25 Mg Kullanıcı Yorumları – Ketya Kullananlar!” üzerine 4 yorum
 1. Ketya 25mg sayesinde yatağa girince bilinçaltımla konuşmayı bıraktım.. tatliş bir uyku basıyor rahat uyuyorum . Sabahları sakin kalkıyorum çevresinin verdiği stresi tınlamıyorum…

  Cevapla
  • merhaba bende ketya kullanmaya başladım sabahları nasıl kalkıyorsunuz dincmi yoksa uyusukmu daha önce kullandığım trnko beni dinç kaldırıyordu cevap yazarsanız sevinirim

   Cevapla
 2. doktorum uyku problemim için verdi 1-2 saat içinde etki ediyor, en az 4, 5 saat derin uykudan sonra arada uyanıp tekrar uyuyup uyanıyorum. zaten rüya görürüm bu tip ilaçlarla rüya daha da fazla görüyorum.

  Cevapla
 3. BENİ BERBAT ETTİ.TAM OLARAK DELİKSİZ UYKU UYAMIYORUM BENDE UYKU SORUMU HİÇ ÇÖZMEDİĞİ SABAHA KADAR BÖLÜK BÖLÜK UYUYORUM FAKAT SABAHLARI ENERJİİ VERİYOR EN BÜYÜK SORUM 1 AY İÇİN DE ZOR VERDİĞİM 5-7 KG ALDIM ENDİŞE ETMEKTEYİM.ACABA BİLDİĞİNİZ YAN ETKİSİ OLMAYAN GÜZEL UYUTAN BİR İLAÇ İSMİ VARMI.

  Cevapla
Yorum yapın